Czy poskarżyć się szefowi, że współpracownicy mnie nie lubią?

Alicja czuje się w firmie coraz gorzej.
Czy poskarżyć się szefowi, że współpracownicy mnie nie lubią?
fot. Unsplash
04.11.2020

Zaczęłam dopiero miesiąc temu, więc powoli się wdrażam. W firmie jest raczej dziwnie, bo wiele osób pracuje w domach, ale przynajmniej mam namiastkę prawdziwego biurowego życia. Poznaję ludzi. Albo inaczej: staram się to robić.

Zobacz również: Zjadłam jogurt ze służbowej lodówki i rozpętała się afera. Chciałam go oddać

Problemem jest to, że oni nie chcą poznać mnie. Od razu wyrobili sobie na mój temat jakąś dziwną opinię i nasze relacje są mocno ograniczone. Większość nawet nie mówi cześć na przywitanie. O zwykłej rozmowie mogę zapomnieć.

Chyba nie mogą pogodzić się z tym, że zajęłam miejsce ich koleżanki. Została zwolniona i wskoczyłam na jej stołek.

Moje największe przewinienie? Nie jestem nią. Wszyscy pozostali są w firmie od lat, więc tworzą zgraną paczkę. Nie chcą dopuścić do niej nikogo nowego. Zupełnie tak, jak gdyby wyrzucenie tamtej było moją winą.

Zobacz również: Szef wścieka się, kiedy muszę wyjść wcześniej po córkę. Bezdzietni tacy są

Jawnie okazują mi niechęć. Ignorują albo wyśmiewają za plecami. Bezpośrednia przełożona ciągle na mnie narzeka, bo niby wszystko robię źle. Później przychodzi szef i mnie chwali, więc coś tu jest nie tak.

Nie wiem, jak długo będę w stanie pracować w takich warunkach. Zastanawiam się, czy nie urządzić konfrontacji i wyjaśnić sobie wszystko. Najlepiej przy pomocy szefa, który w odróżnieniu od reszty lubi mnie i ceni.

Myślicie, że powinnam poprosić go o interwencję w tej sprawie?

Alicja

Zobacz również: „Pracuję z toksycznymi osobami”. Poznaj 5 sposobów na trudnych ludzi

50 % tak
50 % nie

Polecane wideo

Zbyt piękna, żeby pracować. Z powodu urody podobno nikt nie chce jej zatrudnić
Zbyt piękna, żeby pracować. Z powodu urody podobno nikt nie chce jej zatrudnić - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 4.38 / 5
Były pracownik (Ocena: 5) 07.12.2021 18:19
będą robić wszystko byś sama zrezygnowała Takie to w Polsce buraki ja pracowałem od pierwszego dnia a reszta się chowała i stwierdzili że nie pasuję do nich .Polska to kur,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,wy nie warto tu pracować tu jeszcze PRL nalepiej być leserem w pracy wtedy msz szacunek
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 04.11.2020 21:03
Zanim zaczniesz się skarżyć i gwiazdorzyć, najpierw zastanów się, czy swoim zachowaniem sama nie wywołujesz tej niechęci. Jeśli nie, to upewnij się, czy nie jesteś przewrażliwiona. Jeśli to też odpada, to zaciśnij zęby i popracuj tam dłużej niż miesiąc. Niechęć do plotek i pogaduszek nie oznacza złego traktowania...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.11.2020 18:05
Nie musisz skarżyć. Wbrew pozorom przyda tu się nowomowa ze szkoleń o asertywności. Przy najbliższej okazji użyj tzw. "komunikatu ja", czyli powiedz, że ty się czujesz, jakby oni cię nie znosili, że być może to jest nieprawda, ale tak to właśnie odczuwasz. W ten sposób nie wyjdziesz na skarżypytę. W zależności od sytuacji możesz też zebrać się na odwagę i porozmawiać w ten sposób z kolegami. Nie, że przestańcie mnie dręczyć, tylko że ty się czujesz tutaj tak i tak i nie wiesz, co z tym zrobić, bo to przecież nie twoja wina. Może oni sobie z tego w ogóle nie zdają sprawy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.11.2020 12:38
Skarzenie tylko pogorszy sprawe. A moze tak wykonaj pierwszy krok? Np zaproponuj jakies wspolne wyjscie? Na firmowym czacie mozesz rozeslac do wszystkich, albo na zywo. Pewnie sie nie zgodza, ale jesli szef zobaczy ze proponujesz i wszysci ci odmawiaja to moze sam sie domysli, i cos z tym sproboje zrobic
odpowiedz
Tatiana (Ocena: 5) 04.11.2020 10:03
Musisz to ignorować, w końcu oni się do Ciebie przekonają, a jak nie to albo będziesz musiała znosić ich zachowanie jeszcze przez długi czas skoro ta praca jest dla ciebie ważna albo zrezygnuj jak już znajdziesz inna.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie