Czy zaproponować chłopakowi przerwę w związku?

Aleksandra potrzebuje chwili oddechu, ale obawia się reakcji ukochanego.
Czy zaproponować chłopakowi przerwę w związku?
fot. Unsplash
10.06.2020

Od kilku miesięcy czuję się naprawdę nieswojo. Niby jestem szczęśliwa, ale towarzyszy mi ogromny niepokój. Wszystko mnie przerasta i denerwuje, dlatego przydałoby mi się trochę oddechu. Muszę zmienić swoje życie. Choćby na chwilę.

Zobacz również: Chłopak codziennie grozi, że mnie rzuci. I tak od pół roku

Kocham mojego chłopaka i jest mi z nim dobrze, ale oczywiście różnie bywa. Zdarzają się sprzeczki, nieporozumienia i skrajnie różne oczekiwania. Związek wymaga jednak pewności i spokoju. Tego mi bardzo teraz brakuje.

Z jednej strony chcę z nim być, ale z drugiej - potrzebuję zmienić otoczenie.

Nie wiem, ile to potrwa. Może miesiąc, może więcej. Wydaje mi się jednak, że taka przerwa pozwoliłaby mi przewietrzyć głowę i wrócić do niego z lepszym nastawieniem. Obawiam się tylko, czy on to zrozumie.

Zobacz również: Mam 30 lat, a partner nazywa mnie swoją „dziewczyną”. To niepoważnie brzmi

Czego chcę? Być z nim, chyba nawet nie zawsze. Ale też mieć chwilę dla siebie, żeby to wszystko sobie poukładać. Żyję w takim napięciu, że zaraz coś popsuję. Wierzę, że wrócę spokojniejsza i jeszcze bardziej się zaangażuję.

Kilka, może kilkanaście tygodni rozłąki dobrze by nam zrobiło. Pytanie tylko, czy on na pewno będzie na mnie czekał. Czy nie odbierze tego jako zerwania. A ja na pewno nie to mam na myśli. Problemem jestem ja, a nie mój chłopak.

Myślicie, że mogę mu zaproponować przerwę i on to zrozumie?

Aleksandra

Zobacz również: Zaręczyłam się z chłopakiem, który nie chce mieć dzieci. Nawet jednego

19 % tak
81 % nie

Polecane wideo

Jakiego znaku zodiaku jest wasz związek?
Jakiego znaku zodiaku jest wasz związek? - zdjęcie 1
Komentarze (9)
Ocena: 4.11 / 5
gość (Ocena: 5) 10.06.2020 17:30
Nie będzie czekał oleje cię jak ty jego proponując przerwę. Z kimś kogo się kocha jest się bez względu na sytuację.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.06.2020 10:33
WE WERE ON A BREAK!!!!!
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 10.06.2020 08:41
"Czego chcę? Być z nim, chyba nawet nie zawsze". Redakcjo! Czytajcie nadsyłane "listy", bo sami się pogrążacie tą grafomanią...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 10.06.2020 06:57
Mam mieszane uczucia. Dziewczyna niżej napisała, że np. od małżeństwa nie uciekniesz, ale tak jest prawda, że wiele z nas chciałoby uciec czasami na kilka dni. Uważam, że musisz z nim porozmawiać, wytłumaczyć o co Tobie chodzi i upewnić się, że on to zrozumiał. Nie wiem, jakbym sama zareagowała na coś takiego ze strony partnera, ale wiem, że był taki etap w związku (zanim byliśmy małżeństwem), że przez chwilę się wypaliłam (natłok obowiązków w pracy, przemęczenie, jego pretensje o brak czasu itp.). Daj sobie tydzień i zobaczysz, czy potrzeba Ci więcej czasu.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 10.06.2020 04:18
Problemy nastolatek...albo z nim jestes bo nie. Po slubie, majac dzieci tez wyjdziesz na kilka tygodni z domu zeby odpoczac? Nie dojrzalas do zwiazku, albo to nie jest osoba dla Ciebie, wiec dobrze zrobisz jak odejdziesz na stale od tego faceta i zastanowisz sie czego chcesz od zycia.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie