Czy wpisać do CV pracę w fast foodzie? Boję się, że to mi zaszkodzi

Magda stara się o posadę w zupełnie innej branży.
Czy wpisać do CV pracę w fast foodzie? Boję się, że to mi zaszkodzi
fot. Unsplash
17.12.2019

Nie wstydzę się tego, że przez 2 ostatnie lata pracowałam w barze szybkiej obsługi. To była dla mnie jedyna sensowna opcja w czasie studiów. Blisko domu, elastyczne godziny i wcale nie takie złe zarobki. Wiem jednak, jak niektórzy mogą na to patrzeć.

Zobacz również: „Mam 35 lat i puste CV”. Alicja zaczyna późno, ale chce zrobić karierę

Smażenie frytek i składanie hamburgerów postrzegane jest jako zajęcie mało ambitne. Sama tak kiedyś na to patrzyłam. Teraz jednak wiem, że nie ma sensu oceniać po pozorach. W pracy spotkałam wiele bardzo mądrych osób, którym życie potoczyło się tak, a nie inaczej.

Zastanawiam się, jak zareaguje przyszły pracodawca, bo szukam czegoś w zupełnie innej branży.

Marzy mi się posada w agencji reklamowej albo PR, bo taki skończyłam kierunek. Mogę nawet zacząć od stażu, byle ktokolwiek chciał mi dać szansę. Problem w tym, że coś do CV trzeba wpisać, a ja mam tylko ten fast food.

Zobacz również: EXCLUSIVE: „Wszyscy zazdroszczą mi pracy. Koleżanki dałyby się pokroić za taką posadę”

Zupełnie nie wiem, co powinnam w tej sytuacji zrobić. Jeśli to ukryję, wtedy wyjdę na lenia, który nie potrafił połączyć studiów z pracą. A kiedy napiszę prawdę, to będzie się trochę gryzło ze stanowiskiem o jakie się staram.

Pytałam znajomych i każdy mówi mi co innego. Jedni uważają, że to żaden wstyd. Inni sugerują, że jednak nie ma się czym chwalić i lepiej zacząć karierę z czystą kartą. Ja już sama nie wiem. Głupio tak wysyłać pusty życiorys, a z drugiej strony - takie doświadczenie raczej nikomu nie zaimponuje.

Czy Waszym zdaniem powinnam wpisać do CV pracę w fast foodzie?

Magda

Zobacz również: Nie chcemy umawiać się z osobami, które pracują w tych 12 zawodach. Źle się kojarzą

90 % tak
10 % nie

Polecane wideo

Zbyt piękna, żeby pracować. Z powodu urody podobno nikt nie chce jej zatrudnić
Zbyt piękna, żeby pracować. Z powodu urody podobno nikt nie chce jej zatrudnić - zdjęcie 1
Komentarze (19)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 17.12.2019 17:20
Ja w kfc na studiach nauczyłam się cierpliwej i dobrej obsługi klienta oraz przełamałam barierę językową z angielskiego i rosyjskiego, co pomaga mi w kolejnych pracach. Wpisywałam pracę tam i w innym fastfoodzie jeszcze 3 lata później, mając w CV oprócz tego 2 prace biurowe. To żaden wstyd na początku kariery, możesz zapunktowac pracowitością i wyciągnięciem z tej pracy nauki dla siebie - podczas rozmowy kwalifikacyjnej do pierwszej pracy babeczki od razu zaczęły na mnie poważniej patrzeć jak wymieniłam konkretne umiejętności (jak wyżej) które zdobyłam w fast foodzie a mogę wykorzystywać w kolejnym miejscu pracy - do tej pracy jak do każdej innej warto odnosić się z szacunkiem, bo każda praca uczy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.12.2019 13:59
oczywiscie, ze wspisac. to dwuletnie doswiadczenie, pokazuje, ze nie jestes leniwa,. kazdy sie domysli, ze to byla praca tymczasowa w trakcie studiow. na pewno bedzie to tylko i wylacznie na twoj plus
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.12.2019 11:02
Moim zdaniem powinnaś to wpisać go to żaden wstyd pracować w fast foodzie będąc na studiach , przynajmniej zobaczą że nie jesteś leniem jak większość studentów których znam
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 17.12.2019 10:51
Ja nie wpisuję. A prace w zawodzie i to solidną zdobyłam.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.12.2019 10:42
Założe się, że chodzi o prace w Maku, dziewczyno, a jaki to wstyd tam pracować ? Wstyd to kraść a nie uczciwie pracować, nie ważne jak. Ja też pracowałam w Maku za granicą i jakoś się nie wstydzę, bo dzięki tej pracy wyrwałam się z dołka finansowego i bezrobocia, i odłożyłam na tyle pieniędzy, żeby kupić mieszkanie w Polsce, a wcale mało nie zarabiałam. W cv wpisywałam zawsze Mc Donalds-kasjer, bo przeważnie tylko na kasie pracowałam, a frytki czy burgery smażyłam bardzo rzadko. Gdy wpiszesz słow,,kasjer,, zawsze inaczej pracodawcy będą na to patrzeć, że masz jakieś doświadczenie w relacjach z klientami i pieniędzmi.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie