Czy zaręczyć się z chłopakiem, o którego istnieniu moi rodzice nie mają pojęcia?

Aleksandra od kilku miesięcy ukrywa swój związek przed najbliższymi.
Czy zaręczyć się z chłopakiem, o którego istnieniu moi rodzice nie mają pojęcia?
fot. Unsplash
10.12.2019

Zawsze byłam raczej skryta. Pamiętam, jak wchodziłam w pierwszy związek i wstydziłam się o tym komukolwiek powiedzieć. Dopiero po kilku tygodniach siostra mnie wsypała. Później było już trochę lepiej. Pojawił się nawet kandydat na męża.

Zobacz również: Pokazała pierścionek zaręczynowy i najadła się wstydu. Internauci nie mieli litości

Byliśmy razem przez 3 lata i wszyscy myśleli, że tak już zostanie. Rozeszliśmy się w bardzo nieprzyjemnych okolicznościach. Musiałam go rzucić, co nie spodobało się moim rodzicom. Uwielbiali go bardziej, niż ja.

Nie płakałam długo i chwilę później poznałam aktualnego partnera.

To niezbyt komfortowa sytuacja, więc nikomu się nie chwaliłam. Chciałam uniknąć gadania, że łóżko jeszcze nie wystygło po poprzednim, a tu już następny. I tak od kilku miesięcy jestem we wspaniałej relacji, którą skrzętnie ukrywam.

Zobacz również: Jeśli chłopak planuje się oświadczyć w tym roku, niemal na pewno zrobi to TEGO dnia

Kilka dni temu on mi się oświadczył. Z całego serca chciałam wtedy krzyknąć: TAK! Jednak się powstrzymałam. Pomyślałam sobie, że rodzina by mi tego nie wybaczyła. O niczym nie mieli pojęcia, a tu nagle kolejny narzeczony.

Odpowiedziałam mu, że też tego chcę, ale najpierw musimy wyprostować kilka spraw. Chcę być z nim, ale przy okazji nie stracić najbliższych. Na razie jednak nie potrafię tego zrobić i nie ma ku temu okoliczności.

Może więc nie powinnam się oglądać na innych i po prostu zrobić swoje? Jak myślicie - czy w tej sytuacji mogę przyjąć pierścionek i poinformować rodziców dopiero po fakcie?

Aleksandra

Zobacz również: Narzeczony pozwolił jej wybrać pierścionek zaręczynowy. Szybko tego pożałował

81 % tak
19 % nie

Polecane wideo

Te znaki zodiaku mają najmniejsze szanse na ślub
Te znaki zodiaku mają najmniejsze szanse na ślub - zdjęcie 1

Komentarze (5)

Ocena: 4.2 / 5
gość (Ocena: 5) 10.12.2019 09:18
Nie rozumiem skrupułów. Jesteś dorosła i samodzielna, dlaczego się tym przejmujesz. Myślisz, że gdyby Twoja matka lub ojciec mieli kochanków na boku to konsultowaliby to z Tobą? Albo gdyby się chcieli rozwiezc? Albo okazało się, że ojciec zrobił dzieciaka na boku? Ludzie nie takie rzeczy przed sobą ukrywają, dorosnij.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 10.12.2019 05:07
Dlaczego się tak przejmujesz tym co inni powiedzą czy pomyślą? Czas dorosnąć I zacząć żyć po swojemu. Ludzie gadają I będą gadać bez względu na wszystko. Jedno będą gadać że "łóżko nie wystyglo" A drudzy że nadal jesteś sama I nie potrafisz sobie ułożyć życia. Nie bądź niewolnikiem myślenia innych ludzi i rób co podpowiada ci serce. Swoją drogą ciekawe że twójego nowego chłopaka nie martwi to że nadal nie poznał twojej rodziny A już się oświadczył hmm
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie