Rozstaliśmy się, ale nie wiem co z pierścionkiem. Sprzedać go?

Paula chce spieniężyć pamiątkę po zerwanych zaręczynach.
Rozstaliśmy się, ale nie wiem co z pierścionkiem. Sprzedać go?
fot. Unsplash
17.04.2020

Mało brakowało, a zaplanowalibyśmy już termin ślubu. Na szczęście do tego nie doszło, bo dziś musielibyśmy to wszystko odkręcać. Nawet nie wiem, jak do tego doszło. 3 lata razem i dopiero po zaręczynach pojawiły się wątpliwości.

Zobacz również: EXCLUSIVE: „Byłam narzeczoną tylko przez 48 godzin”

Kiedyś wierzyłam, że jest tym jedynym, a teraz robię wszystko, by wyrzucić go ze swojej głowy. Zamknięty rozdział i na pewno nic z tego nie będzie. Tym bardziej, że rozstaliśmy się w mało cywilizowany sposób.

Sporo mi wygarnął, ale jedną kwestię przemilczał.

Chodzi o pierścionek, który dostałam od niego kilka miesięcy temu. Już go co prawda nie noszę, ale wciąż go posiadam. Nie potrzebuję takiej pamiątki, a on nie domaga się zwrotu, więc wpadłam na pewien pomysł.

Zobacz również: Czy poprosić o wycenę pierścionka zaręczynowego? Mam pewne podejrzenia

A może by go sprzedać? Kiedyś przypadkiem znalazłam rachunek i wiem, że kosztował prawie 10 tysięcy złotych. Aktualnie nie śpię na pieniądzach, bo musiałam się wyprowadzić, więc taka kwota bardzo by się przydała.

Nawet jeśli dostanę tylko połowę, to i tak doceniłabym taki zastrzyk gotówki. Boję się tylko, że on kiedyś sobie przypomni i zażąda zwrotu. Wątpię, żebym kiedykolwiek była w stanie go spłacić. Także plan jest, ale coś mnie powstrzymuje.

Myślicie, że mogę z czystym sumieniem sprzedać pierścionek? W końcu to ja go dostałam, więc należy do mnie.

Paula

Zobacz również: Narzeczony pozwolił jej wybrać pierścionek zaręczynowy. Szybko tego pożałował

41 % tak
59 % nie

Polecane wideo

Nazwali ją najbrzydszą panną młodą na świecie. Nie uwierzysz, jak pięknie wygląda dzisiaj
Nazwali ją najbrzydszą panną młodą na świecie. Nie uwierzysz, jak pięknie wygląda dzisiaj - zdjęcie 1
Komentarze (25)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 28.04.2020 12:56
Uważam że pierścionków oddawać się nie powinno, no chyba że kobieta ewidentnie coś odwaliła. Większość która każe oddawać chyba nie ma pojęcia, dlaczego przyjęła się akurat taka forma oświadczyn...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.04.2020 01:09
oddać
odpowiedz
Lola (Ocena: 5) 18.04.2020 21:26
Napisz mu SMS, żeby przyjechał po pierścionek, jeśli nie przyjedzie albo odpisze zachowaj go, to go sprzedasz.. Zachowasz honor, a jest szansa, że on oleje ten pierścionek.
odpowiedz
Alicja (Ocena: 5) 18.04.2020 01:16
Oczywiście zwrócić! Albo ma się honor..albo można się zeszmacić..
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.04.2020 21:37
Jeśli para rozstaje się w zgodzie, to pierścionek powinien zostać zwrócony. Facet pewnie może oddać go na gwarancję. Przy rozstaniu w mało cywilolizowany sposób, jak wyżej, zależy od okoliczności. Wina faceta, można sprzedać. Wina kobiety, należy oddać. Jeśli jedna strona się po prostu rozmyśliła, to znów zależy kto porzucił. Facet się rozmyślił bez powodu, to pewnie nie będzie chciał zwrotu i można sprzedawać (chociaż ja bym honorowo oddala). Jak kobieta zmienia zdanie, to koniecznie oddaje. W skrócie, ja bym zachowała tylko wtedy, gdyby facet mnie naprawdę skrzywdził (zdradził, poniżył, uderzył itp.).
odpowiedz

Polecane dla Ciebie