Jestem fanką brytyjskiej rodziny królewskiej. Czy nazwać tak swojego syna?

Asia uważa, że to imię sprawdzi się także w Polsce.
Jestem fanką brytyjskiej rodziny królewskiej. Czy nazwać tak swojego syna?
fot. Pixabay
13.07.2019

Mimo, że mieszkam daleko i nigdy nie byłam w Wielkiej Brytanii, to bardzo fascynuje mnie tamtejsza rodzina królewska. Zaczęło się jeszcze w dzieciństwie, kiedy podziwiałam księżną Dianę. Nadal jest mi bardzo bliska i uważam ją za wyjątkowo piękną kobietę.

Zobacz również: 8 dziwnych rzeczy, których nie można robić przy królowej. Współczujemy jej najbliższym

Później trochę sobie odpuściłam, ale dzięki Kate i Meghan znowu mocno siedzę w temacie. Uwielbiam plotki z pałacu i podziwianie ich stylizacji. Obie mają ogromną klasę - także przy wyborze imion dla swoich dzieci.

Wszystkie bardzo mi się podobają, ale jedno szczególnie.

Sama spodziewam się syna, a rozwiązanie już za 1,5 miesiąca. Może by się zainspirować? Tym bardziej, że do tej pory nie mamy z mężem jakiegoś jednego typu. Na pewno nie chcemy tradycyjnego polskiego imienia.

Zobacz również: Tyle ma trwać małżeństwo Harry’ego i Meghan. Dziecko nie uratuje związku

Uważam, że w dzisiejszym świecie lepsze są bardziej uniwersalne dane osobowe. Łatwe do zapisania i wymowy przez obcokrajowców, bo ludzie tyle teraz podróżują. Mam nadzieję, że mój syn też pozna różne zakątki.

Chodzi konkretnie o imię Archie, czyli pierworodnego syna Harry'ego i Meghan. Jest dokładnie takie, jakie lubię. Krótkie, oryginalne, a przy tym wyraziste i ani trochę kiczowate. Myślę, że w Polsce też by się sprawdziło, bo nie takie pomysły miewają rodzice z naszego kraju.

Myślicie, że to dobry pomysł?

Asia

Zobacz również: Ludzkie oblicze brytyjskiej rodziny królewskiej. Te zdjęcia wywołały skandal

14 % tak
86 % nie
Imiona żeńskie, które odstraszają mężczyzn
Imiona żeńskie, które odstraszają mężczyzn - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (16)

Ocena: 3.69 / 5
Giu (Ocena: 1) 15.07.2019 18:23
Skoro masz obawy, że za granicą będzie problem z wymową imienia, wybierz takie bez polskich znaków: Adam, Artur, Karol, Kamil, Marek, Sebastian, wówczas w całej Europie sobie poradzą.
odpowiedz
tola (Ocena: 1) 13.07.2019 23:52
Jak tak bardzo chcesz po królewsku to weź Karol, Andrzej albo Filip czy Jerzy. A do co niektórych komentarzy niżej - syn Harrego i Megan ma na imię właśnie Archie (po kocie), tak ma dziecko w akcie urodzenia, tak że nie mylić z Archibaldem. Który notabene jeszcze spoko brzmi, bo taki Archie to wieś śpiewa i tańczy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.07.2019 23:27
12% to trole. Skrzywdzisz dziecko, tym bardziej, że ona podobno miała kota o takim imieniu i dlatego dała tak dzieciakowi na imię.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 13.07.2019 22:56
11 procent nie ma mózgu
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 13.07.2019 22:41
Prosty problem z takimi imionami to wymowa. Polscy rodzice, kraj to Polska, a wymowa już ma być inna?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie