Przez bezmyślną koleżankę trafiłam na kwarantannę. Zerwać z nią kontakt?

Sylwia jest na nią wściekła.
Przez bezmyślną koleżankę trafiłam na kwarantannę. Zerwać z nią kontakt?
fot. Unsplash
13.10.2020

Człowiek od kilku miesięcy ma się na baczności, żeby uniknąć najgorszego, a wystarczy jedna nieodpowiedzialna osoba w otoczeniu i problem gotowy. Koleżanka właśnie nieźle mnie urządziła, bo dzwonił sanepid.

Zobacz również: Nie wiem, co mam robić z klientami, którzy wchodzą do sklepu bez maseczki

W piątek przyszła do mnie niezapowiedziana, więc co miałam zrobić? Wpuściłam, pogadałyśmy chwilę i poszła. Wieczorem podobno bardzo źle się poczuła, a w sobotę zrobili jej test na koronawirusa.

Wynik pozytywny i informacja do służb, z kim się ostatnio kontaktowała.

Trafiam na jej listę, a w niedzielę zostałam objęta obowiązkową kwarantanną. Najbliższe dni spędzę w domu, chociaż miałam mnóstwo różnych zobowiązań. Jestem na nią wściekła i nawet nie odbieram od niej telefonów.

Zobacz również: „Jestem legalnym Polakiem i nie będę nosił kagańca”. Najgorsze historie o napotkanych antymaseczkowcach

Napisała mi tylko, że już wcześniej coś jej się działo, ale nie wiedziała co. Czyli przyszła do mnie nie do końca zdrowa. Doskonale zdając sobie sprawę, z czym to się wiąże w dzisiejszych czasach.

Czuję się świetnie, nie mam żadnych objawów, więc nawet mnie nie zbadają. Mam siedzieć w domu razem z chłopakiem. Już wysłałam rodziców na zakupy i mają nam podrzucić na wycieraczkę.

Wydaje mi się, że to koniec naszej przyjaźni. Zachowała się nieodpowiedzialnie. Wy też uważacie, że powinnam się od niej raz na zawsze odciąć? Tacy bezmyślni ludzie się nie zmieniają.

Sylwia

Zobacz również: 7 zawodów, w których najłatwiej zarazić się koronawirusem

47 % tak
53 % nie

Polecane wideo

Liczy się styl, a nie rozmiar. Przyjaciółki o skrajnie różnych sylwetkach pozują w takich samych stylizacjach
Liczy się styl, a nie rozmiar. Przyjaciółki o skrajnie różnych sylwetkach pozują w takich samych stylizacjach - zdjęcie 1
Komentarze (20)
Ocena: 4.8 / 5
gość (Ocena: 5) 13.10.2020 19:49
Zamykanie zdrowych ludzi w domu jest nienormalne!
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 13.10.2020 13:08
Jeżeli odetniesz się od wszystkich nieodpowiedzialnych lub głupich ludzi, to zostaniesz sama.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 13.10.2020 11:44
Mój brat miał kontakt z osoba zakażoną, a ja z bratem. Osoba zakażona nie miała każdych objawów, tylko przez jeden dzień kichała, co nigdy nie było podawane jako objaw. I co? I nic. Mam się obrażać na brata, bo jego znajomy przy nim kichnął? Dajcie spokój.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.10.2020 10:38
Doskonale cię rozumiem. Ja z podobnego powodu nie chce znać swojej ciotki. Kilka tygodni temu odwiedziłam moją mamę, do której przyjechała też, z innego miasta, jej siostra. Podczas rozmowy przyznała się, że wuj (jej mąż) miał test na to draństwo, bo u niego w pracy był przypadek. Czaicie to? Przyjechała jak gdyby nigdy nic i nie przyznała, że była taka okoliczność. Ale to nie koniec cyrku. Nie będę całej historii rozpisywać, ale mojej mamie i mojemu mężowi historia ciotki wydawała się grubymi nićmi szyta. Przycisnęłam więc do muru mojego kuzyna, a syna ciotki, gdy już odjechali od mamy. Okazało się, że żadnego testu nie było, a wujowi nie chciało się przyjechać, więc wymyślili coś takiego. No kuźwa! Na taki temat się nie ściemnia! Zapowiedziałam mamie, że nie chcę ciotki widzieć i że nie ma ona już siostrzenicy!
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 13.10.2020 09:20
Bez przesady. Gdybym miała nie widzieć się z ludźmi za każdym razem kiedy kilka dni wcześniej czułam się troszkę gorzej, to chyba bym wgl z domu nie wychodziła. Gdyby koleżanka podejrzewała, że to złapała, to na pewno by do Ciebie nie przyszła. Wyobraź sobie teraz taką sytuację, że jednak robią Ci test, wynik pozytywny i każdy się od ciebie odwraca, bo byłaś taką nieodpowiedzialna, że to złapałaś, bo wpuszczałaś koleżanki do domu nieodpowiedzialny człowieku. Jakbyś się czuła? Może warto ukrócić taką znajomość. Ja bym nie chciała znajomych, którzy odwracają się ode mnie kiedy zachoruje.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie