Szef ciągle mówi mi, że jestem śliczna. Czy to już molestowanie?

Klaudia nie wie, jak powinna reagować na tego typu komplementy.
Szef ciągle mówi mi, że jestem śliczna. Czy to już molestowanie?
fot. Unsplash
06.03.2020

Nigdy nie potrafiłam przyjmować komplementów, więc możliwe, że jestem trochę przewrażliwiona. Może to nieskromnie zabrzmi, ale często je słyszę. Podobam się facetom, a oni okazują to w najróżniejszy sposób.

Zobacz również: Najbardziej pożądane zawody na Tinderze. W tych branżach nie narzekają na samotność

Oczywiście nie cieszę się, gdy próbują mnie dotykać bez pozwolenia albo gwiżdżą za mną na ulicy. To chamstwo i nigdy na to nie pozwalam. Co innego słowa. Niektóre komentarze faktycznie bywają okropne, ale zazwyczaj to po prostu docenienie urody.

Zastanawiam się jednak, czy każdemu wypada o tym wspominać.

Szef powinien jednak skupiać się na innych kwestiach. Doceniać pracowitość, kompetencje i tym podobne sprawy. To też robi, ale czasami. Za to codziennie uśmiecha się na mój widok i mówi jaka jestem śliczna.

Zobacz również: Nie epatuj ciałem i krzyżuj nogi rozmawiając z mężczyznami - skandaliczne wytyczne dla pracowniczek oburzyły internautów

Z każdym dniem piękniejsza - jak mawia. Nie idą za tym żadne dwuznaczne czyny. Po prostu komplement i nic więcej. Szef mnie nie osacza, niczego nie sugeruje, nigdy mnie nie dotknął (poza podaniem ręki). Chyba po prostu próbuje być miły.

A może nie? Jedna z koleżanek zwróciła mi uwagę, że to jest "przedmiotowe traktowanie" i wręcz molestowanie. Wyłącznie mnie mówi miłe rzeczy. I to tylko dlatego, że jestem kobietą, bo przecież urody żadnego faceta tak nie doceni. Nie wiem, co mam myśleć.

Wy też uważacie, że to jest forma molestowania?

Klaudia

Zobacz również: Nie chcemy umawiać się z osobami, które pracują w tych 12 zawodach. Źle się kojarzą

33 % tak
67 % nie

Polecane wideo

Zbyt piękna, żeby pracować. Z powodu urody podobno nikt nie chce jej zatrudnić
Zbyt piękna, żeby pracować. Z powodu urody podobno nikt nie chce jej zatrudnić - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 4.67 / 5
gość (Ocena: 5) 06.03.2020 20:02
Nie, jeśli szef nie przekracza granicy grzeczności w stylu nie obmacuje cię ani nie nagabuje to nie jest to molestowanie. Koleżanka jest najzwyczajniej zazdosna i cię napuszcza przeciwko kierownikowi.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.03.2020 10:43
Też miałam taką sytuację jak byłam młodsza , teraz to się nie zdarza bo zbrzydłam z wiekiem hehe . Prawie codziennie szef chwalił jaką mam ładną buzię , albo śliczną 😊 Miał żonę i ona nie była zazdrosna . On tak wychwalał moją urodę jakby się zachwycał obrazem w muzeum czy pięknem przyrody i nigdy mnie nie obłapywał . Było to dla mnie dziwne ale o niebo lepsze niż obleśne wrzaski roboli . Ale to się kończy z wiekiem i mi to odpowiada 😊
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 06.03.2020 08:58
Jeżeli ogranicza się to tylko do pochwalenia urody i nie wpływa na relacje służbowe ani nie łączy się z niczym więcej, to grzecznie podziękuj, nie histeryzuj i ciesz się, że natura Ci nie poskąpiła urody. A koleżanka jest zazdrosna (co prawda nie za bardzo wiadomo, o co) i próbuje to jakoś zrekompensować. Poza tym skoro inni mężczyźni też dają Ci do zrozumienia, że się im podobasz, to coś musi być na rzeczy. Dopóki nie posuwa się do słów lub gestów niestosownych, to nie ma problemu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.03.2020 06:21
To tylko zależy od ciebie. Jeżeli czujesz się niekomfortowo w takiej sytuacji warto porozmawiać na ten temat z szefem np. podziękować za docenienie urody i grzecznie zwrócić uwagę, że wolałabyś aby tego nie mówił bo czujesz się niekomfortowo. Każda osoba powinna sama ocenić co dla niej w danej sytuacji jest molestowaniem a co nie. Dla tych co nie wiedzą molestowanie to nie tylko dotyk ale też słowa.
odpowiedz
Gej (Ocena: 5) 06.03.2020 01:24
W pracy to się pracuje, a nie podrywa podwładnych. Wiem, idealistyczne podejście, ale szef powinien skoncentrować się na pracy i kompetencjach pracowników. Kto wie, czy nie posunie się dalej. Jeśli Ci to przeszkadza, to kulturalnie i asertywnie o tym powiedz.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie