Czy związać się z facetem, którego córka jest tylko o 10 lat młodsza ode mnie?

Olga nie dogaduje się z 15-latką.
Czy związać się z facetem, którego córka jest tylko o 10 lat młodsza ode mnie?
fot. Unsplash
18.06.2020

Różnica wieku nigdy mi nie przeszkadzała. Podświadomie chyba szukałam starszego faceta. Ja mam 25 lat, a on 40. W dzisiejszych czasach to niewielka różnica, ale pojawił się pewien problem. Chodzi o jego córkę.

Zobacz również: Dziwnie się czuję, gdy pasierbica nazywa mnie mamą. Przecież nie jest sierotą

Trudno nazwać ją dzieckiem, bo jest już wyrośniętą nastolatką. Ma swoje zdanie, dużo rozumie i nie da się tak łatwo przekonać. Od początku traktowała mnie z dystansem. Ja byłam otwarta, a ona stroiła fochy.

Może wini mnie za rozpad związku rodziców? Dodam tylko, że nie mam z tym nic wspólnego. Rozstali się dużo wcześniej.

Nasz związek cały czas raczkuje i tak naprawdę nie wiem, czy odnajdę się w takim układzie. W każdej chwili mogę się wycofać, ale chyba z nikim nie było mi tak dobrze. Ludzie gadają, choć wiem, że powinnam słuchać tylko siebie.

Zobacz również: Porzucił dla mnie ciężarną dziewczynę. Czy powinnam dać mu szansę?

Jeśli zaangażuję się na 100 procent, to będę musiała jakoś ułożyć sobie relacje z tą dziewczyną. Zdaję sobie jednak sprawę, że łatwo nie będzie. 15 lat to już poważny wiek. Albo się zaprzyjaźnimy, albo nic z tego nie będzie.

Oczywiście nie mam zamiaru jej matkować. Marzy mi się sytuacja, gdy ona potraktuje mnie jak starszą siostrę albo dobrą koleżankę. Tylko, że do tanga trzeba dwojga. Na razie unika spotkań i zaczepnie odpowiada na wszystkie pytania.

Myślicie, że to się może udać?

Olga

Zobacz również: „Mam 18 lat, mój facet 55. W przyszłym roku zostanę jego żoną”

52 % tak
48 % nie

Polecane wideo

32-letnia mama i jej 15-letnia córka podbijają Internet. Wszyscy próbują zgadnąć, która jest starsza
32-letnia mama i jej 15-letnia córka podbijają Internet. Wszyscy próbują zgadnąć, która jest starsza - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 4.67 / 5
Marta (Ocena: 5) 27.06.2020 12:24
Moim zdaniem tata powinien pogadać z córką i wyjaśnić jej sytuację. Skoro rozstali się dawno temu to przecież i mama i tata tej dziewczyny mają prawo do ułożenia sobie życia z kimś innym. Co innego, gdybyś była współodpowiedzialna za rozpad związku i np wdała się w romans z żonatym mężczyzną. Dla nastolatki takie zmiany są trudne, ale najważniejszy jest kontakt z rodzicem, rozmowa i pozytywne podejście nowej kobiety ojca. Możliwe, że młoda myśli, że będziesz jej matkowała i będziesz próbowała jej zastąpić matkę. Ważne, by tata dziewczyny pokazał swojej córce, że i ona i Ty jesteście dla niego ważne. Porozmawiaj z partnerem na ten temat, może spędźcie razem jakiś dzień np na lodach, na basenie czy idźcie gdzieś na pizzę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.06.2020 21:22
Moim skromnym zdaniem najlepiej nie wiązać się z nikim,nieważne czy 10 lat starszym,10 lat młodszym,rówieśnikiem,kawalerem czy gostkiem po przejściach.Piszę tak bo często mam wrażenie,że jak się jest w związku to rutyna strasznie daje się we znaki i robi się po prostu nudno.A jak pojawia się dziecko czy dzieci to już wogóle.
odpowiedz
Z życia wzięte (Ocena: 3) 18.06.2020 16:41
Byl taki przypadek gdy macocha byla tez niewiele starsza od swego pasierba, moze okolo 10 lat, i wdala sie z nim w romans, potem zaszla w ciaze. Urodzila dziecko, ktorego byla jednoczesnie matka jak i przyszywana babcia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.06.2020 11:38
Macocha starsza o 10 lat? Pewnie, że dziewczyna podchodzi do tego z dystansem. Może ja to zniesmacza, a może to nie pierwszy raz, gdy taka przyprowadza lolitkę do domu. Ale jak ci się uda, to zyskasz miłość męża i ciuchy jego córki.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.06.2020 11:31
Moja przyjaciółka miała 13 lat, kiedy jej ojciec związał się z kobietą mniej więcej w Twoim wieku. Ojciec tłumaczył jej od początku, że ma prawo ułożyć sobie życie, skoro z matką od kilku lat są po rozwodzie. Zabierał ją na urlop bez tej dziewczyny, żeby spędzić czas tylko z nią, spotykał się z nią na mieście bez partnerki. Po kilku latach wziął ślub z tamtą kobietą, dziś są po ślubie już 13 lat. Przyjaciółka ma dobry kontakt z macochą. Niestety, w takim związku musisz liczyć się z tym, że on musi spędzać czas z własnym dzieckiem. Wszystko zależy od tego, czy jesteś w stanie zaakceptować takie życie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie