Czy posiadanie tylko jednego dziecka to pójście na łatwiznę?

Katarzyna 10 lat temu urodziła syna, ale nie czuje się egoistką.
Czy posiadanie tylko jednego dziecka to pójście na łatwiznę?
fot. Unsplash
23.06.2020

Zadaję to pytanie nie bez powodu, bo coraz częściej dochodzą do mnie takie głosy. Nie tylko z anonimowych komentarzy w Internecie, ale nawet od osób, które dobrze znam. Według niektórych jedynak to za mało.

Zobacz również: Znaki zodiaku, które są najlepszymi siostrami pod słońcem

Rodzina z jednym dzieckiem ma być podobno niepełna, a taka sytuacja nie jest dobra dla nikogo. Rodzice wtedy za bardzo rozpieszczają potomka, a ten sprawia więcej problemów. Dziwna teoria, bo mam zupełnie inne spostrzeżenia.

Rodziłam raz i to już prawie 10 lat temu. Żyjemy w trójkę i nie mam poczucia, że czegoś nam brakuje.

Chyba, że z własnej wygody tego nie zauważam? W sumie fajnie jest mieć rodzeństwo, ale przecież to jeszcze nie gwarantuje szczęścia. Znam wiele pogubionych osób z rodzin wielodzietnych i świetnie radzących sobie jedynaków.

Zobacz również: Pierworodne dzieci są ambitne, najmłodsze - przebojowe. Co mówi o nas kolejność narodzin?

Według mnie nie ma reguły. Najważniejsze to żyć w zgodzie ze sobą, a mnie ciąża i poród tak wykończyły, że decyzję o kolejnym dziecku odłożyłam na później. I tak minęła dekada, a ja zdania nie zmieniłam.

Nie wyobrażam sobie przechodzić tego jeszcze raz. Zwłaszcza, że nie mam już 26, ale prawie 36 lat. Syn jest zdrowy, fajny, kontaktowy, nie sprawia kłopotów. Ja też czuję się spełniona. Inni jednak wiedzą swoje.

A Wy co myślicie na ten temat? Czy posiadanie tylko jednego dziecka jest według Was pójściem na łatwiznę?

Katarzyna

Zobacz również: LIST: „Nigdy nie chciałam mieć rodzeństwa. Współczuję tym, którzy nie są jedynakami”

6 % tak
94 % nie

Polecane wideo

Która z nich jest mamą? Internauci nie są w stanie odróżnić jej od nastoletniej córki
Która z nich jest mamą? Internauci nie są w stanie odróżnić jej od nastoletniej córki - zdjęcie 1
Komentarze (36)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 23.06.2020 20:49
Lepiej miec jedno dziecko, ktore sie kocha, poswieca mu sie czas, uwage, ma sie pieniafze na edukacje, na pasje. A nie narobic 10 dzieciakow i naeet na zycie nie starcza
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.06.2020 15:14
Twoje życie, tobie ma być dobrze. Jeśli ktoś ci zarzuci,że jesteś egoistką bo nie masz drugiego dziecka, to zapytaj czy za ciebie kupi twojemu drugiemu dziecku mieszkanie na start i opłaci studia, a wcześniej korepetycje i wycieczki a wyrazie choroby będzie z nim siedział. Nie?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.06.2020 14:40
Co to za małomiasteczkowy tok rozumowania? Czy jak masz tylko jedno auto, to jesteś biedna? Czy jak masz tylko jedno mieszkanie, to jesteś niezaradna? Czy jak masz tylko jednego rodzica, to znaczy, że pochodzisz z patologii? Zawsze sądziłam, że żyje się dla siebie, a nie opinii publicznej. Jak chcesz, to miej i dwunastkę dzieci, a jak nie chcesz, to nie miej żadnego. Egoizmem jest robienie dzieci, by mieć darmową opiekę albo terapeutę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.06.2020 14:34
Kobieto to jest Twoja decyzja po co się tłumaczysz, to jeśli wyłącznie Twoja sprawa i nie rozumiem dlaczego ktoś miałby się do tego wtrącać, myślisz że ludzie w internecie którzy Cię nie znają powiedzą Ci czy dobrze robisz? Musisz sama to wiedzieć.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.06.2020 13:46
Uważam że to egoizm. Rozmnażajcie się bo nie będzie miał kto pracować w Polsce na wasze emerytury. Jest jeszcze kwestia że wszystkie swoje ewentualne wymagania przelejecie na dziecko i zniszczycie mu życie. Jakby było dzieci więcej to po równo by się rozłożyło. Co ci szkodzi jeszcze raz rozciągnąć po.chwę dla dobra dziecka.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie