Moja dziewczyna nie chce karmić piersią. Czy jako facet mam coś do powiedzenia?

Wiktor nie popiera jej decyzji.
Moja dziewczyna nie chce karmić piersią. Czy jako facet mam coś do powiedzenia?
fot. Unsplash
11.11.2020

Nie spodziewaliśmy się tego zupełnie, ale chyba najgorsze już przetrwaliśmy. Jesteśmy razem, przeżyliśmy ciążę i poród, a przyszłość wygląda całkiem obiecująco. Kiedyś nie widziałem w niej kandydatki na żonę, ale to się zmieniło.

Zobacz również: LIST: „Nie będę karmiła piersią, bo jestem weganką. Mleko ludzkie nie różni się od krowiego”

A byłoby jeszcze lepiej, gdyby liczyła się z moim zdaniem. Jestem tatą i powinienem mieć coś do powiedzenia. Zamiast tego ona ciągle zaskakuje mnie swoimi decyzjami, których nawet nie chce konsultować.

Nie inaczej jest w przypadku karmienia piersią.

Karmiła przez 3 miesiące i teraz twierdzi, że dłużej już nie ma ochoty. Na dniach chce odstawić małego. Skąd wiem? Nie dlatego, że prosiła o radę. Dała mi jednak listę mieszanek do kupienia, które zastąpią jej mleko. Inaczej znowu dowiedziałbym się po fakcie.

Zobacz również: Pokazali, skąd bierze się mleko w piersiach matki. Nawet kobiety zaniemówiły

Próbuję ją namówić, żeby odłożyła tę decyzję. Mnożę argumenty - emocjonalne, zdrowotne, ekonomiczne. Zbuduje jeszcze większą bliskość z synkiem, da mu odporność, nie będziemy musieli wydawać setek złotych na pokarm itd. Jak grochem o ścianę.

Ona ma tylko jeden argument - nie, bo nie. A ja nie powinienem się w ogóle odzywać, bo jako facet mam zielone pojęcie na ten temat. Nigdy nie karmiłem i raczej się tego nie doczekam. To jej indywidualna decyzja.

No właśnie nie wiem. Myślicie, że powinienem mieć w tej kwestii coś do powiedzenia?

Wiktor

Zobacz również: LIST: „Nie będę karmiła piersią. Chcę mieć nadal jędrny biust, a nie obwisłe wymiona”

16 % tak
84 % nie

Polecane wideo

31-latka pokazała wszystkie swoje dzieci. Od 15 lat jest w ciąży
31-latka pokazała wszystkie swoje dzieci. Od 15 lat jest w ciąży - zdjęcie 1
Komentarze (57)
Ocena: 4.32 / 5
gość (Ocena: 1) 17.11.2020 22:56
"Jestem tatą i powinienem mieć coś do powiedzenia. "- oczywiście, że masz. Wstawaj rano, przewijaj, kąp i podawaj butelkę. Wtedy pokażesz, że jesteś prawdziwym facetem. Zmuszać kobietę do karmienia piersią....żart jakiś. Jej ciało i jej sprawa i to jest najważniejszy argument
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.11.2020 17:01
Nakarm dziecko swoją piersią jak ci nie pasuje
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.11.2020 10:31
Najtrudniejsze są 3 miesiace poniewaz sa różne kryzysy ale karmienie piersią to najpiękniejsze chwile i niesamowitą więź z dzieckiem.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.11.2020 14:41
Karmienie piersią to był dla mnie koszmar. Do tego stopnia, ze alergolog syna zalecił „skończyć z ta zabawa i przejść na mm”. Nie wyobrażam sobie aby w takim momencie mój mąż stawał okoniem i się buntował. Dla dobra dziecka należy szanować dobro matki - zamiast naciskać porozmawiaj jakie ma kłopoty i czemu chce zakończyć karmienie a może otworzą Ci się oczy. Z reguły babki które maja bajeczne karmienie piersią nie chcą go kończyć - a cała pozostała cześć kobiet przezywa horror którego nikt nie chce zrozumieć. Współczuje Twojej dziewczynie.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 15.11.2020 08:05
Zapoznaj jej maczugę i ja nakarm. Niech łyka. Z głodu nie zginie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie