Chłopak ma pretensje, że w tajemnicy wzięłam pigułkę dzień po. Ma rację?

Emilia powiedziała mu o tym dopiero po fakcie.
Chłopak ma pretensje, że w tajemnicy wzięłam pigułkę dzień po. Ma rację?
fot. Unsplash
30.05.2020

Zupełnie nie rozumiem jego pretensji, bo w naszych planach na pewno nie było dziecka. Spotykamy się od 6 miesięcy, mamy po 24 lata i jeszcze dużo czasu na takie decyzje. Najpierw ślub, a później pomyślimy.

Zobacz również: Połknęłam pigułkę dzień po. Miałam poczuć ulgę, a mam wyrzuty sumienia

On powinien się cieszyć, że w porę zareagowałam, a zamiast tego rzuca oskarżeniami. Według niego zachowałam się bardzo nie fair. W końcu do zapłodnienia trzeba dwojga, a decyzję podjęłam sama.

Totalny absurd. Byłby jeszcze bardziej wściekły, gdybym faktycznie zaszła w ciążę.

Nie wiem, jak duże było ryzyko, ale zabezpieczenie tym razem zawiodło. Istniała minimalna szansa, że za 9 miesięcy zostanę mamą, a jak widzicie - wcale mi się do tego nie spieszy. Jemu też nie powinno.

Zobacz również: LIST: „Wpadka to nie moja wina, ale rządu, który przywrócił recepty na pigułkę dzień po”

Zadzwoniłam do lekarza, opisałam sytuację i dostałam receptę. W takich sytuacjach nie ma czasu do stracenia. Wykupiłam pigułkę, połknęłam i po sprawie. Nie chciałam tego ukrywać, więc o wszystkim się dowiedział.

On ma żal, że tak późno. Jako niedoszły ojciec chciał mieć coś w tej kwestii do powiedzenia. Tylko co? Sam nie wie. Przecież nie chciałby, żebym teraz rodziła, więc to robienie afery zupełnie o nic.

A może nie? Chciałabym go zrozumieć. Czy według Was jego pretensje są uzasadnione?

Emilia

Zobacz również: Czy pigułka dzień po = aborcja? 6 faktów o antykoncepcji hormonalnej

14 % tak
86 % nie

Polecane wideo

Tak naprawdę wygląda pierwsza doba po porodzie. Wreszcie ktoś to powiedział
Tak naprawdę wygląda pierwsza doba po porodzie. Wreszcie ktoś to powiedział - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 4 / 5
kasia (Ocena: 5) 02.06.2020 14:53
Lepsza antykoncepcja awaryjna niż aborcja a jeszcze lepiej brać stałą i pewno antykoncepcje jeśli jesteś w związku, ja od początku biorę vines i sama zdecyduje kiedy będę chciała mieć dzieci
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.05.2020 20:19
To uważaj, żeby teraz cię nie chciał zapłodnić, bo sobie coś uroji.
odpowiedz
Ginekolog (Ocena: 5) 31.05.2020 19:51
Twój chłopak jest pieprznięty i niedouczony. Nie było żadnego dziecka, bo nawet nie doszło do zapłodnienia. Widocznie on tego nie rozumie. Daj sobie z nim spokój, bo facecik Cię stłamsi. Niech sobie znajdzie jakąś działaczkę z mordojurków i wszyscy będą zadowoleni. ;]
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.05.2020 18:02
Trzeba było mu nie mówić. Może powinnś podczas seksu zabezpieczać się diafragmą Caya. Koleś się nawet nie dowie, że jest zabezpieczenie, a ty będziesz spokojna
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 31.05.2020 14:48
Pigułka po to nie aborcja, pigułka nie dopuszcza do zapłodnienia. Więc nie usunęłaś dziecka dlatego reakcja twojego chłopaka jest nieadekwatna do sytuacji. Widać twój chłopak ma braki w podstawowej wiedzy, na twoim miejscu bym go zostawiła.... To ty później z jego winy będziesz chodzić w ciąży i wychowywać dziecko, a on jak zrobi się ciężko was porzuci i co wtedy zrobisz ? Lepiej odejdź od niego i to jak najszybciej !
odpowiedz

Polecane dla Ciebie