Powinnam iść na wesele przyjaciół? Boję się koronawirusa

Marta ciągle się waha, jaką odpowiedź dać znajomym.
Powinnam iść na wesele przyjaciół? Boję się koronawirusa
Fot. Unsplash (Micheile Henderson)
07.09.2020

Pod koniec września moi przyjaciele biorą ślub. Wiem, że są bardzo zestresowani tym, że ciągle jacyś goście rezygnują z przyjścia na ich wesele. Mają już rezerwację na określoną ilość osób, więc jak ktoś im mówi, że jednak nie przyjdzie to w to miejsce dopraszają dalszych znajomych. Nie dziwię im się, bo to są koszty, które i tak już ponieśli.

Ja co prawda potwierdziłam, że się pojawię, ale jeśli mam być szczera, ciągle biję się z myślami, czy to na pewno dobry pomysł. Z jednej strony bardzo chcę pójść, bo to moi dobrzy przyjaciele i chciałabym być przy nich w tak ważnej chwili. Z drugiej wszyscy dookoła trąbią, że na weselu najłatwiej zarazić się koronawirusem. Ja sama mam kolegę, który złapał COVID właśnie na ślubie znajomych. Wszyscy sobie piją, bawią się, ściskają, a maseczek na weselu przecież nie trzeba nosić. W takich warunkach nie jest trudno się zarazić.

Gdyby chodziło tylko o mnie to bym tak nie panikowała, ale mieszkam ze starszymi rodzicami. Nie chcę, żeby to ode mnie złapali.

Co robić?

Zobacz także: 100 zł od pary. Czy to wystarczający prezent ślubny?

35 % tak
65 % nie

Polecane wideo

Co mówi o facecie jego znak zodiaku? Sprawdź, czego się po nim spodziewać
Co mówi o facecie jego znak zodiaku? Sprawdź, czego się po nim spodziewać - zdjęcie 1
Komentarze (32)
Ocena: 4.88 / 5
gość (Ocena: 5) 16.09.2020 08:22
Nie przesadzajmy z tym wirusem, można go złapać wszędzie, a wszyscy się przyczepili do wesel. Ja nie opuściłam wesela przyjaciółki, odstroiłam się i poszłam na nie z roombą w prezencie dla młodych, wznosiłam toasty za młodą parę i tańczyłam w kółeczku jak leciała piosenka Piękna Młoda… To była dobra zabawa. Nie żałuję, że na nią poszłam.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.09.2020 08:49
Przyjaciół tak długo w niepewności trzymasz? Chroni mnie od takich przyjaciół.. Rozumiem że do pracy też nie chodzisz i ogólnie stay home?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.09.2020 18:37
Jedna kwestia, przed weselem trzeba spytac mlodych, czy w razie jakby ktos z weselnikow mial covid, to czy mlodzi beda podawac do sanepidu liste gosci, wraz z nr tel itd. Jesli powiedza, ze tak to ja bym sobie darowala, bo po pierwsze to chamstwo, po drugie przekazywanie moich danych bez mojej zgody innym. Ja robiac wesele, nigdy w zyciu nie podawalabym zadnych danych zadnemu sanepidowi czy innym sluzbom. MAmy sie wspierac jako ludzie, a nie donosic. Mozna najwyzej prywatnie przekazac informacje, ze okazalo sie, ze ktos ma covid i czy ten ktos wyraza zgode zezby jego dane przekazac sanepidowi. Tylko w takiej sytuacji mozna przekazywac czyjes dane. Tylko za jego zgoda.
zobacz odpowiedzi (7)
gość (Ocena: 5) 07.09.2020 18:28
Ile razy, do K U R W Y mam zamykać jedną i tę samą reklamę?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.09.2020 16:14
NIE MA żadnego koronawirusa paranoiczko... Wstyd mi że masz tak samo na imię jak ja.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie