Czy w kolejce do kasy przepuszczacie matki z dziećmi?

Agata zupełnie nie wie, jak powinna się zachować.
Czy w kolejce do kasy przepuszczacie matki z dziećmi?
fot. Unsplash
13.06.2020

Przyznam, że zastanawiam się nad tym za każdym razem, kiedy jestem w sklepie. I nigdy nie wiem, jak powinnam się zachować. Raz robię tak, a raz inaczej. Zależy od dnia, humoru i kogo miałabym przepuścić w kolejce.

Zobacz również: Matka domaga się, by pasażerowie komunikacji publicznej USTĘPOWALI miejsca dzieciom

Kiedy mi się spieszy, wtedy w ogóle o tym nie myślę. Chyba, że zobaczę kobietę w zaawansowanej ciąży, to już trzeba się zlitować. Może powinnam być bardziej wyrozumiała i pomagać w ten sposób wszystkim dzieciatym?

Mogę sobie tylko wyobrazić, jak wyglądają zakupy w towarzystwie marudnych maluchów.

Czasami dziecko jest tak nieznośne i wrzeszczy tak głośno, że ustępuję miejsca, żeby tylko szybciej wyszło. A kiedy indziej na złość tego nie robię, bo myślę sobie, że to wina matki. Nie umiała go wychować.

Zobacz również: „W autobusie nie chciałam ustąpić miejsca staruszce, bo jestem w 4. miesiącu ciąży. Zostałam zlinczowana!”

Jakoś tak się przyjęło, że na widok staruszki wypada zrobić krok w tył i ułatwić jej życie. To samo w przypadku wielkiego ciążowego brzucha. Ale co w momencie, kiedy potomstwo idzie obok mamy albo jedzie w wózku?

Czy wtedy też powinnam zapomnieć o swoich potrzebach? Ta kwestia naprawdę mnie nurtuje. Chciałabym zachowywać się fair, ale czasami człowiek się gubi. Jestem ciekawa, jak Wy do tego podchodzicie.

Przepuszczacie w kolejce matki z dziećmi?

Agata

Zobacz również: LIST: „Robię zakupy z dziećmi i jeszcze NIKT nie przepuścił mnie w kolejce do kasy”

4 % tak
96 % nie

Polecane wideo

Najpiękniejsze dziecko na świecie. Jak wygląda po 9 latach?
Najpiękniejsze dziecko na świecie. Jak wygląda po 9 latach? - zdjęcie 1
Komentarze (23)
Ocena: 4.48 / 5
gość (Ocena: 5) 15.06.2020 22:36
Nie! Ja też muszę czekać to dziecko ma młodsze nogi niech stoi i czeka, nauczy się cierpliwości a nie że każdy mu będzie ustępował a matka będzie to wykorzystywać, bez przesady
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.06.2020 08:05
Przepuszczam zawsze ciężarne i lituje się też gdy osoba za mną ma jeden, dwa produkty a moje zakupy zajmują całą taśmę. Sama gdy byłam w ciąży raczej nie byłam przepuszczana czasem wychodziłam z marketu w ostatniej chwili przed zasłabnięciem i uprzedzam mąż miał okres gdy pracował długo i ciężko i gdybym ja nie zrobiła zakupów to umarlibyśmy z glodu :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.06.2020 01:38
Prędzej przepuszczę kobietę w ciąży lub starszą osobę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.06.2020 07:10
Jasne. Matki, kobiety w ciązy, osoby starsze, osoby z niedowagą i otyłe. Trzeba tez przepuszczac tych ktorzy zostawili przed sklepem psa lub samochód (kierownica nagrzewa sie w sloncu). W sumie eszystkich trzeba przepuścic bo nigdy nie wiadomo kto sie zle czuje a ludzie mowic nie potrafia przeciez
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.06.2020 00:00
co to za chory pomysł?? z jakiej racji mam je przesuszać.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie