Moja córka ma podwójne nazwisko. Czy dzieci będą jej z tego powodu dokuczać?

Paulina jest gotowa je skrócić.
Moja córka ma podwójne nazwisko. Czy dzieci będą jej z tego powodu dokuczać?
fot. Unsplash
19.03.2020

Ludzie często się dziwią, że podjęłam taką decyzję, ale ja nadal uważam ją za najbardziej optymalną. Urodziłam nieślubne dziecko facetowi, którego nie mogłam być pewna. Wreszcie i tak się rozstaliśmy, więc obawy były jak najbardziej uzasadnione.

Zobacz również: Za kilka lat co drugie dziecko w klasie będzie miało tak na imię. Hity rocznika 2020

Córka mogła otrzymać tylko jego nazwisko, ale gdzie w tym wszystkim byłabym ja? Kontakty z tatusiem są mocno ograniczone, więc sytuacja bardzo niezręczna. Wciąż musiałybyśmy się tłumaczyć.

Stwierdziłam, że lepsze będzie podwójne. Cokolwiek by się nie działo, to oboje z eks będziemy zadowoleni.

Zastanawiam się jednak, czy równie szczęśliwe będzie nasze dziecko, które niedługo zacznie naukę w zerówce. Będzie sprawdzanie obecności, sporo rówieśników i pewnie pojawią się też pytania o dane osobowe.

Zobacz również: 10 imion, które warto wziąć pod uwagę, jeśli spodziewasz się córki

A dlaczego ty masz takie długie nazwisko? - na pewno wiele razy to usłyszy, choć nikogo nie powinno to interesować. Wcześniej nie było tematu, bo kilkulatki w piaskownicy raczej się sobie nie przedstawiają.

Bardzo bym nie chciała, żeby córka miała problemy z takiego powodu. Jeśli mam jej ułatwić życie, to jestem nawet skłonna wykreślić jeden człon. Pewnie mój, bo ojcowie nadal cieszą się specjalnymi przywilejami. Pytanie tylko - czy warto?

Myślicie, że przez podwójne nazwisko moje dziecko może mieć jakieś problemy i lepiej je skrócić?

Paulina

Zobacz również: Najpiękniejsze imiona na każdą literę alfabetu. Są naprawdę wyjątkowe

13 % tak
87 % nie

Polecane wideo

„Idealne geny”. Ich córkę nazywają najpiękniejszą dziewczynką na świecie
„Idealne geny”. Ich córkę nazywają najpiękniejszą dziewczynką na świecie - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 19.03.2020 22:45
Co ty chrzanisz kobieto, od kiedy to dziecko nie może mieć nazwiska po matce ?! A jak ojciec jest nieznany, to co wtedy ? Bzdury i tyle. Daj jej swoje nazwisko i koniec.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.03.2020 13:26
Nie będzie żadnych problemów, tylko dziecku to wytłumacz. Moja mama ostatnio wyskoczyła do mnie z tekstem, ze moja siostra powinna wziąć ślub, bo jej dzieci w szkole będą wyśmiewane że ona ma inne nazwisko... popukałam się w czoło. To już nie te czasy. Tak może było 50 lat temu, kiedy wstyd było dzieci mieć jako niezamężna. Na szczęście czasy się zmieniły. Poza tym mam koleżankę z podwójnym nazwiskiem i nigdy nie spotkała się z przykrymi komentarzami.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.03.2020 12:06
Nie zmieniaj nazwiska. Po co ? Dziecku wytłumacz, że są różne nazwiska i jak ktoś się jej zapyta dlaczego tak to niech odpowie " Mama z Tatusiem tak zdecydowali" o i już. Trudne?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.03.2020 12:04
To nie wina dzieci, tylko zaściankowych rodziców, a raczej matek których osiągnięciem życiowym było przejęcie nazwiska męża.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.03.2020 11:13
To tylko nazwisko. Jeśli miałyby być jakieś docinki, to raczej z powodu wymyślnego imienia.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie