Szukam stażystki do pracy. Czy muszę jej za to płacić?

Kinga liczy na darmową pomoc w firmie.
Szukam stażystki do pracy. Czy muszę jej za to płacić?
fot. Unsplash
07.02.2020

Od kilku lat prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, ale powoli brakuje mi rąk do pracy. Nie mogę sobie pozwolić, aby kogoś zatrudnić na pełny etat, więc pomyślałam o stażystce. Chodzi o branżę związaną z mediami i reklamą, więc chętnych nie powinno brakować.

Zobacz również: Tyle zarobisz w pierwszej pracy. Ujawniono stawki dla kilkunastu popularnych zawodów

Sama na studiach odbywałam takie praktyki i nawet nie pomyślałam o tym, że mogłabym na tym zarobić. Traktowałam ten czas jako inwestycję w siebie. Nabrałam doświadczenia i przynajmniej miałam co wpisać do CV.

Zupełnie nie wiem, jak to dzisiaj wygląda.

Podobno młodzi są coraz bardziej roszczeniowi i nawet przy takiej formie współpracy domagają się normalnej pensji. Według mnie bezpodstawnie, bo przecież niczego jeszcze nie potrafią. Mają się nauczyć.

Zobacz również: Najbardziej podchwytliwe pytania z rozmów kwalifikacyjnych. Znamy odpowiedzi

Chodzi mi o młodą dziewczynę, która ogarnie podstawowe sprawy. Kilka godzin dziennie, a pod tym względem jestem bardzo elastyczna. Studentka mogłaby przychodzić po zajęciach. Wystawię jej po kilku miesiącach odpowiednie zaświadczenie i referencje, a później przyjdzie kolejna.

Nie chcę nikogo wykorzystywać, więc w ogłoszeniu napisałbym wprost, że staż jest bezpłatny. Boję się tylko, że ktoś zrobi o to aferę i ucierpi na tym moja firma. Niektórzy naprawdę mają nierealne oczekiwania, a niewiele dają w zamian.

Poradźcie mi. Czy stażyście naprawdę trzeba płacić?

Kinga

Zobacz również: Poszukujący pracy długo na to czekali. W ogłoszeniach ma pojawić się ważny szczegół

90 % tak
10 % nie

Polecane wideo

Zbyt piękna, żeby pracować. Z powodu urody podobno nikt nie chce jej zatrudnić
Zbyt piękna, żeby pracować. Z powodu urody podobno nikt nie chce jej zatrudnić - zdjęcie 1
Komentarze (15)
Ocena: 4.73 / 5
gość (Ocena: 1) 08.02.2020 11:09
Czemu usuwacie komentarze? Boicie sie ze zauważymy, ze blokujecie rozwijanie komentarzy tylko po to, by nabijac sobie wejscia? Ile to jeszcze potrwa?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.02.2020 22:17
Jeśli zależy ci na firmie to nie myśl nawet o tym. Pracownik niedoceniany, albo tak jak w tym przypadku nieopłacany może narobić niezłych szkód. Zaoszczędzisz miesięcznie 3 tysiące a możesz stracić dużo więcej.
odpowiedz
wróżka znad sedesu (Ocena: 5) 07.02.2020 19:00
Jasne ale nie zatrudniaj stażysty po stażu. Wywal i weź następnego za darmo. Na koniec możesz pytać czy nie chce pracować za satysfakcję i jak nie chce to niech spierdala. Powinny się liczyć wyższe wartości, kasa nie jest ważna... dla stażystów.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.02.2020 18:56
A za co taki stażysta ma żyć? Szukasz RĄK DO PRACY, czyli jednak będzie wykonywać pracę a nie tylko przyuczać się do zawodu. Poświęca swój czas. Nie stać cię to nie zatrudniaj bakłażanie, czemu ktoś ma nie dostać wynagrodzenia za swoją pracę? Ja rozumiem że są tacy młodzi roszczeniowi ludzie i chcą bez doświadczenia zarabiać 10 tyś na rękę ale nazywanie roszczeniową postawą tego że ktoś nie chce pracować za darmo? Uważam że to najgorsze skurwys**stwo - nie zapłacić komuś za pracę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.02.2020 18:00
odbywać darmowe praktyki na studiach, które trwają 2/3 tygodnie... a wykonywać pracę bez wynagrodzenia przez pół roku czy rok. kobito nam nadzieję że twój pożal się Boże biznesik szlag trafi
odpowiedz

Polecane dla Ciebie