Czy zrobić sobie tatuaż wbrew woli moich rodziców?

Ola marzy o wytatuowaniu sobie całych rąk. Jej rodzice nie są tym zachwyceni.
Czy zrobić sobie tatuaż wbrew woli moich rodziców?
Fot. Unsplash
11.09.2020

Odkąd pamiętam podobały mi się tatuaże. Swój pierwszy wzorek zrobiłam tuż po 18-tce, na żebrach. Specjalnie wybrałam to miejsce, żeby było niewidoczne dla moich rodziców. Oni są przeciwni tatuowaniu ciała i w kółko powtarzają, że to wygląda paskudnie, zwłaszcza na starość. Nie zgadzam się z nimi, ale bardzo ich kocham i nie chcę ranić. Z uwagi na ich uczucia odpuściłam sobie robienie większych tatuaży w widocznych miejscach. Teraz mam ich 5, ale wszystkie są wytatuowane w takich miejscach, że pod ubraniem w ogóle ich nie widać. Rodzice nie wiedzą o żadnym z nich.

Teraz mam 23 lata i marzy mi się zrobienie całego rękawa. Bardzo podobają mi się takie tatuaże i u kobiet, i u mężczyzn. Wzory mogłyby być delikatne, jestem zresztą fanką minimalizmu w tej kwestii. Ostatnio poruszyłam ten temat z rodzicami, chciałam ich przygotować na to, że wybieram się wkrótce do tatuatora. Oczywiście rozpętała się awantura. Tata krzyczał, mama błagała, żebym tego nie robiła. Rozpłakała się, a ja zmiękłam i obiecałam, że się nie wytatuuję. Kiedy jednak o tym myślę, robi mi się naprawdę przykro. Przecież to moje ciało, ja chcę się sama sobie podobać.

Powinnam zrobić ten tatuaż bez zgody rodziców i po prostu postawić ich przed faktem dokonanym? Kocham ich i nie chcę ranić, ale przecież jestem dorosła.

Olka

Zobacz także: Rodzice otwierają przesyłki zaadresowane do mnie. Mają prawo?

73 % tak
27 % nie

Polecane wideo

„Mam nadzieję, że jej nie zapłaciłaś”. Klientki pokazały się po nieudanej wizycie u makijażystki
„Mam nadzieję, że jej nie zapłaciłaś”. Klientki pokazały się po nieudanej wizycie u makijażystki - zdjęcie 1
Komentarze (19)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.09.2020 12:08
Jesteś dorysła, jeżeli sama na sobie zarabiasz, masz pracę, to nie widzę problemu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.09.2020 11:20
Absolutnie należy słuchać rodziców w kwestii zdobienia swojego ciała, a także tak istotnych kwestii jak np. depilacja miejsc intymnych. Oczywiście chłopak, a potem mąż również powinien być zaakceptowany, a najlepiej to wybrany, przez rodziców. Pamiętaj równiez o tym, że z każdych zarobionych przez siebie pieniędzy powinnaś wspierać określoną suma rodziców. Gdyby jedno z nich zostało samo, bez względu na wszystko należy przyjąć wdowca pod swój dach lub przeprowadzić się do niego i się nim opiekować do końca jego dni. Spadku nie wypada przyjmować, lepiej zdecydować się na odwrócona hipotekę. Pamiętaj, że to twoi rodzice, oni żyły sobie wyrywali, abyś mogła mieć to, co masz i WSZYSTKO W Życiu im zawdzięczasz. Nie waz się myśleć inaczej. Tako rzeczy papilotowa społeczność.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 12.09.2020 09:43
Poczekaj jeszcze parę lat. Może "wyrosniesz" z tego pomysłu ;) Czasami nawet w 2-3 lata można dojrzeć i żałować później.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.09.2020 20:17
Za chwilę będzie list „Przez ogromny tatuaż nie dostałam pracy”.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.09.2020 19:48
Ja tez chcialam kiedys tatuaz ale teraz sie ciesze ze nie mam zadnego bo wygladaja jak bazgroly
odpowiedz

Polecane dla Ciebie