Czy wykupić zagraniczną wycieczkę? Wiem, że trochę ryzykuję

Klaudia obawia się, że wyjazd zostanie odwołany.
Czy wykupić zagraniczną wycieczkę? Wiem, że trochę ryzykuję
fot. Unsplash
14.03.2020

Co roku mniej więcej o tej porze decydowaliśmy się z chłopakiem na jakiś zagraniczny wyjazd. Na przełomie marca i kwietnia kupowaliśmy wycieczkę w biurze podróży, od razu płacąc całość. Teraz sytuacja jest niepewna i chyba wszyscy zdają sobie z tego sprawę.

Zobacz również: LIST: „Nie mogłam się dogadać w hotelu za granicą. Nikt nie mówił po polsku”

Mimo wszystko ofert nie brakuje i są naprawdę okazyjne. Cena jednej, która nas interesowała, spadła już o 30 procent, więc grzechem byłoby nie skorzystać. Oczywiście nie planujemy wakacji teraz, ani nawet za 2 miesiące.

Interesuje nas koniec sierpnia lub początek wrześnie.

Trudno powiedzieć, co się do tego czasu wydarzy. Liczę na to, że sytuacja się uspokoi i szybko wrócimy do normalności. Ale jeśli nie? Właśnie tego boję się najbardziej. Upadnie linia lotnicza, biuro, hotel lub cokolwiek i ciężko będzie odzyskać kasę.

Zobacz również: LIST: „Moi znajomi mają po 30 lat i nigdy nie byli za granicą. To jest kalectwo”

Niby są jakieś gwarancje, ale cały rynek może się załamać i wtedy na nic bym nie liczyła. Z drugiej strony - to jest naprawdę okazyjna cena i warto mieć już coś zaklepane. Jak się epidemia skończy, to ludzie się rzucą i braknie miejsc.

Bijemy się z myślami. Chcemy załatwić formalności i odliczać dni do wyjazdu, a zamiast tego ciągle się zastanawiamy. Wiem, że nie tylko ja mam podobny dylemat, dlatego postanowiłam Was o to zapytać.

Myślicie, że warto zaryzykować i w aktualnej sytuacji kupić wycieczkę na lato 2020?

Klaudia

Zobacz również: Wszyscy odradzają mi zagranicznych wakacji. Straszą, że wrócę z koronawirusem

26 % tak
74 % nie

Polecane wideo

Polskie imiona, które bawią obcokrajowców. Nie kryją zdziwienia, kiedy je słyszą
Polskie imiona, które bawią obcokrajowców. Nie kryją zdziwienia, kiedy je słyszą - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 4.63 / 5
gość (Ocena: 5) 16.03.2020 13:12
Podobno wirus może do 2021 roku może dotyczyć nawet 500 mln osób a wy myślicie o wakacjach? Przecież do lata to na pewno nie zniknie, będzie znacznie gorzej. Do końca tygodnia liczba zachowanych w PL przekroczy czterocyfrową liczbę, teraz naprawdę nie jest pora na planowanie wakacji. My z mężem chcieliśmy w tym roku wyjechać na wymarzone wakacje ale sytuacja w kraju sprawia że nasze plany legły w gruzach. Nawet się nie nastawiam bo i tak wiem że nic z tego nie będzie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.03.2020 10:21
to ciezka decyzja, do sierpnia jeszcze kupa czasu...my mamy zaplanowana wycieczke z Anglii na maj ale chcemy ja przelozyc bo jest do kraju ktory wlasnie zamknal swoje granice..
odpowiedz
Patrycja (Ocena: 5) 15.03.2020 20:19
Moim zdaniem to się nie skończy tak szybko, ale ja już mam wybrane kierunki na Itace, oby wszystko wróciło do normy szybko.
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 15.03.2020 12:14
Lepiej nie. Sytuacja jest niepewna póki co jest źle a szans na poprawę nie widać. Wiadomo to kiedyś minie, ale coś mi się wydaje że nie prędko
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.03.2020 14:27
poczekałabym ze 3-4 tygodnie, jeśli nic się do tego czasu nie zacznie uspokajać to dałabym sobie spokój
odpowiedz

Polecane dla Ciebie