Czy musimy dołożyć się do wesela córki?

Katarzyna z mężem kilka lat temu sfinansowali wesele syna. Na kolejne ich nie stać.
Czy musimy dołożyć się do wesela córki?
fot. Unsplash
15.08.2020

Gdyby to było takie proste, wtedy nawet bym nie pytała. Zawsze dawałam swoim dzieciom wszystko, co tylko mogłam. Czasy dobrobytu już jednak dawno minęły, bo od kilku lat jestem na wcześniejszej emeryturze, a firma męża nie przynosi takich dochodów, jak dawniej.

Zobacz również: Ślub kościelny droższy niż kiedykolwiek. „Post-pandemiczni nowożeńcy” będą musieli słono zapłacić

W 2013 roku nasz syn się ożenił. Dysponowaliśmy gotówką, więc sfinansowaliśmy imprezę, na co rodzice panny młodej nie mogli sobie pozwolić. Nikt nas do tego nie zmuszał. Chcieliśmy i były możliwości, więc po prostu to zrobiliśmy.

Niemal dokładnie 8 lat później, bo w czerwcu 2021 roku, na ślubnym kobiercu stanie nasze drugie dziecko - córka.

Tak jak wspomniałam, przez ten czas sytuacja finansowa bardzo się zmieniła. Stać nas na normalne życie, ale nie mamy 30-40 tysięcy złotych, które możemy tak po prostu wydać na wesele. Ona nawet o to nie prosi, za co jestem wdzięczna.

Zobacz również: EXCLUSIVE: „Moje wesele musi się zwrócić. Może nawet wyjdę na plus”

Problem leży gdzie indziej, bo przecież rodzina narzeczonego na nas patrzy. Oni chcą się dorzucić, resztę dopłacą młodzi i powinno starczyć. Tylko co z naszym wkładem, a raczej jego brakiem. Wiadomo, jaka jest tradycja.

Nie chodzi o pretensje córki, bo ona ich nie ma i nie będzie miała. Raczej o dobre wrażenie. Od teraz wszyscy mamy być rodziną, a nie chciałabym być postrzegana jako skąpiec. Coraz częściej myślę, że powinniśmy wyłożyć wszystkie oszczędności, może nawet się zapożyczyć i po prostu to zrobić.

A jaka jest Wasza opinia na ten temat? Czy rodzina panny młodej zawsze musi finansować (przynajmniej w części) wesele?

Katarzyna

Zobacz również: Chciały zaoszczędzić na sukni ślubnej. Oto kreacje, które kupiły za grosze

49 % tak
51 % nie

Polecane wideo

Chciały zaoszczędzić na sukni ślubnej. Oto kreacje, które kupiły za grosze
Chciały zaoszczędzić na sukni ślubnej. Oto kreacje, które kupiły za grosze - zdjęcie 1
Komentarze (70)
Ocena: 4.8 / 5
gość (Ocena: 5) 22.02.2021 08:12
Z tą tradycją to radzę dać sobie na wstrzymanie, ale słabo to wygląda - synowi pomogliśmy, ale na córkę już nie starczyło? Trzeba było wydać na pierwsze wesele tyle pieniędzy, żeby na wesele córki starczyła podobna kwota albo nie pomagać żadnemu z dzieci.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.08.2020 18:45
ale na starość to do córeczki będą dzwonić po forsę, tak będzie na 100%
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.08.2020 12:16
Skoro macie dwojke dzieci to wypadalo odlozyc na vorke i jej dolozyc do wesela. Dzieci traktuje sie rowno. Nuc nie powie, ale bedzie pamietac.
odpowiedz
Lola (Ocena: 5) 17.08.2020 20:37
Jeśli synowi zapłaciłaś za wesele, to córce też powinnaś.. Dzieci trzeba traktować równo!! Nawet jeśli córka Ci tego nie powie wprost, to i tak będzie jej przykro.. Przecież jak synowi wesele robiłaś, to wiedziałaś, że masz córkę i też wypadałoby dać na wesele, albo dorzucić się do mieszkania..
odpowiedz
Inga (Ocena: 5) 17.08.2020 16:54
Moja siostra sama sobie płaciła za ślub i miała wszystko dokładnie tak jak chciała. I każdy był zadowolony, bo ceremonia była piękna. Ja z tej okazji nawet uszyłam sobie garnitur w Vratelli, więc teraz mam piękny komplet na lata.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie