Moja przyjaciółka ciągle nosi te same ciuchy. Zwrócić jej uwagę?

Ola chciałaby wpłynąć na styl koleżanki.
Moja przyjaciółka ciągle nosi te same ciuchy. Zwrócić jej uwagę?
fot. Unsplash
20.06.2020

Niby to nie moja sprawa, ale przyjaciele są przecież po to, żeby się wspierać. I krytykować, kiedy trzeba. Oczywiście nie lubię, gdy ktoś mi coś wytyka, ale doceniam, gdy robi to w dobrej wierze. Spojrzenie z zewnątrz zawsze się przyda.

Zobacz również: Faceci wskazali 12 ciuchów, które dodają kobietom lat. Wszystkie masz w szafie

Tak było np. z moim ostatnim związkiem. Ja byłam zaślepiona, ale koleżanki od razu wyczuły problem. Zniechęcały mnie tak długo, aż zostawiłam faceta. Później okazało się, że dobrze zrobiłam, bo okazał się wyjątkowym draniem.

Wspominam o tym nie bez powodu, bo chyba czeka mnie taka rozmowa z jedną osobą.

Znamy się od kilku lat, ale jesteśmy jak siostry. Ona nigdy nie była ikoną mody, jednak ostatnio zupełnie sobie odpuściła. Ma kilka ulubionych ciuchów, które nosi do zdarcia. Codziennie te same spodnie, a innych jej butów to nawet nie pamiętam.

Zobacz również: Ubrania, w których wyglądasz niepoważnie. To nie umknie męskiej uwadze

Wszystko takie szare, znoszone i ciemne. Od razu widać, że rzadko pierze ubrania. Nie chodzi o zapach, bo ten o dziwo jest normalny. Nie są jednak pierwszej świeżości. A co najgorsze - cały czas wygląda identycznie.

Pewnie nie zwracałabym na to uwagi, gdyby nie to, że nadal jest sama i ciągle z tego powodu narzeka. Czuje się niewidzialna dla facetów, a robi wszystko, żeby tak pozostało. Dziewczyna powinna jednak jakoś wyglądać.

Zdaję sobie sprawę, że to delikatna kwestia. Może jednak powinnam zwrócić jej uwagę na ten problem?

Ola

Zobacz również: 5 ciuchów, po których faceci rozpoznają... nudziary. „Trudno wyglądać bardziej przewidywalnie”

64 % tak
36 % nie

Polecane wideo

Liczy się styl, a nie rozmiar. Przyjaciółki o skrajnie różnych sylwetkach pozują w takich samych stylizacjach
Liczy się styl, a nie rozmiar. Przyjaciółki o skrajnie różnych sylwetkach pozują w takich samych stylizacjach - zdjęcie 1
Komentarze (23)
Ocena: 4.17 / 5
gość (Ocena: 5) 22.06.2020 23:42
Styl to kwestia indywidualna, ale świeżość ubrań już nie. Ja bym nie rozmawiała o tym, że się ubiera szaro i nudno, to nie Twoja sprawa, ale bliską osobę zapytałabym czy wszystko w porządku. Niechlujny wygląd może wskazywać na wiele rzeczy, w tym problemy psychiczne czy finansowe. Zapytałabym czy wszystko ok, a jakby była ciekawa czemu pytam, to powiedziałabym szczerze.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.06.2020 22:40
Zafunduj jej spotkanie ze stylistyką w ramach prezentu z jakiejś okazji. Lub jeśli to zbyt drogie rozwiązanie, zaproponuj wspólną zabawę w zmianę looku i odświeżenie o parę ubrań garderoby. Może masz coś w swojej szafie, co by pasowało na przyjaciółkę na początek. Czasami to kwestia pewności siebie i przełamania swoich przyzwyczajeń. Jeśli nie będzie przekonana, to możecie zrobić wspólnie "eksperyment". Udać się gdzieś w jej typowym stroju i później w czymś zupełnie nowym, w czym jej do twarzy ale jeszcze o tym nie wie. Może wyciagnie z tego spoko wnioski dla siebie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.06.2020 10:30
Ja bym nic nie mówiła, ludzie proszą o takie porady a później i tak się obrażają jak chcesz pomóc, lepiej niech się sama domyśli
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 21.06.2020 20:06
A może ona ma po kilka par takich samych spodni w tym samym kolorze ? Nie pomyślałaś o tym ? Nie, bo po co.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 21.06.2020 14:18
Jak ci to przeszkadza tak bardzo to kup jej nowe ubrania,co cię interesuje kto co nosi wgl
odpowiedz

Polecane dla Ciebie