Czy przyjąć zaproszenie na komunię we wrześniu?

Agnieszka zastanawia się, czy taka impreza powinna odbyć się w środku pandemii.
Czy przyjąć zaproszenie na komunię we wrześniu?
fot. Unsplash
11.08.2020

Już dawno miało być po wszystkim, ale z oczywistych względów pierwszy termin nie wypalił. Syn mojej kuzynki w tym roku przystępuje do komunii, którą przeniesiono z maja na początek września. Jestem zaproszona.

Zobacz również: Czy zorganizować córce Komunię Rodzinną? Bez gości i przyjęcia

Sama nie wiem, czego mam się spodziewać i jak podejść do tego tematu. W normalnych okolicznościach nawet bym się nie wahała, ale czasy normalne nie są. Oby ta impreza w ogóle się odbyła, bo zawsze mogą wrócić obostrzenia.

Ale ja nie o tym. Biorę pod uwagę, że nowa data wypali.

Trochę dziwię się kuzynce, że zamiast odwołać przyjęcie, zmienić jego formułę albo ograniczyć drastycznie liczbę gości - nadal się tego trzyma. Jak gdyby nic się nie wydarzyło, a pandemia była tylko złym snem.

Zobacz również: Córka dostała na komunię 5000 zł. Nie dam jej tych pieniędzy

Z tego co wiem, to zaprosiła do restauracji prawie 40 osób. Czy powinnam być wśród nich? Znalazłam się między młotem a kowadłem, bo każda decyzja wydaje mi się zła. Jeśli się wycofam - może to być źle odebrane przez rodzinę.

Jeśli przyjdę - zawsze istnieje ryzyko, że chwilę później zamkną mnie na kwarantannie. Wystarczy jeden zakażony w kościele lub lokalu. Jestem w kropce i dlatego proszę Was o zdanie. Chcę zachować się fair i odpowiedzialnie.

Czy według Was powinnam przyjąć zaproszenie?

Agnieszka

Zobacz również: Nazywają mnie dwulicową. Jestem niewierząca, a posyłam dziecko do komunii

52 % tak
48 % nie

Polecane wideo

Nie uwierzysz, kto to. Polskie gwiazdy pokazały zdjęcia z komunii
Nie uwierzysz, kto to. Polskie gwiazdy pokazały zdjęcia z komunii - zdjęcie 1
Komentarze (27)
Ocena: 4.85 / 5
gość (Ocena: 5) 11.08.2020 22:11
Idę we wrześniu na komunie, ale pracuje z domu, kwarantanna mi nie straszna.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.08.2020 20:49
Ja nie przyjęłabym zaproszenia. Inaczej gdyby była to moja siostra, wiadomo najbliższa rodzina. Ja mam małe dziecko a moja mama ma nadciśnienie więc jest w grupie ryzyka. Nie wybaczylabym sobie gdybym kogoś zaraziła a pewnie przechodziłabym to bezobjawowo. Nie odważyłabym się zaryzykować ale ja z reguły jestem dość ostrożna. U mojego męża w firmie wszyscy (4 osoby) szykują się na wesela w najbliższym czasie, nie mogą się doczekać a jedna z nich nawet stwierdziła że to tylko grypa. Oni jednak nie mają dzieci i są dużo młodsi więc podejście do życia mają trochę inne.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 11.08.2020 14:56
Nieważne czy wirus jest czy go nie ma, każdy ma swoje zdanie na ten temat. Ja bym nie poszła ze względu na ryzyko zamknięcia mnie w domu na 2 tygodnie. Nie mieszkam w Pl, a tu gdzie mieszkam w takim przypadku te 2 tyg jest zabierane z urlopu, więc ja dziękuję marnować urlop na siedzenie w domu w zamknięciu. Ciekawa jestem jak jest w Polsce.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 11.08.2020 12:38
Ja się wybieram na komunię we wrześniu. Do kościoła i tak nie wejdę, zostanę na zewnątrz, a przyjęcie będzie nieduże. Kuzynka jest dla mnie ważna, wiec będę. Liczba gości też nie została zmniejszona tylko ze względu na tę niby pandemie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.08.2020 10:21
Nie bądź śmieszna kobieto. Nie ma żadnej pandemii.
zobacz odpowiedzi (7)

Polecane dla Ciebie