Mam 25 lat i na ten moment nie chcę mieć dzieci. Czy kiedyś to się zmieni?

Kinga planuje ślub, ale na razie wcale nie myśli o potomstwie.
Mam 25 lat i na ten moment nie chcę mieć dzieci. Czy kiedyś to się zmieni?
fot. Unsplash
01.04.2020

Do tej pory starałam się o tym za dużo nie myśleć. Lubię swoje życie i wychodzę z założenia, że każdy powinien robić to, na co ma ochotę. Oczywiście pod warunkiem, że nie krzywdzi innych. Teraz perspektywa trochę się zmieniła.

Zobacz również: Bezdzietność z wyboru. 8 mitów, w które musimy wreszcie przestać wierzyć

Nawet będąc w związku czułam się bardzo niezależna, ale zaręczyny to jednak poważna sprawa. Zgodziłam się zostać jego żoną i w przyszłym roku, jak to się ładnie mówi, założymy rodzinę. Tak naprawdę nigdy nie rozmawiałam z narzeczonym o dalszej przyszłości.

Chcieliśmy się pobrać, ale o dzieciach w ogóle nie było mowy.

Mam wrażenie, że zataiłam przed nim bardzo ważną kwestię i on może poczuć się oszukany. Czy na pewno by się oświadczył, gdyby wiedział? Ale już pomijając relacje między nami - zastanawiam się, co będę myślała na ten temat za kilka lat.

Zobacz również: „Na moim osiedlu jest więcej buldogów francuskich niż dzieci. Same jałowe związki”

Może po ślubie nagle odezwie się we mnie instynkt macierzyński? Albo wręcz przeciwnie - poczuję, że niczego więcej nie potrzebuję do szczęścia? Na ten moment w ogóle nie rozważam zajścia w ciążę, co w dzisiejszych czasach wcale nie jest takie rzadkie.

Zależy mi jednak na opinii trochę starszych dziewczyn, które myślały tak samo. Ciekawi mnie, czy z wiekiem to się zmienia. Sama szczerze w to wątpię, bo dzieckiem już nie jestem i teoretycznie znam swoje potrzeby.

Myślicie, że kiedyś jednak zmienię zdanie?

Kinga

Zobacz również: Bezdzietnej mężatce puściły nerwy. Tych zdań nie chce już więcej słyszeć

51 % tak
49 % nie

Polecane wideo

Twój znak zodiaku zdradza, ile będziesz miała dzieci!
Twój znak zodiaku zdradza, ile będziesz miała dzieci! - zdjęcie 1
Komentarze (25)
Ocena: 4.96 / 5
gość (Ocena: 5) 02.04.2020 09:24
Na dwoje babka wróżyła. Nie da się na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. Ale fakt, że planując ślub nie rozmawiacie o tym, czy, kiedy i ile chcielibyście mieć dzieci, świadczy nienajlepiej o waszej relacji.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.04.2020 18:59
U mnie też się zmieniło. Jeszcze dwa lata temu nie myślałam o dziecku ale poznałam wspaniałą osobę I mamy teraz małego synka. Jak narazie nie planuje wiecej dzieci.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 01.04.2020 17:35
Skąd mamy wiedzieć? 😎 Niektórym z wiekiem się zmienia. Mnie też się zmieniło - mam 30 lat i z każdym dniem coraz bardziej nie chcę mieć dzieci. Nawet jeśli nigdy nie zdecydujesz się na macierzyństwo, to nie ma w tym nic złego.
odpowiedz
gość (Ocena: 4) 01.04.2020 17:17
Wszytko zależy od człowieka i osobowości. Ja po jednym już wiem, że nie chce planować więcej dzieci. Chcę tez mieć możliwość rozwoju a nie siedzenia w domu i rodzenia dzieci a później płaczu, że nie ma się za co żyć .... wydaje mi się ze im później tym lepiej
odpowiedz
Porzeczka (Ocena: 5) 01.04.2020 17:14
Tak, na 100 % się zmieni! Jestem anonimem z internetu, zaufaj mi! Koniecznie zrób sobie dziecko już teraz bo na 100 się to zmieni. Jak już mówiłam nikomu nie możesz ufać tak jak internetowi. Nie wiesz co czujesz? Zapytaj na debilnym portali, komentarze nie pozostawiają wątpliwości
odpowiedz

Polecane dla Ciebie