Czy wypada przewinąć dziecko w miejscu publicznym?

Ola zastanawia się, czy może zrobić to na ławce w parku.
Czy wypada przewinąć dziecko w miejscu publicznym?
fot. Unsplash
03.04.2020

Jestem świeżo upieczoną mamą i nie będę oszukiwać, że wszystko już wiem. Moje życie wywróciło się do góry nogami, a każdy kolejny dzień mnie zaskakuje. Czasami ogarnia mnie totalna bezsilność.

Zobacz również: Wyliczyła, za co krytykują ją inne mamy. Lista zarzutów jest naprawdę długa

Bywają momenty, kiedy naprawdę nie wiem, co powinnam zrobić. Jak np. w czasie spaceru, gdy synek zaczyna płakać albo poczuję z daleka, że przydałoby się go przewinąć. Nie będę udawała, że nie ma sprawy, bo coś trzeba z tym zrobić.

Tylko co, skoro niedawno wyszłam i jestem już kawałek od domu?

Nie jestem jedną z tych kobiet, które karmią piersią w miejscach publicznych. To można zrobić w domu. Gorzej z takimi nagłymi sytuacjami. Nie da się ich przewidzieć i to jest w tym najgorsze. Podobnie jak reakcje ludzi.

Zobacz również: 18 dziwnych powodów, dlaczego dziecko płacze. Tylko matka potrafi to zrozumieć

Niektórzy za bardzo się interesują. Już od kilku osób słyszałam, że źle trzymam dziecko, w nieodpowiedni sposób prowadzę wózek albo mogłam ubrać je w coś innego. Tym się nie przejmuję, ale mam zupełnie inny dylemat.

Zastanawiam się, co robić wtedy, gdy trzeba zmienić pieluchę, a znajduję się w miejscu publicznym. Nie zawsze jest dostęp do toalety, więc jedyny ratunek to ławka albo stolik w parku. Oczywiście z zachowaniem zasad higieny.

Myślicie, że mogę w awaryjnej sytuacji przewinąć dziecko między ludźmi?

Ola

Zobacz również: Internauci próbują wpędzić młodą mamę w poczucie winy. Poszło o to zdjęcie

27 % tak
73 % nie

Polecane wideo

Pokazała macierzyństwo bez cenzury. Musisz zobaczyć te zdjęcia, zanim urodzisz dziecko
Pokazała macierzyństwo bez cenzury. Musisz zobaczyć te zdjęcia, zanim urodzisz dziecko - zdjęcie 1
Komentarze (14)
Ocena: 4.71 / 5
Tateł (Ocena: 1) 18.04.2020 15:26
Nie, nie wypada, niech dziecko cierpi skorono nie może się powstrzymać. A tak na poważnie, a kto mi zabroni dbać o moje dziecko. Jak nie ma wyboru na środku deptaka zmienię pampersa mojemu dziecku. Pozdrawiam.k
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.04.2020 16:58
Mi się zdarzyło przewinąć dziecko na spacerze i było wtedy w wózku, bez ludzi wokół, ale to było tylko raz. Normalnie to raczej wracaliśmy po prostu do domu i dopiero wtedy je przewijałam. Mieszkam w miejscu, gdzie wokół są parki, więc spacery zawsze były niedaleko domu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.04.2020 15:46
Dziecko przewinąć można w wózku na litość boską.. oczywiście obowiązkowo zużyta pielucha i chusteczki lądują w specjalnym woreczku i zabieramy ze sobą.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.04.2020 10:09
Między ludźmi to byłoby bardzo niekulturalne. Na uboczu od biedy ujdzie, o ile oczywiście nie wyrzucisz pieluchy i chusteczek byle gdzie...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.04.2020 10:04
Ja w takich sytuacjach zawsze odchodziłam gdzieś dalej od ludzi i przewijalam w wózku. Na dworze nie widzę żadnego problemu. Jak jechałam w komunikacji i była awaria to po prostu wysiadałam na najbliższym przystanku i też odchodziłam na bok żeby ludziom nie machać brudna pielucha przed nosem. Natomiast nie wyobrażam sobie przewijania gdzieś w sklepach, centrach handlowych, restauracjach itd. jeśli nie było tam toalety czy kącika dla dzieci z przewijakiek to tez, cyk na dwór wtedy i szukałam ustronnego miejsca
odpowiedz

Polecane dla Ciebie