Czy muszę tłumaczyć się chłopakowi z moich wydatków? Nie mamy wspólnego budżetu

Partner komentuje każdy kolejny zakup Mai.
Czy muszę tłumaczyć się chłopakowi z moich wydatków? Nie mamy wspólnego budżetu
fot. Unsplash
20.11.2019

Mieszkamy razem, ale na razie nie planujemy ślubu i nie mamy wspólnego budżetu. Każdy dorzuca się po połowie do wynajmu, czynszu i rachunków. Za zakupy płacimy na zmianę. Pod tym względem to naprawdę związek partnerski.

Zobacz również: Mój chłopak ciągle pomaga finansowo rodzicom. Dla mnie już nie starcza

Finansowo trudno o większą sprawiedliwość, bo na wspólne życie wydajemy dokładnie tyle samo. Dlatego tym bardziej nie czuję potrzeby, by spowiadać mu się ze wszystkich innych wydatków. On ma na ten temat nieco inne zdanie.

Coraz częściej kłócimy się o moje pieniądze, które nie powinny go w ogóle interesować.

Interesuje go każda nowa rzecz, którą przyniosę do domu. Nie daj Boże znajdzie gdzieś paragon na wysoką kwotę. Od razu dopytuje co to, dlaczego takie drogie i zaczyna kazanie, że trzeba oszczędzać. Czy ktoś mu zabrania?

Zobacz również: Podrywa mnie 29-latek bez własnego mieszkania. Dla mnie to kaleka życiowa

Oficjalnie nic mu do tego, ale i tak próbuje mieć wpływ na moje finanse. Z jednej strony fajnie, bo myśli przyszłościowo. Jak już się pobierzemy, to i tak wszystko będzie wspólne. Ale na razie wolałabym nie musieć się tłumaczyć.

Kupuję to, czego potrzebuję i na co mam ochotę. Zawsze coś tam na czarną godzinę sobie zostawię. On z kolei strasznie dziaduje i odkłada wszystkie pieniądze na kiedyś. Nie przejmę nagle jego przyzwyczajeń, bo lubię ciuchy, kosmetyki i takie rzeczy.

Ciekawe, jak to wygląda u innych. Czy to normalne, że chłopak wypytuje mnie ile i na co wydaję?

Maja

Zobacz również: Chłopak nie daje mi żadnych pieniędzy. Dobrze wie, że ciągle jestem pod kreską

14 % tak
86 % nie

Polecane wideo

Wszyscy myślą, że jest z nim dla pieniędzy. Z taką urodą mogłaby mieć każdego
Wszyscy myślą, że jest z nim dla pieniędzy. Z taką urodą mogłaby mieć każdego - zdjęcie 1
Komentarze (11)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 26.11.2019 17:10
Dokładaasz się na wasze wspólne życie tyle co on. Niech spada.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.11.2019 13:22
To nie jest normalne.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.11.2019 11:59
A on Ci przedstawia raport dotyczący jego finansów?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.11.2019 09:29
To ja będę ciut innym przykładem. Nie mamy ślubu, od 5 lat razem i odkąd mieszkamy razem jeden budżet. Osobne konta jak ma razie, ale oboje mamy dostęp do obu kart (on fizycznie, ja w telefonie) i nigdy nie kłócimy się o pieniądze. On chce nową grę, albo ja chce wydać na fryzjera ciut więcej niż zazwyczaj, bo chcę konkretną zmianę? Ok, informujemy siebie nawzajem, sprawdzamy zawartość kont i ustalamy czy w tym miesiącu nie mamy ważniejszych wydatków (pensje co miesiąc inne więc i zasoby gotówki również), jak nie mamy kasy zachcianki przechodzą na następny, ale to tyle ma starczyć na życie, raty, bieżące naprawy itd, jeśli coś zostaje każde z nas może sobie pozwolić na jakąś przyjemność i nie ma to znaczenia kto w danym miesiącu wyda więcej. Od początku wyszliśmy z założenia, że kasa raz jest, a raz jej nie ma, a razem chcemy być zawsze więc nie ma co się o nią kłócić.
zobacz odpowiedzi (2)
Gość (Ocena: 5) 20.11.2019 09:13
Ja jestem po ślubie i mamy z mężem oddzielne konta. Dzielimy się wydatkami, koszty wynajmu, jedzenie, chemia. Resztę pieniędzy, która zostaje nam na koncie wydajemy wedle uznania. Oprócz tego zbieramy pieniądze na wakacje lub na co chcemy. Mój mąż odkłada wiecej, bo więcej zarabia. Jest też typem "czy naprawdę jest Ci to potrzebne. Możesz odłożyć." Ja lubię wydawać na torebki, ciuchy czy kosmetyki i nie żałuję pieniędzy na przyjemności a od męża słyszę rozliczenia. Widocznie większość facetów tak po prostu ma. Ale przed ślubem nie pozwoliłabym sobie na to. W małżeństwie wszystko jest wspólne, ale jeśli to jeszcze nie jest Twoj mąż nie pozwól by Cię rozliczał z wydatków. To są Twoje pieniądze i tylko Twoje. Tym bardziej, jeśli się dorzucasz do wydatków nie powinien mieć żadnych obiekcji.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie