Czy powiedzieć przyjaciółce, że jej facet pisze do mnie wieczorami?

Gosia nie wie, jak zachować się w tej sytuacji.
Czy powiedzieć przyjaciółce, że jej facet pisze do mnie wieczorami?
Fot. Unsplash (Ann Danilina)
01.07.2020

Przed wybuchem pandemii moja przyjaciółka zaczęła spotykać się z nowym chłopakiem. Nie zdążyłam go poznać, bo wszyscy siedzieli pozamykani w domach i każdy raczej unikał kontaktów z obcymi ludźmi, a nawet z rodziną czy znajomymi. Nowego chłopaka Beaty widziałam tylko parę razy na video czatach, np. kiedy Beata dzwoniła do mnie, żeby mi go przedstawić „wirtualnie”. Wiadomo, że nie gadaliśmy we trójkę długo, bo jednak przez telefon jest trochę niezręcznie z kimś obcym, więc obiecaliśmy sobie, że jak sytuacja z pandemią się trochę uspokoi, to spotkamy się we troje osobiście. Do spotkania doszło tydzień temu.

Początkowo Piotrek wydał mi się bardzo fajnym chłopakiem. Widziałam zresztą, że Beata wpatrzona w niego jak w obrazek i on też ładnie na nią patrzył. Miło się rozmawiało, dopóki nie weszliśmy do restauracji. Beata poszła do toalety, a wtedy Piotrek powiedział mi, że już na video czacie zwrócił uwagę na to, że jestem bardzo ładna, ale na żywo jestem jeszcze piękniejsza. Nie wiedziałam, jak zareagować. Nie znam faceta, pomyślałam, że może ma taki bezpośredni sposób bycia. Uśmiechnęłam się tylko i zażartowałam, żeby nie mówił mi takich rzeczy, bo wszystko powiem Beacie. Tego samego wieczoru zaprosił mnie do znajomych na Facebooku.

Beata pytała mnie potem, jak moje wrażenia i co o nim sądzę. Stwierdziłam, że robi pozytywne wrażenie, ale trudno powiedzieć mi o nim coś więcej, bo za mało go znam. Nie wspomniałam jej o tym komplemencie, który usłyszałam od niego, gdy byliśmy sam na sam. Nie chciałam jej denerwować, czy wtrącać się w ich sprawy. Pomyślałam, że może Piotrek faktycznie jest po prostu bezpośredni albo powiedział taką głupotę, żeby zyskać moją aprobatę.

Zobacz także: Średnia pensja na etacie. Ile tak naprawdę Polacy dostają na rękę?

Zdziwiłam się, jak po dwóch dniach dostałam od niego wiadomość na Facebooku. Najpierw zapytał, co o nim sądzę. Odpisałam mu, że ma moje błogosławieństwo i że życzę im z Beatą szczęścia. On mi na to odpisał, że powinniśmy się lepiej poznać i że chciałby mnie zaprosić na kawę. Wszystko to było oczywiście pod pozorem wypytywania mnie o Beatę i tak dalej, ale czułam, że jemu wcale nie chodzi o moją przyjaciółkę, tylko on zwyczajnie mnie podrywa. Praktycznie codziennie wieczorem dostaję od niego wiadomość z pytaniem, jak mi minął dzień albo komplement, że przejrzał moje stare zdjęcia na Facebooku i że któreś z nich szczególnie mu się podobało.

Sytuacja robi się coraz dziwniejsza, bo Beata nadal nie ma o niczym pojęcia. Ja albo Piotrkowi w ogóle nie odpisuję albo mu piszę, żeby przestał do mnie wypisywać codziennie wiadomości. Wydaje mi się, że Beata powinna o wszystkim wiedzieć, ale waham się, bo ona z kolei mówi mi, że od dawna z nikim nie była taka szczęśliwa, jak z Piotrkiem. Nie chcę być posłańcem złej nowiny. Co robić?

Gosia

94 % tak
6 % nie

Polecane wideo

Najpiękniejsza kobieta 2020 roku. Jej uroda podoba się chyba wszystkim
Najpiękniejsza kobieta 2020 roku. Jej uroda podoba się chyba wszystkim - zdjęcie 1
Komentarze (24)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 02.07.2020 16:44
Lepiej jej powiedz. Z tego co piszesz wynika ze to kompletny dupek.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.07.2020 12:36
Na Twoim miejscu powiedziałabym o wszystkim przyjaciółce.Kilka lat temu moja siostra miała taką samą sytuację z chłopakiem naszej wspólnej koleżanki i żeby jej nie zranić nic nie mówiła.Potem za rok facet okazał się gnojkiem i rozstanie było jeszcze bardziej bolesne dla koleżanki.Na szczęście koleżanka nas nie znienawidziła i ma już narzeczonego.
odpowiedz
(Ocena: 5) 01.07.2020 13:36
Tak go to twoja przyjaciolka a ty sie zastanawiasz czy ukryc fakt,ze jakas menda ja oszukuje
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.07.2020 11:15
Po co ty mu w ogóle odpisujesz kobieto ?! W ten sposób dajesz mu na coś nadzieje. Zlej go ciepłym moczem i pokaż wszystkie wiadomości koleżance, niech wie, jakiego ma wiernego faceta.
odpowiedz
Trzydziestoletni piglet (Ocena: 5) 01.07.2020 09:26
Pomysł co dla Ciebie ważne, możesz stracić przyjaciółkę ale za to zyskać chłopaka. Jeśli to spoko koleś to rozważ to.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie