Czy odejść z pracy, w której dobrze zarabiam, ale się w niej nie rozwijam?

Paulina ma poważny dylemat.
Czy odejść z pracy, w której dobrze zarabiam, ale się w niej nie rozwijam?
Fot. Unsplash
29.06.2020

Kilka lat temu myślałam, że najważniejsze w pracy są zarobki. Wydawało mi się, że jeśli będę dostawać dobrą pensję, to cała reszta ma mniejsze znaczenie. I faktycznie początkowo tak było. W firmie, w której obecnie pracuję, jestem zatrudniona od 6 lat. Niby wszystko jest w porządku, zarząd mnie docenia, zarabiam dobre pieniądze, ale kompletnie się nie rozwijam. W tej strukturze, w której obecnie funkcjonuję, nie ma szans na żaden awans. Mam wrażenie, że każdy mój dzień wygląda tak samo i już niczego nowego się nie uczę. To nie jest wypalenie zawodowe, bo ja chcę pracować i zdobywać doświadczenie, tylko po prostu w mojej firmie nie dostanę już raczej nowych zadań, przy których mogłabym rozwinąć skrzydła.

Myślę o zmianie pracy i przeglądam ogłoszenia, ale pieniądze, które oferują inne firmy, są poniżej moich oczekiwań. Poza tym ze względu na pandemię rynek pracy stał się teraz o wiele trudniejszy i o nową, dobrą posadę, nie jest wcale tak łatwo.

Zobacz także: Średnia pensja na etacie. Ile tak naprawdę Polacy dostają na rękę?

Wiem, że może nie powinnam narzekać, bo wiele osób albo straciło pracę, albo ma obcięte pensje, a ja marudzę, bo „się nie rozwijam”. Chciałabym jednak pójść do przodu, realizować się i czuć radość z powodu własnej pracy. Nie wiem, co mam zrobić.

Paulina

30 % tak
70 % nie

Polecane wideo

Miłosny horoskop na lato
Miłosny horoskop na lato - zdjęcie 1
Komentarze (20)
Ocena: 4.7 / 5
gość (Ocena: 5) 30.06.2020 13:42
To nie jest dobra pora na zmianę pracy. Co jeśli trafisz do firmy która zaraz upadnie? Jeszcze wiele miesięcy firmy będą odczuwać skutki pandemii i sporo nie podźwignie się z kryzysu. Przeczekaj ciężki okres na cieplej posadzie a może w międzyczasie coś się trafi.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.06.2020 12:46
Zmiana pracy to jak strzał w kolano teraz. Skad wiesz, ze na jesien nowy pracodawca ci nie podziekuje jak koronaswirus znowu zawladnie
odpowiedz
Pola (Ocena: 5) 30.06.2020 09:09
Poczekaj chociaz troche az okres pandemii minie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.06.2020 00:31
Najpierw żeby odejść z pracy, trzeba znaleźć inną, więc siedź na tyłku i szukaj po cichu innej. Dopiero gdy znajdziesz to się zwolnij.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.06.2020 19:01
Jakbym słyszała mojego męża... jojczał w podobnym stylu cały zeszły rok nawet był na kilku rozmowach ale jednak stawka niższa, ostatecznie decyzji nie podjął. Przyszła pandemia, połowa jego znajomych z branży wylądowała na zielonej trawce albo z ułamkiem pensji. Docenił stabilność, niezłe zarobki, panującą atmosferę itd. nagle ani słowa o monotonii pracy czy braku rozwoju :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie