Były chłopak chce u mnie zamieszkać. Pomóc mu w trudnej sytuacji?

Ewelina musi szybko podjąć decyzję.
Były chłopak chce u mnie zamieszkać. Pomóc mu w trudnej sytuacji?
fot. Unsplash
03.12.2019

Od rozstania minęło już dobrych kilka miesięcy. Nie twierdzę, że o nim zapomniałam, ale na pewno pogodziłam się z sytuacją. Planowałam wreszcie ruszyć do przodu i nie spoglądać w przeszłość. Ta jednak szybko się odezwała i to za sprawą właśnie byłego chłopaka.

Zobacz również: Odezwał się do niej niewierny chłopak. W sprytny sposób zarobiła na tym 500 zł

Miałam od niego nie odbierać, ale zlitowałam się. Twierdził, że dzwoni, bo wciąż uważa mnie za swojego przyjaciela. Znalazł się w bardzo trudnej sytuacji i tylko ja mogę mu pomóc. Chodzi o mieszkanie.

Nie będę wdawała się w szczegóły, ale faktem jest, że on nie może przez jakiś czas być u siebie. Sprawdziłam to.

Rodzinę ma na drugim końcu kraju, więc nie rzuci nagle wszystkiego. Tu ma pracę. Powiedział wprost, czego potrzebuje, a ja obiecałam, że się zastanowię. Otóż, chce wynająć ode mnie pokój na maksymalnie kilka tygodni.

Zobacz również: Po nieudanej randce wytknął dziewczynie 15 błędów. To powinna w sobie zmienić

Oczywiście nie wzięłabym od niego żadnych pieniędzy, gdybym się zgodziła, bo niczego na tym nie tracę. Dylemat dotyczy bardziej tego, czy powinnam wprowadzać go do swojego domu. Przecież się rozstaliśmy i to będzie wyglądało dziwnie.

Chyba jestem za miękka, żeby tak po prostu odmówić. Coś nas jednak kiedyś łączyło i wydaje mi się, że w razie czego on też by pomógł w miarę możliwości. Boję się, co inni powiedzą. Że będzie niezręcznie. Albo on spróbuje wrócić.

Muszę szybko zareagować, a naprawdę jestem w kropce. Czy przyjąć go pod swój dach?

Ewelina

Zobacz również: Po roku dostałam od eks dziwnego SMS-a. Powinnam mu odpowiedzieć?

26 % tak
74 % nie

Polecane wideo

Jaką eks jesteś i jak radzisz sobie z rozstaniem? Zdradza to twój znak zodiaku
Jaką eks jesteś i jak radzisz sobie z rozstaniem? Zdradza to twój znak zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze (9)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.12.2019 15:07
No chyba Cię pogrzało. Niech sam sobie radzi.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.12.2019 12:12
Napiszę tak-facet zwyczajnie cię wykorzystuje. Dorosły człowiek w takiej sytuacji najzwyczajniej w świecie wynająłby pokój lub mieszkanie a nie wykorzystywał byłych partnerów. I to za darmo. Wodę q kranie masz za darno? Prąd czy ogrzewanie? A co zrobisz jak zacznie sprowadzać inne dziewczyny? Naprawdę chcesz byc w takiej sytuacji?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.12.2019 09:02
Jako facet napiszę: zdecydowanie nie. Były to były i niech sobie radzi. Nawet jeżeli rozstaliście się dość zgodnie, bo inaczej nawet nie przyszłoby Ci do głowy rozważanie takiej opcji, a tym bardziej zamiar niepobierania czynszu za najem pokoju. Chyba że nadal coś do niego czujesz, ale skoro wyraźnie napisał, że traktuje Ciebie jak przyjaciółkę (niezależnie od tego, czy napisał to szczerze czy po prostu zna Twoje miękkie serce i brak asertywności), to nie powinnaś mieć wątpliwości.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.12.2019 08:51
Zależy dlaczego się rozstaliście. Ja bym przyjęła ale podpisałbym umowę żeby się zabezpieczyć. Kasy jak nie chcesz nie bierz ale niech dorzuci się do rachunków.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 03.12.2019 08:02
No ciężko coś poradzić bo ani nie wiemy co było powodem rozstania ani jaka relacja w ogole po rozstaniu.. powiem tak ja bym pomogla tylko 1 byłemu i to tylko dlatego że wciąż jest dla mnie ważny
odpowiedz

Polecane dla Ciebie