Czy przyjąć oświadczyny faceta, który formalnie wciąż jest żonaty?

Partner Patrycji nie zdążył się rozwieść.
Czy przyjąć oświadczyny faceta, który formalnie wciąż jest żonaty?
fot. Unsplash
23.04.2020

Przyznam, że od początku nie było łatwo. Rodzina i znajomi raczej mi nie kibicują, bo wpakowałam się w naprawdę dziwny układ. Pokochałam faceta po przejściach, który jeszcze nie pozałatwiał wszystkich swoich spraw.

Zobacz również: Coraz więcej par zaręcza się bez pierścionka. 15 rzeczy, którymi można go zastąpić

Od 3 lat jest żonaty, ale kilka miesięcy temu wyprowadził się z domu. Mniej więcej wtedy go poznałam. Niby zajęty, choć tylko teoretycznie, bo przecież nic już ich nie łączy. Spojrzałam na niego jak na wolnego faceta.

Dałam mu czas, żeby ogarnął formalności. Nie wyznaczyłam żadnego terminu.

Prawda jest taka, że oboje wciąż z tym zwlekają. Rozwód to jest jednak spore przeżycie i koszt. Może nawet nie uda im się tego zamknąć do końca roku. A ja gdzieś w tym wszystkim muszę się odnaleźć. Jego oświadczyny jeszcze bardziej skomplikowały sytuację.

Zobacz również: EXCLUSIVE: „Byłam narzeczoną tylko przez 48 godzin”

Zupełnie nie wiedziałam, co mam zrobić, kiedy uklęknął przede mną z pierścionkiem. Kocham go i wierzę, że jesteśmy sobie pisani. Dziwnie jednak być narzeczoną cudzego męża, dlatego poprosiłam o chwilę na zastanowienie.

Mijają kolejne dni, a ja jestem coraz bardziej pogubiona. Moi bliscy raczej nie zaakceptują czegoś takiego, więc wypadałoby odłożyć to na później. Mnie jest w sumie wszystko jedno. Choć jeśli będę to przeciągać, wtedy on może poczuć się odrzucony.

Co Wy na to? Czy przyjąć oświadczyny jeszcze przed ich rozwodem?

Patrycja

Zobacz również: Na widok obrączki tracę rozum. Niechący rozbiłam już 3 małżeństwa

11 % tak
89 % nie

Polecane wideo

Tak trzeba wyglądać, żeby dobrze wyjść za mąż. Ona została żoną milionera
Tak trzeba wyglądać, żeby dobrze wyjść za mąż. Ona została żoną milionera - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 07.05.2020 15:27
Powiedz mu, aby zadzwonił do Ciebie jak ureguluje swoje sprawy i już ;).
odpowiedz
Frania (Ocena: 5) 26.04.2020 19:23
Ja bym się nie ładowała w takie coś. Trzeba być bardzo naiwnym. Mój były mąż też tak chyb opowiadał, jak potem w szoku były te kobiety, że ja istnieję. Na szczęście zatrudniłam Detektyw Skrzypek i zakończyłam tę farsę małżeństwo.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.04.2020 09:58
Nie. To nie poważne z jego strony
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.04.2020 22:09
Dziewczyno! Chyba jesteś naiwna. Daj sobie spokój z takim facetem, bo inaczej on Ciebie po jakimś czasie zostawi i wróci do żony albo znajdzie sobie następną i też będzie jej mydlił oczy jak Tobie. Facet jak zdradza to będzie to robił całe życie. Tylko za każdym razem lepiej to ukrywa.Znam całkiem sporą ilość takich przypadków. Jeszcze będziesz bujać się z jego żoną po sądach bo okaże się że to z Twojej winy był rozpad małżeństwa co jest jednoznaczne z jego winą. Miłość jest ślepa, dlatego trzeba ochłonąć i na zimno ocenić to rozumem: czy ja tego chcę naprawdę. Tylu fajnych i wolnych facetów chodzi po ziemi a Ty szukasz jakiegoś żonatego który jeszcze nie ma ochoty się rozwieźć. Miej szacunek do samej siebie. Pozdrawiam
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.04.2020 11:48
Kłamstwo nr 1 " przecież nic już ich nie łączy" - łączy ich ślub . Kłamstwo nr 2 "oboje wciąż z tym zwlekają. Rozwód to jest jednak spore przeżycie i koszt" - gdyby chcieli to by się szybko rozwiedli,nie patrzyli na koszty i przeżycia. Jak to pięknie podsumowałaś będziesz "narzeczoną cudzego męża" . Smutne....
odpowiedz

Polecane dla Ciebie