Czy w aktualnej sytuacji wypada robić głośny remont? Sąsiedzi pracują zdalnie

Agnieszka już kilka razy przekładała termin.
Czy w aktualnej sytuacji wypada robić głośny remont? Sąsiedzi pracują zdalnie
fot. Unsplash
13.11.2020

Może jestem dziwna, ale przejmuję się tym, co ludzie o mnie myślą. Zwłaszcza z najbliższego otoczenia, bo jakby nie patrzeć - jestem na nich skazana. Mieszkamy w tym samym bloku, więc będziemy żyć obok siebie przez wiele lat.

Zobacz również: LIST: „Sąsiadom przeszkadza wózek na korytarzu. Czuję się szykanowana”

Na razie relacje układają się wręcz wzorcowo. Dzień dobry, dziękuję, proszę, co słychać. Wolałabym tego nie zepsuć, ale od kilku miesięcy przekładam bardzo potrzebny remont. Mam do zrobienia łazienkę, a to nie jest prosta sprawa.

Wiosną i latem odpuściłam, bo nie chciałam nikomu przeszkadzać.

Myślałam, że sytuacja wróci do normy i wszystko będzie biegło starym rytmem. Nic z tego, bo teraz jeszcze więcej sąsiadów pracuje zdalnie z domu. Ja nie, ale mogę sobie wyobrazić jak to wygląda. Człowiek potrzebuje ciszy.

Zobacz również: Sąsiedzi budzą moje dzieci. Wiercą i odkurzają tuż przed 22

A ja potrzebuję nowej instalacji, którą trzeba wykuć, wstawić, później obrobić, więc będzie hałas. Boję się, że niektórzy mi tego nie wybaczą. Bo teoretycznie prawo tego nie zabrania, ale jednak liczą się także dobre obyczaje.

Tylko ile jeszcze mam zwlekać? Jest robota do zrobienia i wolałabym się z tym uporać jeszcze przed świętami. Pewnie zajmie to jakiś tydzień, a w tym czasie przez kilka godzin dziennie robotnicy musieliby się tłuc.

Myślicie, że powinnam się zdecydować i pracujący sąsiedzi mi wybaczą?

Agnieszka

Zobacz również: 14 zachowań, którymi podpadniesz swoim sąsiadom. Zaczną się skarżyć

79 % tak
21 % nie

Polecane wideo

Jak mieszkają Ania i Grzegorz Bardowscy z „Rolnik szuka żony”?
Jak mieszkają Ania i Grzegorz Bardowscy z „Rolnik szuka żony”? - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 4.69 / 5
Lola (Ocena: 5) 15.11.2020 23:06
Zrób ciasto i przejdź się po sąsiadach i poinformuj o pilnym róbcie, w jakich godzinach bedzie i jak długo i myślę, że to zrozumieją. Jeśli macie fajne stosunki, po co to Niszczyć, a z remontem też nie ma co czekać w nieskończoność. Powodzenia!
odpowiedz
Do niedawna trzydziestoletni singiel (Ocena: 5) 13.11.2020 22:31
Na remont nigdy nie ma "dobrego czasu", a sąsiedzi raczej nie przejmowaliby się twoimi odczuciami. Jeśli remont będzie w rozsądnych godzinach (optymalnie 9-17), a na klatce schodowej i korytarzu będzie czysto, to nie ma problemu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.11.2020 18:06
Rob remont. Wywiez karteczke ze sprawa jest pilna, ze juz dluzej nie mozecie odkladac remontu i pilnuj sie godzin ciszy nocnej.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.11.2020 15:48
Wymiana instalacji w łazience, a dokładniej jej głośna cześć, nie powinna chyba trwać tak długo? Góra dwa dni chyba... Najlepiej rzeczywiście porozumieć się z sąsiadami. Ale powiem szczerze że jakby moi sąsiedzi coś zaczęli teraz kuć, to bym chyba ześwirowała. Mam bardzo grube ściany, mało co słychać poza głosami ulicy, ale gdzieś - nie umiem powiedzieć, czy na górze, czy na dole - cały dzień szczeka pies. Cały, calutki dzień. Słyszę to bardzo cicho, ale i tak jestem cała przez to rozstrojona, poza tym zwyczajnie to jest chore, żeby pies szczekał non stop wiele godzin. NON STOP! Podrzuciłabym jakąś ulotkę behawiorysty albo coś, ci ludzie mogą nawet nie zdawać sobie sprawy, jeśli wychodzą do pracy, ale zwyczajnie nie wiem, w którym mieszkaniu ten biedak jest, i w rezultacie jestem cały czas poddenerwowana. A co dopiero gdyby było gdzieś jakieś kucie. Niestety żyjemy w jednym bloku i pewne niedogodności zawsze będą.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.11.2020 15:32
Szkoda, że nie zrobiłaś w lecie, nie było co się nastawiać, że z początkiem sezonu grypowego będzie lepiej. Sytuacja może polepszy się na wiosnę, jeśli chcesz aż tyle czekać, to czekaj, jeśli nie, to rób. Jeśli nie będziesz wiercić od 6 do 22, to Sąsiedzi nie powi ni mieć pretensjo
odpowiedz

Polecane dla Ciebie