Mój chłopak rzucił studia. Czy teraz to ja powinnam rzucić jego?

O decyzji ukochanego Dorota dowiedziała się po fakcie.
Mój chłopak rzucił studia. Czy teraz to ja powinnam rzucić jego?
fot. PixaBay
04.06.2020

Raczej nigdy nie zwracałam na to większej uwagi. Może dlatego, że sama studiuję i obracam się w takim środowisku. Dla mnie wykształcenie wyższe jest czymś normalnym. Nie wyobrażam sobie, żeby zakończyć edukację na szkole średniej.

Zobacz również: 10 zawodów, w których zrobisz furorę bez magisterki

Wydawało mi się, że mój chłopak ma podobne podejście do tematu i nigdy nie wywinie mi takiego numeru. A jednak - pod koniec trzeciego roku zdecydował się przerwać naukę. Złożył wniosek, dostał decyzję i został skreślony z listy.

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że dowiedziałam się po fakcie.

Wcześniej trochę narzekał na wykładowców. Mówił, że to wszystko bez sensu. Ale od razu dodawał też, że robi to tylko dla dyplomu i musi się jakoś przemęczyć. Byłam pewna, że tak właśnie będzie i za dwa lata razem się obronimy.

Zobacz również: Czy z wykształceniem podstawowym mam szansę znaleźć męża?

Już wiadomo, że nic z tego nie będzie. On nawet nie umie konkretnie powiedzieć, co dalej. Na razie szuka pracy, a ze studiami "to się zobaczy". Chciałby się gdzieś przenieść, ale zaczynanie wszystkiego od nowa w tym wieku to nic fajnego.

W efekcie ja też nie wiem, na czym stoję. Miałam mieć wykształconego faceta, który zapewni mi życie na jakimś poziomie, ale powoli przestaję wierzyć. Ilu osobom bez studiów udaje się coś osiągnąć? No właśnie.

Nie dość, że mnie oszukał, to jeszcze muszę się przez niego denerwować. Powinnam go rzucić?

Dorota

Zobacz również: Dylemat Karola: „Czy związek bogatego informatyka z biedną kasjerką ma sens?”

43 % tak
57 % nie

Polecane wideo

Zodiakalne pary, które nie powinny być razem. Stałego związku z tego nie będzie
Zodiakalne pary, które nie powinny być razem. Stałego związku z tego nie będzie - zdjęcie 1
Komentarze (22)
Ocena: 3.5 / 5
gość (Ocena: 1) 05.06.2020 00:08
Powinnaś się zastanowić nad swoim życiem jeżeli decyzję o rozstaniu zamierzasz podjąć na bazie opinii jakiś randomowych anonimowych ludzi na debilnym portalu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.06.2020 20:48
Tu nawet nie chodzi o studia, a o podejście do życia. "Zobaczy się" - to typ bez planu, pewnie wieczny Piotruś Pan. Nieodpowiedzialny.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.06.2020 18:01
Może nie powinnaś go rzucać, ale porozmawiac i od razu ustalić czy nadal macie takie same cele i priorytety w życiu. To nie prawda, że studia nic w życiu nie dają. Piszą to głownie osoby, które nie wiedzą po co jest edukacja wyższa. Niestety, ale bez konkretnego wykształcenia jest w życiu ciężko. Jeżeli jest po liceum to musi sie ogarnąć. Własny biznes nie jest dla każdego, więc jak nie zdobędzie jakiego kolwiek konkretnego wykształcenia tj. kurs, tytuł technika czy tytuł zawodowy, to może być mu ciężko i zawsze będzie człowiekiem typu "tam robiłem".
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 04.06.2020 17:20
Kto to kur*a pisał hahaah haah co to za bajzel hahahahaha bzdury a jesli to prawda to ta kobieta jest na zadziwiająco niskim poziomie świadomości życiowej
odpowiedz
Klotylda (Ocena: 3) 04.06.2020 14:11
Studia nic nie dają, no chyba że kończysz prawo, medycynę i może informatykę. Daj chłopakowi spokój, widać miał swoje powody że rzucił studia, a nie powiedział Ci bo jesteś apodyktyczna i traktujesz ludzi bez wykształcenia z góry. Lepiej zastanów się nad sobą.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie