Jestem wegetarianką, a moje dzieci chcą mięsa. Ustąpić im?

Patrycja i jej mąż nie zamierzają rezygnować z nowej diety.
Jestem wegetarianką, a moje dzieci chcą mięsa. Ustąpić im?
fot. Unsplash
13.02.2020

Tym razem podjęłam postanowienie noworoczne w imieniu całej rodziny. Zaproponowałam, żebyśmy od 1 stycznia zrezygnowali całkowicie z mięsa. Mąż strasznie marudził, ale dzieci podeszły do tematu z bardzo otwartymi głowami.

Zobacz również: „Jestem weganką, a znajomi podstępem zmusili mnie do zjedzenia mięsa. Zgłosiłam to na policję”

Połowa drugiego miesiąca naszego wegetarianizmu i wszystko się pozmieniało. On jest zachwycony, bo twierdzi, że nigdy nie czuł się tak dobrze. Zmiana dobrze mu zrobiła, choć podejrzewałam, że pierwszy się wycofa.

Syn i córka stracili zapał. Coraz częściej domagają się powrotu do dawnej diety.

Zupełnie nie wiem, co mam w tej sytuacji zrobić. Są w świetnej formie i nawet nie chorują, a wcześniej słyszałam ciągle kaszel i pociąganie nosem. Mają zdecydowanie więcej energii i najchętniej bawiliby się całymi dniami na zewnątrz.

Zobacz również: W tajemnicy przed córką karmię wnuki mięsem. Jedzą, aż im się uszy trzęsą!

Efekty są więc pozytywne, ale dzieciom trudno to wytłumaczyć. Od kilku dni cały czas wiercą mi dziurę w brzuchu. Mamo, kup trochę wędlinki. Zjedlibyśmy parówki. Usmaż nam kotlety. Myślałam, że juz się odzwyczaili.

Ja nie mam zamiaru rezygnować z nowego stylu życia, podobnie jak mąż. I jak to niby mam zorganizować? Osobne jedzenie dla nas, a coś zupełnie innego dla nich? Nie wyobrażam sobie, że miałabym dotykać mięsa i go jeszcze próbować.

Z drugiej strony zaczyna mnie to męczyć i zastanawiam się, czy wreszcie im nie ustąpić. Myślicie, że powinnam?

Patrycja

Zobacz również: LIST: „Nie będę karmiła piersią, bo jestem weganką. Mleko ludzkie nie różni się od krowiego”

78 % tak
22 % nie

Polecane wideo

Na jej widok ludzie zostają weganami. Pokazała, co zrobiła z nią dieta roślinna
Na jej widok ludzie zostają weganami. Pokazała, co zrobiła z nią dieta roślinna - zdjęcie 1
Komentarze (25)
Ocena: 4.72 / 5
Piotr (Ocena: 5) 17.02.2020 11:00
Z takimi pytaniami występuje się do lekarza pediatry, a nie do znajomych, lub jeszcze gorzej do nieznajomych. Czy wy ludzie wogóle myślicie?????????????
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.02.2020 08:18
Nikt nie powinien jeść mięsa
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 15.02.2020 03:38
Nie jesz mięsa od 1,5 miesiąca i już nie wyobrażasz sobie go dotykać? I w tym czasie zauważyłaś, że dzieci mniej chorują? To musiały być chore non stop. To już wyższy level wyciągania wniosków :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.02.2020 02:18
Jeśli dzieci czują potrzebę, to Twoim obowiązkiem jako matki jest je nakarmić. Bo rozumiem, że są małe. I jeśli chcą mięsa, to im daj. Nikt tu nie mówi o kilogramie parówek na raz. Możesz przecież np raz w tygodniu kupić te 10 dkg wędliny. Szanuję wybór Twój i męża, też mam córkę wegetariankę, ale dzieci do takich decyzji muszą dojść same. Jeśli im zabronisz, to ten zakazany owoc będzie ich coraz bardziej kusił.
odpowiedz
Stanley (Ocena: 5) 14.02.2020 22:36
Spróbuj roślinne substytuty ,są dostępne no.boczek, burgery,niewiele różnią się smakiem..nie wciągaj ich w to bagno z żarciem zwłok...
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie