Chcę przekłuć uszy 5-miesięcznej córeczce. Czy to dobry moment?

Alicja twierdzi, że lepiej załatwić to jak najszybciej.
Chcę przekłuć uszy 5-miesięcznej córeczce. Czy to dobry moment?
fot. Unsplash
09.04.2020

Doskonale pamiętam, jak wyglądało przekłuwanie moich uszu. Miałam wtedy 6 lat, czyli dość późno i boli mnie na samą myśl. Mama zaprowadziła mnie do swojej koleżanki, która chwyciła ucho obcęgami z dziurką i wbiła igłę w żywe ciało.

Zobacz również: „Gotowa do żłobka”. Matki chwalą się wymalowanymi niemowlakami

Nie przypominało to zabiegu kosmetycznego, ale scenę prosto z rzeźni. Wiem, że polała się krew i jeszcze długo nawiedzały mnie z tego powodu koszmary. Chyba nic dziwnego, że chcę oszczędzić cierpienia własnemu dziecku.

Moja córka ma już prawie 5 miesięcy i zastanawiam się, co zrobić.

Ja też mam koleżankę, która potrafi to robić, ale w zdecydowanie bardziej przyjazny sposób. Pistoletem albo cienką igiełką. Kilka sekund i po krzyku. Wiem, bo sama niedawno dorabiałam sobie kolejne dziurki.

Zobacz również: Zrobiła manicure niemowlakowi. Internauci: „To wygląda wstrętnie!”

Coraz poważniej myślę o tym, żeby zaprosić ją do siebie i poprosić o przekłucie uszu mojej córce. Wiem, że to trochę wcześnie, ale chyba lepiej załatwić to od razu. Sama wiem najlepiej, że nie warto zwlekać.

Nawet jeśli coś ją zaboli, to przecież szybko o tym zapomni. Włożę jej najmniejsze możliwe kolczyki, żeby o nic nie zawadzały i po sprawie. Przynajmniej tak to sobie wyobrażam, bo jednak proszę Was o radę, czyli mam wątpliwości.

Czy 5 miesięcy to odpowiedni moment na taki zabieg?

Alicja

Zobacz również: 8 błędów, które najczęściej popełniają młodzi rodzice

9 % tak
91 % nie

Polecane wideo

„Gotowa do żłobka”. Matki chwalą się wymalowanymi niemowlakami
„Gotowa do żłobka”. Matki chwalą się wymalowanymi niemowlakami - zdjęcie 1
Komentarze (29)
Ocena: 4.24 / 5
Pola (Ocena: 5) 09.04.2020 23:36
Przeciez dziurki sie zarastajajak cos hahaha
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.04.2020 23:25
Ja bym poczekała przynajmniej do roku czasu z tym przekłuwaniem.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 09.04.2020 22:58
Według mnie modyfikacje ciała u niemowlaków powinny być nielegalne. To nie twoje ciało, nie możesz jej zapytać o zdanie, co jeśli coś pójdzie nie tak? Wejdzie infekcja albo zahaczysz o kolczyk i rozerwiesz jej ucho? Twoje dziecko ma 5 miesięcy kretynko. Ona jeszcze rośnie i ucho zmieni się razem z resztą. Takie Karyny jak ty powinny mieć zakaz posiadania dzieci.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.04.2020 21:50
Ja bym poczekala pare lat, kolczyki jeszcze zdazy sie nanosic w zyciu. Jak bedzie miala z siedem lat albo wiecej, wtedy swiadomie moze wybrac czy chce czy nie.
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 09.04.2020 19:13
Widać ze na biologii pani nie uważała . Czy zdaje sobie sprawę ze dziecko rośnie i uszy też :p za kilkanaście lat to będzie wyglądać komicznie . W wieku 5 lat takie dziecko będzie musiało nosić kolczyki jak dorosła osoba bo te dziecięce są mniejsze a jak ucho urośnie po prostu takie kolczyki będą za małe :p
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie