Córka wyprowadziła się z domu. Czy mogę przerobić jej pokój na sypialnię?

Bożena nie chce zrobić jej przykrości.
Córka wyprowadziła się z domu. Czy mogę przerobić jej pokój na sypialnię?
fot. Unsplash
30.09.2020

Myślałam, że to jeszcze trochę potrwa, ale jednak pozytywnie się zaskoczyłam. Nie jestem jedną z tych matek, które na siłę próbują utrzymać przy sobie dorosłe dzieci. Córka ma 24 lata, więc czas się wreszcie usamodzielnić.

Zobacz również: 7 prawdziwych powodów, dlaczego dorośli Polacy nadal mieszkają z rodzicami

Poznała chłopaka, są razem od kilku miesięcy, stać ich, więc niech żyją na swoim. Co prawda chodzi wciąż o wynajmowane mieszkanie, ale kiedyś dorobi się własnego. Szczerze mówiąc, jest mi to nawet na rękę.

Wychowałam trójkę i chcę wreszcie żyć na własnych zasadach. Mąż także nie mógł się doczekać tego momentu.

Nagle zrobiło się sporo miejsca, ale chcielibyśmy zaaranżować wszystko po swojemu. Mieć salon, sypialnię i garderobę. Zastanawiam się jednak, czy nie za szybko działamy. Remont oznacza likwidację pokoju córki.

Zobacz również: LIST: „Wypłacam dorosłym dzieciom kieszonkowe. Beze mnie sobie nie radzą”

Koleżanki mówią, żebym się nie krępowała, tylko robiła swoje. Ona jest już dorosła, wyleciała z gniazda i nigdy już do niego nie wróci. Mam nadzieję, że życie dobrze jej się ułoży, ale przecież różnie bywa.

Zawsze istnieje ryzyko porażki. Wtedy oczywiście wraca się do rodziców, bo niby gdzie indziej? I to jest mój największy dylemat. Korzystać z życia czy cały czas mieć z tyłu głowy, że to wciąż dom także naszych dzieci.

Co myślicie? Czy powinniśmy zrobić z jej pokoju naszą nową sypialnię?

Bożena

Zobacz również: Jestem po 30-tce i też mieszkam z rodzicami. To jak wakacje all inclusive

75 % tak
25 % nie

Polecane wideo

Jak mieszka Julia Wieniawa? Zobacz zdjęcia jej pięknego apartamentu!
Jak mieszka Julia Wieniawa? Zobacz zdjęcia jej pięknego apartamentu! - zdjęcie 1
Komentarze (14)
Ocena: 4.14 / 5
Monika (Ocena: 5) 01.10.2020 14:51
Moja nastoletnia córka sama zadecydowała jak będzie wyglądał jej pokój ja tylko doradzałam w niektórych kwestiach. Pokój ma dość spory, więc uparła się na kanapę voss z kolekcji gala collezione. Argumentem było to, że dość często znajomi ją odwiedzają i nie mają gdzie siedzieć :P
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.09.2020 20:46
Moi rodzice tak zrobili po wyprowadzce mojej starszej siostry z mieszkania . Sama ich do tego namówiła, bo spali w salonie na rozkładanej kanapie, a jej pokój stał pusty latami. Zajmowała go ponownie tylko chwilowo, raz /dwa razy na rok, kiedy przyjeżdżała na urlop zza granicy. Kiedy dziecka nie ma już kilkanaście lat w domu rodzinnym no to raczej już nie wróci do rodziców i sama bym tak zrobiła jak oni. Przyszedł czas i na mnie i moi rodzice mają teraz duże mieszkanie tylko dla siebie, wolny salon, swoją sypialnię + mój pusty pokój , który przeznaczyli dla gości. To ich mieszkanie więc niech sobie robią, co chcą.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.09.2020 15:59
Mój dom rodzinny był w pięknym miejscu, więc zależało mi, żeby zachować mój pokój i przyjeżdżać od czasu do czasu, czasem na tydzień lub dwa, jak taki własny domek letniskowy - ale w zamian za to dokładam się rodzicom co miesiąc. Coś za coś. Ciężko wymagać, żeby trzymali duży, jasny pokój dla mnie na zawsze, bo tak.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.09.2020 15:21
Mi by nie było przykro. Moi rodzice nic z moim pokojem nie zrobili, bo go nie potrzebują, ale gdyby potrzebowali- mają prawo.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.09.2020 13:56
Moj pokoj zostal przerobiony na silownie. Jakos mnie to nie boli
odpowiedz

Polecane dla Ciebie