Piąty raz oblałam egzamin na prawo jazdy. Czy powinnam się już poddać?

Iwona nie ma pojęcia, co robi źle.
Piąty raz oblałam egzamin na prawo jazdy. Czy powinnam się już poddać?
fot. Unsplash
25.03.2020

Nienawidzę tego tematu i aż mam dreszcze na całym ciele, jak tylko o tym pomyślę. No, ale muszę podjąć jakąś decyzję. Możliwości są dwie i każda z nich wydaje mi się równie kiepska. Prawko miało być tylko formalnością, a nie umiem go zdać.

Zobacz również: LIST: „Jako instruktor proszę kobiety: Nie róbcie prawa jazdy!”

Co mnie najbardziej wkurza, to fakt, że za kółkiem radzę sobie całkiem nieźle. W czasie jazd instruktor praktycznie ma ma żadnych uwag. Jeżdżę ostrożnie, odpowiednią prędkością, przestrzegam przepisy, umiem parkować. Więc w czym problem?

No właśnie, gdybym to ja wiedziała...

Kurs jest dla mnie przyjemnością. Do samochodu wsiadam na luzie, śmigam po mieście i czuję się jak ryba w wodzie. Przychodzi dzień egzaminu i zupełnie tracę głowę. Tylko, że każdy się denerwuje, a ludzie jakoś potrafią to zaliczyć.

Zobacz również: 6 pomocnych wskazówek dla dziewczyn, które właśnie robią prawo jazdy

Ja nie. Właśnie oblałam piąty raz. Za każdym razem udaje mi się wyjechać z placu manewrowego, a później ten sam scenariusz. Jakieś drobne przewinienia, egzaminator każe się zatrzymać i po robocie. Wracam zapłakana, ale już z kolejnym terminem.

Tym razem się wstrzymałam, bo muszę przemyśleć sprawę. Z jednej strony nie chcę się poddawać, bo lubię jeździć i prawo jazdy bardzo ułatwi mi życie. Z drugiej - może ja faktycznie nie mam do tego głowy i kierowcy ze mnie nie będzie.

Podpowiedzcie mi proszę, co robić. Dać sobie już spokój?

Iwona

Zobacz również: Na czym najczęściej oblewamy prawo jazdy? (7 najgorszych pułapek na egzaminie)

21 % tak
79 % nie

Polecane wideo

Horoskop: Ta data w 2020 roku będzie dla Ciebie najszczęśliwsza
Horoskop: Ta data w 2020 roku będzie dla Ciebie najszczęśliwsza - zdjęcie 1
Komentarze (30)
Ocena: 4.83 / 5
gość (Ocena: 5) 25.03.2020 23:06
Ja zdałam za6 razem między czasie miałam rok przerwy
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.03.2020 18:55
Ja w Polsce zdawałam 7 razy, za każdym razem oblewałam. To było 9 lat temu. Potem wyjechałam do Anglii i tam zrobiłam sobie prawko i uwaga...zdałam za 2gim razem PO ANGIELSKU (zdałabym za pierwszym ale stres mnie zeżarł). Bez porównania, tam idzie zdać z palcem w ..... a u nas graniczy to z cudem bo to chory naród i chore zasady Wordów. Prawko mam już prawie 4 lata, jestem dobrym kierowcą bo ani razu przez te 4 lata nie miałam żadnego wypadku na drodze, ani nie dostałam mandatu.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 25.03.2020 18:25
Ja zdałam za 7 razem. Na kursie też jeździłam świetnie niemalże od początku, a jak przychodził egzamin to oblewałam przez głupoty. Ogólnie bardzo się stresowałam, przed egzaminami próbowałam sobie wszystko przypomnieć i wyobrażałam sobie trasę egzaminacyjną, co jeszcze bardziej potęgowało stres. Mój 7 egzamin (zdany) był na największym luzie, byłam już wtedy zrezygnowana, stwierdziłam, że idę na niego tylko dlatego, że już wcześniej zapłaciłam, ale wiedziałam, że obleje, w dodatku zaspałam i w ogóle nie myślałam o tym, że zaraz mam zdawać. Zdałam i chyba nigdy wcześniej nie byłam tak zszokowana jak wtedy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.03.2020 17:19
Próbuj do 10 razy , jak się nie uda to trudno , nie każdy musi być kierowcą . Niemożliwe jest 10 razy trafić na niesprawiedliwego czy humorzastego egzaminatora , jak ciągle nie zdajesz to coś musi być na rzeczy . Znam dwóch fatalnych kierowców , kobietę i mężczyznę , kobieta zdawała chyba z 20 razy i ciągle ma jakieś zdarzenia drogowe i boi się jeździć , mężczyzna jest w takim wieku że pewnie wtedy mógł spokojnie łapówę dać i prawko odebrać - jest takim pierdoła za kółkiem że głowa mała . Jeszcze masz ten limit więc próbuj i niech Cię stres nie zje . Najlepiej egzamin zdawać z samego rana i być pierwszym , wtedy egzaminatorzy jeszcze mają dobry humor - sprawdziłam i podziałało 😊
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.03.2020 15:32
Ja zdałam za 9 razem. Głowa do góry :) trzeba walczyć do skutku
odpowiedz

Polecane dla Ciebie