Mam dopiero 27 lat, a rodzice każą mi się usamodzielnić. Nie za wcześnie?

W rodzinnym domu Marta czuje się jak intruz.
Mam dopiero 27 lat, a rodzice każą mi się usamodzielnić. Nie za wcześnie?
fot. Unsplash
18.07.2020

Tak naprawdę nie wiem, co mnie czeka w najbliższym czasie, więc na razie żyję chwilą. Wśród moich znajomych sytuacja wygląda mniej więcej pół na pół. Część się wyprowadziła od rodziców, a pozostali nigdzie się nie wybierają.

Zobacz również: 7 prawdziwych powodów, dlaczego dorośli Polacy nadal mieszkają z rodzicami

Ja nie miałam zupełnie takiej potrzeby, bo studiowałam w swoim mieście, znalazłam pracę blisko domu, a żaden mój związek nie był aż tak poważny. Nigdy nie czułam się z tego powodu gorsza, bo niektórzy mi nawet zazdrościli.

Gdyby to ode mnie zależało, przez najbliższy rok albo dwa nigdzie bym się nie wybierała.

Jest tylko jeden problem. Mama i tata wygadują ostatnio takie rzeczy, jakbym była intruzem. Ciągle słyszę tylko, że czas najwyższy, ogarnij się, weź za siebie odpowiedzialność. Ewidentnie próbują się mnie pozbyć.

Zobacz również: Ledwo się wyprowadziłam, a rodzice już zajęli mój pokój. Nie mam gdzie wracać

Nie bardzo wiem, w czym problem, bo pomagam w domu i czasami dorzucam się do zakupów. Mam się wyprowadzić, ale po co? Żeby komuś coś udowodnić? W tej chwili to tylko niepotrzebny problem i wydatek. Samą stać mnie tylko na jakąś norę.

Moim zdaniem to bardzo niesprawiedliwe stawianie sprawy. Wręcz szantaż. Przestały ich interesować moje potrzeby i na siłę próbują mnie wypchnąć. A ja czuję, że nie jestem na to zupełnie gotowa. Po prostu tego nie chcę.

Czy Waszym zdaniem 27 lat to za wcześnie na samodzielność? Mnie się tak wydaje.

Marta

Zobacz również: „Z rodzicami najlepiej”. Aż tylu młodych Polaków nie wyprowadziło się jeszcze z domu

5 % tak
95 % nie

Polecane wideo

Jak mieszka Kinga Rusin? Zobaczcie luksusowe wnętrza jej apartamentu
Jak mieszka Kinga Rusin? Zobaczcie luksusowe wnętrza jej apartamentu - zdjęcie 1
Komentarze (32)
Ocena: 4.22 / 5
gość (Ocena: 5) 24.02.2021 04:16
"Czasami dorzucam się do zakupów" xD a do opłat się dokładasz? xD Pasożyt jak nic. Mój były ma 32 lata i dalej z mamusią siedzi- nie dokladal sie do oplat itd., matka mu nawet internet placila, czasem tylko zrobil jakies male zakupki za 50 zl przysłowiowe.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.08.2020 06:28
27 i mieszkanie z mamusią i tatusiem? Jprdle co za porażka! Nawet mi się nie chciało tego czytać. Pasożyt i tyle w temacie!
odpowiedz
LOL (Ocena: 5) 20.07.2020 21:20
Ja bym Cię już dawno z domu wy***iła!!!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.07.2020 15:14
Ja wyprowadziłam się z domu mając 22 lata, ale pewnie do tej pory bym mieszkała z nimi, gdybym nie wyjechała za granicę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.07.2020 13:40
Po części rozumiem Twoich rodziców m.in ze względów finansowych. Sama mam 28 lat, też mieszkam z rodzicami. Miałam w planach się wyprowadzić, ale niestety koronawirus trochę mi plany zmienił. Mam pracę stałą, pensja też całkiem dobra. Wiem jednak, że totalnie na samodzielne mieszkanie mnie nie stać. Płacę rodzicom miesięcznie określoną kwotę w której jest opłata za czynsz, media oraz wyżywienie. Myślę, że w twoim wypadku byłoby to najuczciwsze rozwiązanie. Rodzice nie muszą utrzymywać Cię całe życie tym bardziej, że masz pracę.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie