Czy rodzice faworyzują moją siostrę?

Ewelina czuje się niesprawiedliwie traktowana.
Czy rodzice faworyzują moją siostrę?
fot. Unsplash
13.08.2020

Nigdy bym nie pomyślała, że taki problem może dotyczyć mojej rodziny. Zawsze bardzo się kochaliśmy i na nic nie mogłam narzekać. Ostatnio zauważam jednak, że nie jestem traktowana sprawiedliwie.

Zobacz również: Nie lubię mojej siostry. Widujemy się tylko dlatego, że tak wypada

Moja siostra wszystko może i ciągle coś dostaje, a mnie się tylko obrywa. Czasami może zasłużenie, ale bez przesady. Powinnyśmy być traktowane jednakowo. Tymczasem ja czuję się poszkodowana kolejnymi decyzjami rodziców.

Przykładów jest naprawdę sporo i żadnego sobie nie wymyśliłam.

Zaczęło się od tego, że poszła do prywatnej szkoły, a ja musiałam się męczyć w zwykłej rejonówce. Kilka razy była już zagranicą - ja jeszcze nigdy. Po przeprowadzce dostała pokój z balkonem i mogłabym tak długo wymieniać.

Zobacz również: Czy rodzice muszą wiedzieć, ile dokładnie zarabiam?

Fakt, jest starsza, ale tylko o 2 lata, więc to żadna różnica. Po prostu wydaje mi się, że ona jest dla nich jakby ważniejsza. Jak coś trzeba załatwić, to rodzice zrobią wszystko. Kiedy ja o coś proszę, wtedy zazwyczaj im się nie chce.

Tak jest dosłownie ze wszystkim, a w ostatnich latach widać to bardzo wyraźnie. Np. sytuacja sprzed 2 tygodni - tego samego dnia wyjeżdżałyśmy na wakacje. Tata oczywiście zawiózł ją na lotnisko, a ja musiałam tłuc się na dworzec sama.

Niby drobne rzeczy, ale dziwnie to wygląda. Wy też uważacie, że oni ją faworyzują?

Ewelina

Zobacz również: „Siostra nie zaprosiła mnie na grilla. Wstydzi się przed znajomymi tego, jak wyglądam!”

92 % tak
8 % nie

Polecane wideo

Która z nich jest mamą? Internauci nie są w stanie odróżnić jej od nastoletniej córki
Która z nich jest mamą? Internauci nie są w stanie odróżnić jej od nastoletniej córki - zdjęcie 1
Komentarze (34)
Ocena: 5 / 5
K (Ocena: 5) 14.08.2020 15:39
niestety rodzice zawsze mają swoje ulubione dziecko które kochają bardziej. Czasem potrafią to dobrze ukryć, ale to mit i największa bzdura, że wszystkie dzieci kocha się równo.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.08.2020 15:02
Ja mam młodszego brata o 6 lat rodzice zawsze traktowali nas równo i do teraz tak jest mam 35 lat, nigdy nie czułam sie gorszą ani lepsza.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.08.2020 14:21
zawsze jest tak, że jedno dziecko jest faworyzowane przez kogoś. Nie znam rodziny w której wszystkie dzieci faktycznie są traktowane równo. Dlatego najlepiej mieć tylko 1 dziecko
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 14.08.2020 00:11
Oczywiście. Zawsze kocha się jedno dziecko bardziej. Jak jest kilkoro to jedno jest wspaniałe, jedno okropne a reszta obojętna.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.08.2020 21:39
Moja młodsza siostra nie poszła na studia, mimo to musiałam jej oddawać połowę mojego stypendium naukowego bo " musi być po równo" :/ zawsze dostaje co chce i obawiam się że za kilka lat będę musiała dzielić się z nią moją pensją ile będę chciała mieć dobre stosunki z rodzicami... tyle że już nie wiem czy chce
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie