Czy mogę trochę podkoloryzować rzeczywistość w moim CV?

Magdalena nie chce się przyznawać, że pracowała w sklepie.
Czy mogę trochę podkoloryzować rzeczywistość w moim CV?
fot. Unsplash
13.03.2020

Moja kariera zawodowa nie jest zbyt imponująca. Przez chwilę pracowałam w wymarzonej branży i to na fajnych stanowiskach, ale szybko stamtąd wyleciałam. Nie z własnej winy. Sytuacja zmusiła mnie do tego, żeby później złapać się byle czego.

Zobacz również: Oto idealne CV. Rekruterzy gwarantują, że dzięki niemu dostaniesz pracę

Przez kilka miesięcy pracowałam jako sprzedawczyni, bo ze sklepu pierwsi się do mnie odezwali. To nie jest powód do wstydu, ale jednak trochę psuje mi CV. Po kolei zajęcia związane z moim wykształceniem i nagle coś takiego.

Myślę, że niektórym pracodawcom może się to nie spodobać.

Stąd mój pomysł, żeby w ogóle wykreślić tę pozycję i liczyć na to, że nikt się nie zorientuje. Albo poprzesuwać trochę daty zatrudnienia, aby przerwa nie wydawała się zbyt długa. Chodzi o kosmetyczne zmiany, a nie żadne oszustwo.

Zobacz również: 5 słów, których lepiej nie używać w czasie rozmowy o pracę

Nie mam zamiaru wymyślać niestworzonych historii, bo wszystko można później sprawdzić. Chciałabym tylko, żeby mój życiorys wyglądał w miarę spójnie i nie wzbudzał żadnych podejrzeń. Ten drobny szczegół może wszystko popsuć.

Firmy raczej nie prześwietlają aż tak dokładnie kandydatów. Zależy mi, żeby wrócić na właściwą ścieżkę i chyba tylko w ten sposób może mi się to udać.

Myślicie, że mogę tak zrobić i ujdzie mi to na sucho?

Magdalena

Zobacz również: Najbardziej podchwytliwe pytania z rozmów kwalifikacyjnych. Znamy odpowiedzi

40 % tak
60 % nie

Polecane wideo

Jest tak ładna, że nie musi pracować. Dzięki urodzie kupiła dom i żyje w luksusie
Jest tak ładna, że nie musi pracować. Dzięki urodzie kupiła dom i żyje w luksusie - zdjęcie 1
Komentarze (11)
Ocena: 4.64 / 5
magda (Ocena: 5) 13.03.2020 11:07
nie trzeba w cv umieszczać pracy, która nie jest związana z Twoim doświadczeniem itp. Dat nie zmieniaj, bo to oszustwo. Zastanów się również, czy przez ten czas kiedy sprzedawałaś w sklepie robiłaś coś co pozwoliło Ci się rozwinąć? Np uczyłaś się języka, przechodziłaś szkolenia (również online), a może podrożowałaś? Możesz wtedy powiedzieć podczas rozmowy, że tą lukę wykorzystałaś na szkolenia/ podroże. Myśle, że postawi Cię to w pozytywnym świetle w rozmowie z pracodawcą.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 13.03.2020 10:08
przeciez dajesz swiadectwa pracy, a tam masz napisane od kiedy do kiedy pracowalas XD
zobacz odpowiedzi (3)
Emma (Ocena: 5) 13.03.2020 09:58
Po prostu wykreśl pracę w sklepie z CV. Po co umieszczać coś, co nie ma związku ze stanowiskiem o jakie się ubiegasz?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.03.2020 09:27
Podczas rekrutacji nikt tego nie sprawdza, ale w moim przypadku przed podpisaniem umowy musiałam dostarczyć świadectwa pracy i okazać poprzednie umowy. Szybciej cię nie zatrudnią przez kłamstwo, niż przez uczciwą pracę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.03.2020 08:46
Normalny pracodawca doceni, że po utracie zajęcia nie pasożytowałaś, tylko uczciwie pracowałaś. To samo dotyczy absolwentów, którzy podczas szkoły czy studiów dorabiali w gastronomii, barach szybkiej obsługi czy sieciówkach odzieżowych. To nic zdrożnego, w przeciwieństwie do "koloryzowania" CV w sposób nieodpowiadający rzeczywistości. I pamiętaj, że pracodawca po zawarciu umowy ma instrumenty do weryfikacji Twoich twierdzeń, które weszły do Kodeksu pracy w związku z wdrożeniem RODO. ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie