Przyjęłam oświadczyny, ale bez przekonania. Powiedzieć mu o tym?

Ola czuje, że nie jest gotowa na małżeństwo.
Przyjęłam oświadczyny, ale bez przekonania. Powiedzieć mu o tym?
fot. Unsplash
05.02.2020

Wiele moich koleżanek nie może się doczekać oświadczyn. Ze mną było trochę inaczej, bo wolałabym jeszcze zaczekać. Nie musiałam naciskać na chłopaka - sam podjął decyzję i teraz uważam, że stało się to odrobinę za szybko.

Zobacz również: Coraz więcej par zaręcza się bez pierścionka. 15 rzeczy, którymi można go zastąpić

Gdyby to ode mnie zależało, odłożyłabym decyzję o rok albo dwa. Jesteśmy razem dopiero od kilkunastu miesięcy i przecież wszystko jeszcze może się zmienić. Chciałabym nabrać pewności, a wypowiadając "tak" wcale jej nie miałam.

Kiedy wręczał mi pierścionek, chciałam głośno powiedzieć o swoich wątpliwościach. Było mi jednak głupio i dla świętego spokoju się zgodziłam.

Zależy mi na nim i uważam, że mamy szansę stworzyć coś fajnego. Gdybym teraz odmówiła, to prawdopodobnie uniósłby się honorem i odszedł. A tego na pewno nie chcę. Po prostu wolałabym jeszcze pobyć jego dziewczyną, a nie narzeczoną.

Zobacz również: Dlaczego mężczyźni zwlekają z zaręczynami? Powinnaś poznać najczęstsze powody

Dla niego sprawa jest oczywista. Zgodziłam się, więc teraz trzeba szybko zaplanować ślub. Jak się domyślacie - to nie jest aktualnie moje największe marzenie. Chcę być z nim na dotychczasowych zasadach i zobaczyć, jak to wszystko się potoczy.

On nie ma pojęcia, co mi siedzi w głowie i pretensje mogę mieć tylko do siebie. Trzeba było szczerze porozmawiać. Nie zrobiłam tego, dlatego teraz nie umiem się wyplątać. Ok, zaręczyn nie zerwę, ale nie musimy się od razu pobierać.

Myślicie, że powinnam się wreszcie wygadać?

Ola

Zobacz również: Te znaki zodiaku zaręczą się w 2020 roku ♥

86 % tak
14 % nie

Polecane wideo

Te znaki zodiaku mają najmniejsze szanse na ślub
Te znaki zodiaku mają najmniejsze szanse na ślub - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 4.75 / 5
gość (Ocena: 5) 12.02.2020 13:57
My czekaliśmy 2,5 na ostateczną, wspólną decyzję i to nie był łatwy okres. A wesele wyprawiliśmy też w Hotelu Biały Dom, jak pani Sandra, ale w Paniówkach. Sala, kelnerzy, organizacja i jedzenie - wszystko na 5 z kwiatkiem.
odpowiedz
Sandra (Ocena: 5) 06.02.2020 07:22
Nigdy nie przyjęłabym oświadczyn bez przekonania. A na taki ślub czekałam całe życie. Było cudownie. Mieliśmy piękną salę w Restauracji Hotel Biały Dom w Leszczynach i było cudownie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.02.2020 13:39
Zakladajac, ze będziecie robić typowe polskie wesele jak 90% biorących slub, to na salę, grajkow itd będziecie musieli poczekać pewnie ze 2 lata. Mimo to, zaliczki juz niedlugo trzeba bedzie wplacac, więc musisz powiedzieć mu czego chcesz. W końcu ma być najbliższa Ci osoba- Twoim mężem. Jeśli tego nie zaakceptuje i odejdzie, to trudno. Widocznie to nie ten. Może to przychodzi z wiekiem, nie wiem, ale ja na przykład zareczylam się po roku i ślub wzięliśmy 4 m-ce pozniej. Nie byłam w ciazy uprzedzajac domysły:p chcieliśmy jak najszybciej być oficjalnie razem, ślub intymny, bez przasnych tancow, kredytów na wesele i innych wydatków. Pieniądze poszły na wkład własny na kredyt na dom.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.02.2020 12:07
Moj znajomy wzial slub po 12 latach narzeczenstwa, takze bez pesji
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 05.02.2020 10:18
przeciez nie musicie od razu planowac slubu czy daty. ja sama wzielam slub po ponad dwoch latach od zareczyn bo tyle tez czeka sie na lokal. mam znajomych, ktorzy zareczyli sie ponad rok temu i nie planuje slubu wogole poki co brac..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie