Czy wyjdę na wyrodną matkę, jeśli po rozwodzie syn zamieszka z ojcem?

Alicja liczy się ze zdaniem 5-latka.
Czy wyjdę na wyrodną matkę, jeśli po rozwodzie syn zamieszka z ojcem?
fot. Unsplash
25.07.2020

Jestem pierwszą osobą w mojej rodzinie, która zdecydowała się na rozwód. I to bardzo szybko, bo byliśmy małżeństwem zaledwie przez 6 lat. Trochę zabrakło do 40 moich rodziców czy 60 dziadków. Widocznie tak musiało być.

Zobacz również: Moi rodzice są kiepskimi dziadkami. Nie chcą zajmować się wnuczką

Mamy jedno dziecko. 5-letniego syna, dzięki któremu wytrwaliśmy chociaż tyle. Poważny kryzys zaczął się tak naprawdę, kiedy byłam jeszcze w ciąży. Próbowaliśmy dla jego dobra, ale nie wyszło. Co dalej?

Dogadaliśmy się w kwestiach finansowych. Mieszkanie zostanie dla mnie, mąż weźmie auto i połowę gotówki. To były proste decyzje. Zwłaszcza, kiedy pomyślę o opiece nad naszym prawdziwym skarbem.

Synek nie jest może najstarszy, ale wyjątkowo rezolutny. Ma też własne zdanie, które w pierwszej chwili rozdarło moje serce. Stwierdził, że woli być teraz z tatą, bo chłopaki muszą trzymać się razem.

Zobacz również: Została mamą na pełny etat. Teraz ze łzami w oczach zdradza, jak wygląda jej życie

Nie wiem, co począć. Pierwotny plan zakładał, że podzielimy się po połowie. 2 tygodnie u mnie, 2 tygodnie u niego. Miesiąc wakacji ze mną, miesiąc z nim. To nie jest idealne rozwiązanie, ale sprawiedliwe.

Tylko czy dobre dla dziecka? Właśnie się nad tym zastanawiam. Jestem nawet skłonna zgodzić się na to, aby syn zamieszkał z tatą. Boję się tylko, co pomyślą inni. Pewnie uznają mnie za wyrodną matkę, skoro tak łatwo się poddałam.

Znacie mniej więcej sytuację. Co mi doradzacie? Czy wyjdę na wyrodną matkę, jeśli po rozwodzie syn zamieszka z ojcem?

Alicja

Zobacz również: LIST: „Chcę być mamą na pełny etat. Mąż nalega, żebym wróciła do pracy”

24 % tak
76 % nie

Polecane wideo

Od 13 lat prawie cały czas jest w ciąży. Pokazała wszystkie swoje dzieci
Od 13 lat prawie cały czas jest w ciąży. Pokazała wszystkie swoje dzieci - zdjęcie 1
Komentarze (29)
Ocena: 5 / 5
Antek (Ocena: 5) 27.07.2020 20:05
Na wszystkich stronach tylko czytam, że mąż mnie zdradził. No a ja mam zupełnie inną historię. Musiałem nawet zatrudnić Detektyw Skrzypek, żeby to udowodnić, bo nikt mi nie chciał wierzyć. Moja żona mnie kilka lat zdradzała, a ja się dopiero po 4 zorientowałem.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.07.2020 19:16
Pięcioletnie dziecko nie jest zdolne do podejmowania takich decyzji. Wydaje mi się że tak małe dziecko potrzebuje przede wszystkim matki. Patrząc po tytule sądziłam że chodzi o nastolatka ale taki maluch dzisiaj powie że chce mieszkać z tatą (bo np. kupił mu lody) a jutro z płaczem będzie biegł do mamy bo to pierwsza osoba do której dziecko biegnie z płaczem. Mając ba uwadze dobro dziecka trzeba się zastanowić który rodzic ma więcej czasu dla dziecka (np. jaki ma rodzaj pracy, czy wyjeżdża w delegacje itp., jaki ma kontakt z dzieckiem, czy nie wypnie się na dziecko gdy pozna nową partnerkę/partnera.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 26.07.2020 19:46
dlaczego to kobieta ma zawsze brać wszystko na swoje barki w razie rozstania. Dziecku nic złego nie stanie się z ojcem.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.07.2020 18:57
To jest Polska, wyjdziesz na wyrodną matkę
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 26.07.2020 18:22
Sprawa jest prosta - jeśli dziecko zostanie z ojcem, TY zostawiasz im dom, by dziecko miało odpowiednie i znajome warunki do rozwoju i wychowywania, a sama bierzesz kasę i sobie radzisz.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie