Czy ciężarna może bez pytania wepchnąć się do kolejki?

Małgorzata sama jest mamą, ale nie rozumie takiego zachowania.
Czy ciężarna może bez pytania wepchnąć się do kolejki?
fot. Unsplash
01.09.2020

Zacznę od tego, że nie jestem bezdzietną zazdrośnicą, która na widok ciążowego brzucha dostaje ataków histerii. Nikomu niczego nie zazdroszczę, bo sama dziecko posiadam. W stanie błogosławionym chodziłam, więc znam temat z autopsji.

Zobacz również: LIST: „Sąsiadom przeszkadza moje płaczące dziecko. Mszczą się w perfidny sposób”

Nie podoba mi się jednak ta nagła moda na ustępowanie im we wszystkim. Wystarczy, że kobieta powie o nienarodzonym potomku i od razu amok - ustąpcie jej miejsce, przepuśćcie w kolejce, dajcie szklankę wody, nie pozwólcie jej dźwigać zakupów i tak dalej.

W moich czasach, a rodziłam zaledwie kilka lat temu, nie było tak dobrze.

Sprawa została sprowadzona do absurdu, bo z jednej strony twierdzimy, że ciąża to nie choroba, a z drugiej - robimy z siebie ofiary losu, które nic nie mogą. W życiu się tak nie zachowywałam. Nawet w 9. miesiącu.

Zobacz również: LIST: „Jestem 30-letnią panną i nie dostaję od państwa nic. W czym dzieciate są lepsze?”

Teraz ledwo test pokaże dwie kreski i już by się kładły do łóżka. W większości wymagają też specjalnego traktowania, tak jak klientka pewnej drogerii. Stałam tam z papierem toaletowym, a ona nagle myk przede mnie i pokazuje na brzuch.

Ledwo zaokrąglony, może faktycznie ciężarna, ale co z tego? Minuta jej nie zbawi. Tym bardziej, że nie kupowała towaru nagłej potrzeby, ale... tusz do rzęs. Zapytałam ją, gdzie jej się tak spieszy. Albo skąd wie, ża ja nie jestem w ciąży.

Wykrzywiła twarz i podeszła bezczelnie do kasy. Uważacie, że to normalne?

Ida

Zobacz również: LIST: „Kanar wlepił mi mandat za brak biletu, choć jestem w zaawansowanej ciąży”

6 % tak
94 % nie

Polecane wideo

31-latka pokazała wszystkie swoje dzieci. Od 15 lat jest w ciąży
31-latka pokazała wszystkie swoje dzieci. Od 15 lat jest w ciąży - zdjęcie 1
Komentarze (25)
Ocena: 4.84 / 5
gość (Ocena: 5) 01.09.2020 21:06
Znowu hejt na ciężarne. I to jest portal dla kobiet czy przeciwko nim? Chyba dla każdego jest jasne że kultura obowiązuje każdego. Takie „listy” to wymysł redakcji by wywołać g.ównoburzę. Można zaobserwować coraz niższy poziom tego portalu.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 01.09.2020 21:04
Jak puścisz pawia to możesz. Ale nie wcześniej. Paw jest konieczny do przypieczętowania transakcji jaką jest wpychanie się w kolejkę. Tylko ostrzegam potem musisz wyczyścić wszystkie szkody jakie wywołałaś. Najlepiej zjeść.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.09.2020 13:53
Alez oczywiście! Przecież wszystkie ciężarne zamiast mózgu mają kaszkę i zapominają o zasadach kultury.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 01.09.2020 12:20
Nawet musi. Fakt zapytania o możliwość WEJŚCI do kolejki uniemożliwiłby jej wepchnięcie się. Niestety poziom tekstów i redaktorów sięgnął dna, ale redakcja dalej ryje w mule i testuje jak nisko da się jeszcze zejsć....
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.09.2020 11:25
Jeśli brak jej kultury osobistej, to tak, może się pchać na chama. Ledwie brzuch widac, czyli pewnie gdzieś poczatek 2 trymestru, kiedy kobieta z reguły się czuje swietnie, mówią, że 2 trymestr to najlepszy czas w ciazy. Sama jestem w 6 miesiącu i tez zakładam, że łatwiej w sumie nie będzie w 3 trymestrze. Nigdy nie wpadłam na to, żeby sie gdzies wpychac. Jak ktos ustapi kolejki, to milo, jak nie, to tez przeżyje. Jak się źle czuje, to nie lecę do drogerii po tusz- proste :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie