Czy dajecie napiwki kurierom? Jakoś nigdy na to nie wpadłam

Sara nigdy nie doceniła w ten sposób żadnego dostawcy.
Czy dajecie napiwki kurierom? Jakoś nigdy na to nie wpadłam
fot. Unsplash
26.12.2020

Jeszcze nigdy nie kupiłam tylu rzeczy przez internet, co w tym roku. Wiadomo - pandemia, limity, a sklepy i tak pękały w szwach. Chciałam sobie tego oszczędzić, więc praktycznie wszystkie prezenty zamówiłam online.

Zobacz również: Kurier znowu obudził moje dziecko. Prosiłam, żeby nie dzwonił domofonem

Pierwszy raz zdecydowałam się też na zakup produktów spożywczych i wcale nie żałuję. Prawie całą Wigilię przygotowałam w ten sposób. A co za tym idzie, kurierzy byli częstymi gośćmi w moim domu.

Miałam z nimi różne przejścia, ale większość docierała na czas i byli bardzo sympatyczni.

Jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby dać im jakiś napiwek. Dostawcy pizzy zawsze wręczę kilka złotych, ale kurierowi? Dla mnie to równie dziwne, jak wciskanie drobnych kasjerowi, bo dobrze nas obsłużył.

Zobacz również: Pracuję w sklepie i też chciałabym dostawać napiwki od klientów

Zgadałam się z koleżanką i ona mówi, że ma przygotowaną gotówkę na takie okazje. Pierwsze słyszę, dlatego nie wiem, jak to powinno wyglądać. Czy teraz napiwki daje się już każdemu?

Wiem, że to ciężka i niewdzięczna praca. Zwłaszcza w okresie przedświątecznym, kiedy trzeba zrobić dużo w bardzo krótkim czasie, a ludzie potrafią być niewdzięczni. Do tej pory myślałam jednak, że moja obecność w domu, uśmiech i brak pretensji wystarczą.

A Wy dajecie kurierom napiwki?

Sara

Zobacz również: Kelnerki czują się niedoceniane. Przez lockdown nie dostają już napiwków

18 % tak
82 % nie

Polecane wideo

Po wizycie kuriera prawie dostały zawału. Nie tak miała wyglądać zamówiona sukienka...
Po wizycie kuriera prawie dostały zawału. Nie tak miała wyglądać zamówiona sukienka... - zdjęcie 1
Komentarze (17)
Ocena: 4.76 / 5
gość (Ocena: 5) 28.12.2020 17:11
Jeśli ktoś płaci z góry ekstra za transport przesyłki, to te pieniądze są przekazywane kurierowi. Jeśli pisze, że dostawa jest gratis, to firma płacikurierowi za transport. więc nie widzę powodu dla którego trzeba dawać mu jeszcze jakąś dodatkową kasę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.12.2020 12:04
Przekazanie paczek od 9 miesięcy odbywa się bezkontaktowo, kurier stawia paczkę pod drzwiami i wieje do auta, jak domownik zabierze paczkę sprzed drzwi to odjeżdża, jeśli koleżanka staje z kurierem twarzą w twarz, to coś nie halo.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 27.12.2020 10:04
Nie martw się, oni i tak sobie odbijają na paczkach pobraniowych. Mój zaprzyjaźniony kurier opowiadał jak w upał dostarczył starszej babie paczkę na 4 piętro i nie miał wydać grosza. Baba z gębą do niego, że chce resztę. Poleciał biedak do auta i oddał. Powiedział, że czesto do niej jeździł i kilka tygodni później musiał wydać większą resztę. Tylko czekał na taką okazję, wręczył babie cały woreczek groszówek, około 50 zł. Mówił, że zbierał specjalnie, codziennie od tamtego feralnego dnia 😊
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.12.2020 02:01
Zamawiam głównie do paczkomatów. Kurierzy zawsze zostawiali paczki pod drzwiami, bez kontaktu, wiec nigdy żaden napiwku ode mnie nie dostal
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.12.2020 23:20
Moja teściowa to i listonoszowi daje napiwki, jak przychodzi z emeryturą.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie