„Czy mogę iść na ślub kuzynki bez prezentu?”

Ela zastanawia się, czy wypada iść na wesele siostry ciotecznej z pustymi rękami. Na odpowiedni prezent niestety jej nie stać.
„Czy mogę iść na ślub kuzynki bez prezentu?”
Fot. Unsplash
31.10.2019

Za miesiąc moja siostra cioteczna wychodzi za mąż. Wesele szykuje się na jakieś 50-60 osób, będzie sama najbliższa rodzina. Ja i mój mąż również zostaliśmy zaproszeni. Problem w tym, że niestety nie stać nas na odpowiedni prezent ślubny.

Ledwo wiążemy koniec z końcem, bo zarabia tylko małżonek. Ja straciłam pracę pół roku temu i od tamtej pory ciągle czegoś szukam. Pochodzimy z małego miasta, więc nawet o pracę w barze tu trudno. Nie wiem, kiedy uda nam się wyjść na prostą, czasami mam wrażenie, że nigdy.

W weekend Dominika ma do nas zadzwonić i upewnić się, że przyjedziemy na jej ślub. Bardzo chciałabym być z nią w tym ważnym dniu, w końcu jesteśmy ze sobą bardzo zżyte, a przyjaźnimy się dosłownie od zawsze. Z drugiej jednak strony nie wyobrażam sobie pójść na ślub Dominiki z pustymi rękami. Po pierwsze – bo nie wypada, a po drugie – bo zauważą to wszyscy goście weselni. Jak wspomniałam wcześniej, na weselu będzie około 50 osób, większość z nich jest mi dobrze znana, więc zaraz będę na językach.

Rezygnacja z pojawienia się na weselu także nie jest najlepszą opcją. Wszyscy zadręczaliby mnie pytaniami, czemu nie przyszłam, a ja musiałabym kłamać, że jestem zajęta. Tylko czym? Przecież nie pracuję… Poza tym Dominice będzie bardzo przykro, jeśli się nie zjawię.

Chyba nie ma dobrego wyjścia z tej sytuacji.

Ela

43 % tak
57 % nie

Polecane wideo

Filmy ślubne, które powinna obejrzeć każda przyszła Panna Młoda
Filmy ślubne, które powinna obejrzeć każda przyszła Panna Młoda - zdjęcie 1

Komentarze (18)

Ocena: 4.89 / 5
gość (Ocena: 5) 17.11.2019 23:47
Bez przesady, na poczcie kwiatowej można zamówić w niedużych pieniądzach kosz słodyczy, to wystarczy plus kartka z życzeniami. Przecież najbardziej liczy się obecność rodziny i przyjaciół w tym dniu
odpowiedz
Jagoda (Ocena: 5) 13.11.2019 07:50
Moim zdaniem głupio iść bez prezentu. Ja na weselu mojej siostry to dawałam prezent wspólny, prezent tylko dla niej i dla jej męża nawet kupiliśmy voucher na strzelnicę ProGun, żeby każde z nich miało coś dla siebie.
odpowiedz
Kamila (Ocena: 5) 07.11.2019 10:37
Jak dla mnie nie wypada iść bez prezentu. Ostatnie wesele na jakim byłam to było mojej siostry i prezent miałam kupiony już dużo wcześniej. Roomba na pewno jej się przyda bo za sprzątaniem nigdy nie przepadała :P
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.11.2019 15:36
tak średnio moim zdaniem.. myślę, że te kilka groszy każdy da radę wyskrobać. Ja jak wiedziałam, że mam wesele bliskiej koleżanki to co miesiąc z wypłaty kilka groszy odkładałam i miałam co włożyć do koperty i jeszcze udało mi się kupić vouchery do aerotunelu w wielkopolsce jako dodatkowy prezent. Można?
odpowiedz
Jack1983 (Ocena: 3) 04.11.2019 14:14
ludzie, ktorzy licza na prezenty na slubie sa chamami. Jak jestes takim biedakiem, ze liczysz, ze goscie zaplaca za twoja impreze, to moze lepiej jej nie rob?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie