Czy uda mi się zorganizować fajne wesele za 15 tysięcy złotych?

Karolina ma mocno ograniczony budżet, ale nie traci nadziei.
Czy uda mi się zorganizować fajne wesele za 15 tysięcy złotych?
fot. Unsplash
02.05.2020

Może to nie jest najlepszy moment na snucie tego typu planów, ale kiedyś trzeba. Termin ślubu mam wyznaczony na marzec 2021 roku i mam nadzieję, że do tego czasu sytuacja się uspokoi. I że uda mi się to jakoś zorganizować.

Zobacz również: LIST: „Na wesele wydałam grosze! Mrożone jedzenie, rozcieńczany alkohol, sztuczne kwiaty...”

Już teraz wiem, że może być ciężko, bo mam bardzo ograniczony budżet. Przynajmniej 3 razy mniejszy, niż moje koleżanki. One wydawały na wesele 40-60 tysięcy, a my możemy sobie pozwolić najwyżej na 15.

I to dzięki pomocy rodziców, choć bez małego kredytu pewnie też się nie obędzie.

Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych jest to śmieszna kwota. Nie mam jednak wielkich wymagań. To oczywiste, że nie wynajmę 5-gwiazdkowego hotelu z salą balową. Wystarczy odpowiednio duże pomieszczenie z dostępem do kuchni.

Zobacz również: Panika wśród nowożeńców. Skarbówka wysyła do nich listy chwilę po weselu

Dla mnie lokalizacja czy wystrój nie są aż takie ważne. Liczy się to, żeby goście się pomieścili, mieli co zjeść i gdzie potańczyć. Pewnie coś wreszcie uda się wynająć, ale budżet i tak będzie mocno napięty.

Chcemy zaprosić około 100 osób, a z tego co słyszałam, to ugoszczenie jednej to minimum 150-200 zł. Zastanawiam się, czy nie da się tego zrobić taniej, żeby specjalnie nie skracać listy gości. Chcę mieć ich wszystkich przy sobie.

Czy Waszym zdaniem da się zorganizować skromne, ale fajne wesele do 15 tysięcy złotych?

Karolina

Zobacz również: Panna młoda zdradza, ile tak naprawdę kosztuje ugoszczenie jednej osoby na weselu

28 % tak
72 % nie

Polecane wideo

Zwyczaje weselne w Polsce
Zwyczaje weselne w Polsce - zdjęcie 1
Komentarze (28)
Ocena: 4.57 / 5
gość (Ocena: 5) 18.05.2020 14:45
W sobotę miałam swoje wesele. Skromne tylko dla najbliższych, koszt był niewielki. Jedzenie dostarczył catering, muzyką zajął się brat on jest dj, do tego miał wytwornicę dymu z megasceny, więc na pierwszy taniec puścił dym. Film i zdjęcia robili znajomi
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.05.2020 18:13
ja mam budżet ślubny właśnie 15 tys. zł, a organizuję tylko obiad dla najbliższej rodziny 22 osoby, sprawdź sobie co ile kosztuje, to się zdziwisz
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.05.2020 16:02
Za 15 tys 100 osób? Toż to ledwo starczy na skromny obiad dla najbliższych. Autorka zrobi jak zechce ale ja bym siebie na takie pośmiewisko nie wystawiła bo to trzeba powiedzieć głośno że będzie tylko wstyd. Nie rozumiem jednego po co się porywać na coś na co nas nie stać. Niestety marzenia małej księżniczki trzeba dostosować do możliwości finansowych dorosłego życia a brania kredytu na ślub nawet nie skomentuje
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 04.05.2020 10:42
Bez żadnych szans. Moja siostra miała ponad 10 lat temu wesele nie w hotelu, a w takiej jakby remizie i z tegoco pamietam wydała min. 30 tysięcy. Ja chce zrobić przyjęcie dla max. 40 osób i mam na to ok. 15 tysięcy. Lepiej w Twoim przypadku sobie darować całkiem. Obiad dla rodziny. ja zapraszam tylko z rodziny rodziców i rodzeństwo, patrner też i kilku najlepszych przyjaciół z osobami towrzyszącymi i już 40 osó jest.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.05.2020 06:54
Tak, jeśli podasz im frytki z surówką do jedzenia
odpowiedz

Polecane dla Ciebie