Usłyszałam, że jestem nieodpowiedzialna. Czy mogę pracować w 9. miesiącu ciąży?

Anna nie poszła na L4, jak większość jej ciężarnych koleżanek.
Usłyszałam, że jestem nieodpowiedzialna. Czy mogę pracować w 9. miesiącu ciąży?
fot. Unsplash
12.03.2020

Nie wiem zupełnie, kiedy to minęło. Dopiero co robiłam test, a teraz już tylko chwila dzieli mnie od porodu. Ciążę będę wspominała bardzo pozytywnie, bo praktycznie nie miałam żadnych efektów ubocznych.

Zobacz również: Ona naprawdę mogła nie wiedzieć, że jest w ciąży. Tak wyglądała chwilę przed porodem

Czasami bolała mnie głowa, miałam niestrawność albo puchły mi nogi, ale wszystko do przeżycia. Zwyczajne dolegliwości, które przydarzały się także wcześniej. Czułam się dobrze i dlatego cały czas odkładałam moment, kiedy pójdę na zwolnienie.

Za chwilę zacznie się 9. miesiąc, a ja wciąż siedzę w biurze.

Na szczęście nie wykonuję pracy fizycznej, a przed komputerem człowiek tak się nie męczy. Mam też bardzo wyrozumiałe szefostwo, więc od czasu do czasu mogę sobie odetchnąć. Wychodzę z założenia, że trzeba się nacieszyć robotą. Szybko za nią zatęsknię.

Zobacz również: W czasie porodu z kobiecym ciałem dzieje się coś dziwnego. Uchwycono to na zdjęciu

Niektórzy mnie podziwiają i kibicują, ale coraz cześciej pojawiają się także głosy, że przesadzam. Powinnam dać sobie już na wstrzymanie i odpoczywać w domu. Jedna koleżanka stwierdziła nawet, że ryzykuję zdrowiem dziecka.

Przechodzę regularne badania i jestem w świetnej formie, więc nie sądzę. Lekarz pozostawił to mojej decyzji, bo sam nie widzi przeciwskazań. Jeśli chcę, to powinnam to robić. No, ale sama nie wiem... To moja pierwsza ciąża.

Myślicie, że mogę pracować do samego rozwiązania?

Anna

Zobacz również: Poprosiła, aby w razie komplikacji ratować ją, a nie dziecko. Wywołała burzę

81 % tak
19 % nie

Polecane wideo

Jak wygląda brzuch w 5. miesiącu ciąży? Porównanie do brzuszka Anny Lewandowskiej
Jak wygląda brzuch w 5. miesiącu ciąży? Porównanie do brzuszka Anny Lewandowskiej - zdjęcie 1
Komentarze (18)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.03.2020 14:11
Nie przejmuj się ludzkim gadaniem,skoro dobrze znosisz ciążę i nienwykonujesz jakiejś ciężkiej pracy to wszystko jest w porządku.Na Twoim miejscu zrobiłabym tak samo bo siedząc w domu można oszaleć.Już pomijam fakt,że po narodzinach dziecka jeszcze zdążysz nasiedzieć się w domu i porządnie wynudzić.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.03.2020 16:33
A ja bym odpuściła ten ostatni miesiąc w pracy. Jestem nieśmiałą osobą i nie chciałabym robić sensacji rodząc w robocie. To tylko moja opinia a każdy niech robi jak uważa za słuszne
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.03.2020 11:52
Skoro jesteś zdrowa, czujesz się dobrze i lekarz nie widzi przeciwwskazań to jak najbardziej tak! A ludziom nigdy nie dogodzisz, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie kręcił nosem ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.03.2020 10:27
Dawniej ciężarne pracowały do rozwiązania nawet w rolnictwie czy przemyśle. Skoro czujesz się dobrze i potwierdzają to wyniki badań, to nie ma żadnego problemu. A przez postawę "zdziwionych" koleżanek wielu pracodawców ani myśli dawać młodym kobietom umowy na czas nieokreślony.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.03.2020 10:01
Uważam że możesz pracować do końca ponieważ nie jest to praca fizyczna a twoje zdrowie jest dobre Co innego gdybyś pracowała fizycznie. Pij dużo wody I rób małe przerwy np na rozprostowanie nóg. Ja pracowałam do 7,5 msc ale to dlatego że praca była czysto fizyczna. Życze zdrowia :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie