Czy muszę wydepilować się przed porodem?

Kinga chciała skorzystać z pomocy kosmetyczki, ale to aktualnie niemożliwe.
Czy muszę wydepilować się przed porodem?
fot. Unsplash
21.04.2020

Jestem osobą, która wszystko dokładnie planuje. Tak samo było z porodem - wybrałam szpital, przygotowałam sobie niezbędne rzeczy, poinstruowałam najbliższych, a nawet umówiłam się do kosmetyczki na tydzień przed planowym terminem.

Zobacz również: Depilacja intymna: 7 powodów, dlaczego powinnaś z niej zrezygnować

Z tego ostatniego raczej nie skorzystam. Nawet jeśli wreszcie otworzą salony, to i tak będę się bała. Wolę teraz siedzieć w domu i nie ryzykować. No i stąd bierze się mój dylemat, bo chciałam skorzystać m.in. z depilacji.

Obawiam się, że sama sobie tego porządnie nie zrobię. Nawet nie jestem w stanie, bo nie widzę, co się dzieje pod wielkim brzuchem.

I teraz mam dwie opcje - golić się na oślep i zgłosić się na porodówkę z zacięciami albo całkowicie sobie odpuścić. Wiem, że to delikatna kwestia, ale powiem tak - tragedii tam nie ma. Co najwyżej 2-centymetrowe włoski.

Zobacz również: Fryzury intymne, które rozpalają mężczyzn. Jedna z nich zdobyła niemal połowę głosów

Rozmawiałam na ten temat z bardziej doświadczonymi koleżankami i opinie są mocno podzielone. Jedna mówi, że spaliłaby się ze wstydu. Inna rodziła już 3 razy i nigdy specjalnie się nie przygotowała. Teraz sama już nie wiem, jakie rozwiązanie jest najlepsze.

Na zdrowy rozum - lekarzom jest wszystko jedno. A może wcale nie? Wiem, że to nie jest najważniejsza kwestia związana z porodem, ale nie chciałabym się zbłaźnić w szpitalu. Stąd moje pytanie.

Czy Waszym zdaniem powinnam się z tej okazji wydepilować?

Kinga

Zobacz również: Ginekolożka zauważyła coś dziwnego u swoich pacjentek. Podobno robi to wiele kobiet

50 % tak
50 % nie

Polecane wideo

Tak naprawdę wygląda pierwsza doba po porodzie. Wreszcie ktoś to powiedział
Tak naprawdę wygląda pierwsza doba po porodzie. Wreszcie ktoś to powiedział - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 4.6 / 5
gość (Ocena: 5) 21.04.2020 23:30
Nie musisz, ale powinnaś. Większość kobiet ma nacinane, albo pęknięte krocze, jakoś trzeba to później zszyć, a włosy mogą to utrudnić. Oczywiście personel pewnie też cię może ogolić na szybko, ale chyba lepiej w domu zrobić to samemu. I nie musisz się depilować u kosmetyczki, wystarczy samą maszynką się ogolić, jak będziesz uważać to na pewno sobie nią nic nie zrobisz, nawet na ślepo, poza tym zmysł wzroku można zastąpić zmysłem dotyku.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.04.2020 22:08
Ogol se kapsztolca
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.04.2020 21:24
Z własnego doświadczenia. Do szpitala pojechałam ogolona bo tak czułam się komfortowo. Wywoływanie porodu trwało 4 dni więc włoski zdążyły trochę odrosnąć. Skończyło się nagłym cc i położna przed samym zabiegiem mnie goliła na szybko. Zrobiła to bardzo sprawnie. Maszynkę miała przygotowaną w szufladzie zaraz przy łóżku porodowym.
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 21.04.2020 19:06
Ja siorę goliłam, bo mnie błagała o to, a i tak już wszystko co ma pod kiecką widziałam, bo opiekowałam się nią jak nie mogła wstawać z łóżka przez dwa miechy (pierwsza ciąża, zagrożona), to się specjalnie nie wstydziłyśmy. Powiedziała, ze zarosła jak dżungla, i w sumie miała racje, i czuje dyskomfort. Ale to już indywidualne odczucia i potrzeby. Można chociaż podgolić golarka, żeby nie były jak broda Gandalfa.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.04.2020 14:53
ja tam golę się dla siebie a nie dla męża-jak masz problem to kucnij nad lusterkiem i będziesz widzieć
odpowiedz

Polecane dla Ciebie