Czy mogę wchodzić z psem na plac zabaw? Matki dziwnie na mnie patrzą

Ewa nie widzi problemu.
Czy mogę wchodzić z psem na plac zabaw? Matki dziwnie na mnie patrzą
fot. Unsplash
06.02.2020

Zamieszkałam na typowym nowym osiedlu. Wszystko wybudowane od zera na pastwisku i praktycznie nie ma się gdzie ruszyć. Jedyna atrakcja to ogrodzony plac zabaw. Trochę sprzętu dla dzieci, a co najważniejsze - trawnik, którego gdzie indziej się nie uświadczy.

Zobacz również: Mój pies od zawsze mieszka w budzie. Nie wprowadzę go nagle do domu

Kiedy wychodzę z córką na spacer, wtedy zawsze zabieramy ze sobą naszego psa. A raczej pieska, bo to maleństwo, które mieści się w dwóch dłoniach. Oczywiście zawsze jest na smyczy. Także wtedy, kiedy wchodzimy na teren parku.

Zauważyłam jednak, że niektórym chyba to nie pasuje.

Widzę te spojrzenia innych matek. Czasami zdarzy się komentarz, że to nie wybieg dla zwierząt. Puszczam to mimo uszu, ale sytuacja robi się coraz bardziej napięta. Ja nie uważam, żebym robiła coś złego.

Zobacz również: W blokach powinien być zakaz posiadania psów. Cuchną i hałasują

Przed placem zabaw jest regulamin i nie ma w nim ani słowa na temat zwierząt. Tym bardziej, że chodzi o kruszynkę, której nie spuszczam na więcej, niż pół metra. Jak niby inaczej mam to zorganizować? Wyjść z dzieckiem, wrócić i dopiero później spacer z psem?

Przywiązywanie go do ogrodzenia nie wchodzi w grę, bo zawsze może się wyrwać i będzie jeszcze większa afera. Nie wspominając o tym, że robi się strasznie nerwowy, kiedy nie ma mnie obok. A tak siedzi sobie grzecznie pod ławką i nikomu nie wadzi. Przynajmniej teoretycznie.

Myślicie, że powinnam zignorować sąsiadki i korzystać z placu zabaw tak jak do tej pory?

Ewa

Zobacz również: Kasjerka nie pozwoliła mi wejść z małym pieskiem. Bojkotuję takie sklepy

59 % tak
41 % nie

Polecane wideo

Tak ludzie reagują na śmierć ukochanego zwierzaka. Uchwycono to na zdjęciach
Tak ludzie reagują na śmierć ukochanego zwierzaka. Uchwycono to na zdjęciach - zdjęcie 1
Komentarze (14)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 07.02.2020 11:39
https://tvn24.pl/polska/zakaz-wyprowadzania-psa-nielegalny-sad-zdecydowal-ra769008-2482154
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.02.2020 20:19
Plac zabaw to nie miejsce dla psów, dziwne że nie ma zakazu ale skoro go nie ma to może to nie jest plac zabaw?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.02.2020 12:36
Na większości placów zabaw w mojej okolicy jest wyraźny zakaz wchodzenia z psami. Rodzice obawiają sie odchodów czy innych pozostałości po psie w miejscu gdzie bawią sie dzieci. ogólnie przyjęło sie że psy nie są w takich miejscach mile widziane. do tego małe dzieci mogą bać sie lub za bardzo drażnić pieska i może zareagować agresywnie. więc pieska na wyjścia na plac zabaw zostawiaj w domu lub z kimś innym, wtedy unikniesz nieprzyjemności a by piesek sie wybiegał wybieraj raczej np park.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.02.2020 11:35
I tak dobrze , że bierzesz to pod uwagę i szukasz rozwiązania . Bo większość ludzi ma gdzieś co inni myślą bo jak ma psa to inni muszą go uwielbiać i cieszyć się że piesek bawi się w piasku stawiając klocki , co z tego że dzieci tam się bawią . Jak nie chcesz konfliktu to poszukaj jakieś inne miejsce , żeby pies się wybiegał . U mnie w okolicy jest park , gdzie ludzie przychodzą z psami i dziećmi i nikt nie robi problemu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.02.2020 11:15
Pies to nie dziecko, żeby go na plac zabaw zabierać. Później tylko pełno psich odchodów w piaskownicach cz pod huśtawkami. Normalna, zdrowa reakcja innych.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie