Koleżance udało się zachować czystość do ślubu. Może czuć się lepsza?

Ewelina wcale jej nie zazdrości.
Koleżance udało się zachować czystość do ślubu. Może czuć się lepsza?
fot. Unsplash
17.03.2020

Dla mnie to nigdy nie był temat, nad którym jakoś strasznie bym się zastanawiała. Niektórzy zachowują dziewictwo dla małżonka, większość tego nie praktykuje i tyle. Droga wolna, a mnie takie umartwianie się nigdy nie przyszło do głowy.

Zobacz również: Dokładnie tylu partnerów warto mieć przed ślubem. Naukowcy podali konkretną liczbę

Straciłam cnotę mając 18 lat, czyli całkiem normalnie. Miałam kilku chłopaków, a szósty z kolei okazał się tym jedynym. Wyszłam za mąż z jakimś tam doświadczeniem. Nigdy nie uważałam się z tego powodu za gorszą lub lepszą.

Co innego moja bliska koleżanka, która niedawno stanęła na ślubnym kobiercu.

Ona lubi podkreślać, że w jej przypadku biała suknia była jak najbardziej zasadna. Nie to co u innych dziewczyn, które tylko udają dziewice z odzysku. U niej wszystko odbyło się po bożemu, a pierwszy raz kochała się dopiero z mężem.

Zobacz również: Chciała zachować dziewictwo do ślubu. Niewiarygodne, co zrobił jej chłopak

Spoko, ale czy to coś rzeczywiście zmienia? Mam nadzieję, że żadne z nich nie poczuło się rozczarowane, bo trudno być razem, kiedy życie intymne kuleje. Między innymi dlatego wolałam sprawdzić partnera zanim zostałam jego żoną.

Rozumiem, że to był jej wybór i miała do tego pełne prawo. Szanuję tę decyzję. Trudno mi jednak przyznać, że z tego powodu jest lepsza ode mnie. Chyba, że zazdrość mi na to nie pozwala?

Chciałabym wiedzieć, jak Wy to widzicie. Czy zachowanie dziewictwa do ślubu uważacie za powód do dumy? Czy ona ma prawo czuć się z tego powodu lepsza?

Ewelina

Zobacz również: Chciała stracić cnotę w czasie nocy poślubnej. Nic nie poszło zgodnie z planem

14 % tak
86 % nie

Polecane wideo

Te znaki zodiaku mają najmniejsze szanse na ślub
Te znaki zodiaku mają najmniejsze szanse na ślub - zdjęcie 1
Komentarze (14)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 19.03.2020 11:31
Jeśli traktuje wiarę poważnie, to taka postawa jak najbardziej jest na plus.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.03.2020 16:04
Szkoda tylko ze koleżanka nie wie, ze biała suknia to nie jest i nigdy nie był symbol „czystości”. Symbolem dziewictwa jest wianek.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 17.03.2020 09:16
A skąd wiesz że na pewno jest dziewicą? Pokazała Ci zaświadczenie od lekarza? Gadać to sobie można!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.03.2020 07:43
Uważam, że to sprawa indywidualna i to nie są czasy, w których kobieta powinna się wstydzić czy tłumaczyć z tego, że uprawiała kiedykolwiek seks przed ślubem. Sama miałam tylko jednego partnera, mojego męża, ale straciłam z nim dziewctwo długo przed ślubem. Kochałam go, ale jaka miałam gwarancję, że będzie moim mężem? Żadnej. Każda kobieta powinna być sobie samą panią. Ty decydujesz o swoim życiu. A ta dziewczyna, jeżeli się z tym obnosi, to widocznie jest to dla niej ważna wartością.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.03.2020 07:33
To zależy, my jesteśmy z narzeczonym dla siebie pierwszymi. Jest miesiąc do slubu a ja czasami myślę czy jest wszystko jak ma być, czy u wszystkich seks tak wygląda jak u nas. Narzeczony był od zawsze w moim życiu, a teraz zastanawiam się dlaczego nie szalałam jak wszystkie dziewczyny, zawsze pozostaje ciekawość. :)
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie