Od 1,5 miesiąca nie wychodzę z domu. Powinnam przerwać kwarantannę?

Agnieszka jest w coraz gorszej kondycji psychicznej.
Od 1,5 miesiąca nie wychodzę z domu. Powinnam przerwać kwarantannę?
fot. Unsplash
08.05.2020

Wiem, że ludzie mają różne zdanie na ten temat, ale ja potraktowałam sprawę wyjątkowo poważnie. Jestem astmatyczką i kiedy usłyszałam o zabójczej chorobie płuc, to nie mogłam zareagować inaczej. Zamknęłam się w domu i siedzę tak od połowy marca.

Zobacz również: Za tydzień mam być świadkową na ślubie bez wesela. To jakaś farsa

Dosłownie. Nie wychodzę nigdzie - na żaden spacer ani zakupy. Pomagają mi rodzice, którzy dostarczają co kilka dni zakupy. Oczywiście tylko na wycieraczkę, bo nie chcę się na nic narażać.

Mam tego serdecznie dość i chciałabym wrócić do normalności, ale cały czas paraliżuje mnie strach. Znając moje szczęście, to od razu się zakażę.

Z drugiej strony - ile można? Ja nawet nie mam balkonu, żeby się przewietrzyć. Mogę tylko sterczeć w oknie i łapać trochę tlenu. Na telewizor nie mogę już patrzeć i wyszorowałam każdy kąt. Wielokrotnie.

Zobacz również: „Podczas kwarantanny moi sąsiedzi robią gruntowny remont. Czy mogę gdzieś to zgłosić?”

Jestem zmęczona, znudzona i w naprawdę podłym nastroju. Ale też dalej przerażona, bo z tego co widzę, to epidemia wcale nie odpuszcza. Codziennie setki nowych chorób i dziesiątki zgonów. Trochę zazdroszczę ludziom, którzy potrafią zachować spokój.

Widzę, co dzieje się na moim osiedlu. Spacerują prawdziwe tłumy - większość bez maseczek albo z zawieszoną gdzieś pod brodą. Oni odzyskali normalność i śpią spokojnie. Pytanie tylko, czy faktycznie są już bezpieczni.

Myślicie, że powinnam wreszcie wyjść? W domu wirusa nie złapię, ale chyba oszaleję.

Agnieszka

Zobacz również: Kolejna niepokojąca wizja Krzysztofa Jackowskiego. „To potrwa 3,5 roku”

91 % tak
9 % nie

Polecane wideo

„Pandemiczna opalenizna”. TikTokerzy opalają się, nie wychodząc z domu
„Pandemiczna opalenizna”. TikTokerzy opalają się, nie wychodząc z domu - zdjęcie 1
Komentarze (22)
Ocena: 5 / 5
Tomasz (Ocena: 5) 09.05.2020 18:27
Dobrze robisz ! Musisz jeszcze wytrzymać ponieważ sytuacja epidemiologiczna wcale nie uległa poprawie, sama widzisz ile jest nowych zachorowań a testów robimy skandalicznie mało. Transmisja wirusa jest na dużą skalę. Nie zazdrość tym jak piszesz "normalnym" Oni są raczej bezkrytyczni wobec pandemii i wielu za to zapłaci. Znajdź kogoś w internecie, interesującego wymieniaj poglądy, planuj etc. Powodzenia, powtarzam dobrze robisz i wytrwaj, żeby później żyć !
odpowiedz
Anka (Ocena: 5) 09.05.2020 11:13
Przestańcie hejtować! Dziewczyna się boi. Ale możesz wyjść. Unikaj ludzi, idź do lasu etc. Znam wielu astmatyków, którzy w miarę funkcjonują przy odpowiednich środkach kontroli. Jeśli lęk zamienił się w fobię trzeba porozmawiać z psychologiem, lekarzem czy poszukać wypowiedzi wirusologów . Trzymaj się dzielnie i wyjdź z domu bo kolejnym etapem będzie depresja.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.05.2020 08:19
Natychmiast skontaktuj się z psychiatrą.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.05.2020 23:09
Kiś sie dalej
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.05.2020 16:11
Ale ty jesteś pusta dziewucho... Masakra. Ja wogóle żadnej kwarantanny nie miałam, chodziam normalnie do pracy, do sklepu, na spacery itp. Mam w doopie tą całą wymyśloną pandemię i ich zakazy czy nakazy. Nikt mnie nie będzie ograniczał. Maski też nie nosiłam i nie noszę, bo mam astmę i się duszę, więc mogą mi naskoczyć.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie