Nie jestem zbyt lubiana. Czy winne może być moje imię?

Problemy pojawiają się od razu, kiedy tylko się przedstawia.
Nie jestem zbyt lubiana. Czy winne może być moje imię?
fot. Unsplash
12.04.2020

Mam sporo kompleksów, ale potrafię też dostrzec swoje zalety. Uważam, że da się mnie lubić. Jestem lojalna, mam poczucie humoru, szybko się przywiązuję i zawsze można na mnie liczyć. Szkoda tylko, że tak mało osób potrafi to docenić.

Zobacz również: Imiona irytujących kobiet. Najgorsze TOP 9

Znajomych mogę policzyć na palcach jednej ręki, a prawdziwą przyjaciółkę mam tylko jedną. Poznałyśmy się w pierwszej klasie podstawówki, mieszkamy obok siebie i cały czas trzymamy się razem.

Mimo, że nie jestem niepewna siebie, to jednak nawiązywanie nowych znajomości sprawia mi duży problem.

Nie chodzi o moje nastawienie, bo ja jestem wręcz spragniona towarzystwa. Odnoszę wrażenie, że to inni się ode mnie odsuwają. Praktycznie bez powodu. Jeszcze nie zdążą mnie poznać i już im coś nie pasuje. Prawdopodobnie moje imię.

Zobacz również: Rodzice ostrzegają przed tymi imionami dla dzieci. To się może źle skończyć

W życiu nie pomyślałabym, że można ocenić kogoś wyłącznie na tej podstawie, ale trudno inaczej to wytłumaczyć. Jak tylko słyszą, że jestem Andżelika, to od razu pojawia się dziwny uśmieszek. Nasłuchali się jakichś stereotypów, a ja na tym cierpię.

Jasne, że nie jestem ideałem, ale naprawdę nie widzę innej przyczyny takiego traktowania. Tym bardziej, że już kilka głupich komentarzy na ten temat słyszałam. Moje imię kojarzy się, delikatnie mówiąc, z kimś mało rozgarniętym.

Myślicie, że to właśnie dlatego ludzie mnie nie lubią?

Andżelika

Zobacz również: 12 najmniej uwodzicielskich imion

15 % tak
85 % nie

Polecane wideo

Z właścicielkami tych imion trudno się dogadać. Bywają bardzo irytujące
Z właścicielkami tych imion trudno się dogadać. Bywają bardzo irytujące - zdjęcie 1
Komentarze (38)
Ocena: 4.89 / 5
gość (Ocena: 5) 14.04.2020 21:02
Czemu się przejmujesz ludźmi którzy Cię nie lubią? Jest nas 7, 5mld więc nikt nigdy nie będzie samotny jeśli tylko chce, oczywiście jak będziesz się narzucać ludziom którzy do Ciebie nie pasują zamiast ich olać i iść poznać takich którzy Cię polubią to zawsze będziesz samotna na własne życzenie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.04.2020 14:29
Mysle ze to nie imię a Twoje zachowanie/charakter/osobowość. Moze z jakiegos powodu nie wzbudzasz sympatii. Nie mowie tu o imieniu. Sa takie osoby ktore niestety ale nawet jak Ci nic nie zrobią to sa odbierane jako niefajne
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.04.2020 18:07
No szczerze pisząc, to wszystkie Andżeliki, które poznałam w życiu były j*bnięte i miałe zryte banie, więc tu może chodzić o imię, ale nie musi. Założe się, że na co niektórych nie robisz dobrego wrażenia,może tobie się wydaje, że jesteś taka cool i wogóle, ale to tylko w twojej głowie pozory. A jeszcze jak im się przedstawiasz po tym, to już w ogóle cie skreślają i nie chcą się zadawać z taką osobą. No cóż, nic na to nie poradzisz, że ludzie kierują się może nie tyle stereotypami, co swoimi wcześniejszymi doświadczeniami i swoją opinią na temat kogoś o tym imieniu. Sama tak robię, więc nie dziwie się. Nie tylko Andżeliki uważam za puste i toksyczne, niektóre Moniki, Agnieszki, Doroty i Ewki też mnie wk*rwiają i nic na to nie poradzę że jak poznaję kogoś o tym imieniu to mam uprzedzenia.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 3) 13.04.2020 11:19
"Znajomych mogę policzyć na palcach jednej ręki, a prawdziwą przyjaciółkę mam tylko jedną."- ja nie mam żadnych przyjaciół. Wcześniej czy później zawsze mi ktoś musi podpaść
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.04.2020 10:54
Ja za to uwielbiam swoje imie, Maja
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie