Z okazji ślubu nie dostałam od kuzynki ani grosza. Odwdzięczyć się tym samym?

Gosia wciąż pamięta o pustej kopercie.
Z okazji ślubu nie dostałam od kuzynki ani grosza. Odwdzięczyć się tym samym?
01.06.2019

Nie lubię mówić o pieniądzach, a tym bardziej wypominać innym ludziom skąpstwa. Czasami jednak trzeba, bo są jakieś granice bezczelności. Sprawa wygląda tak, że prawie 2 lata temu wyszłam za mąż. Na weselu bawiło się 140 osób, w tym moja kuzynka z narzeczonym i dwojgiem dzieci.

Zobacz również: EXCLUSIVE: Poszłam na ślub z pustą kopertą

Tak, pomimo kolejnych ciąż nie zdecydowali się sformalizować związku. Teraz nagle chcą to zrobić i dostałam zaproszenie. Ślub cywilny w połowie czerwca, później jakieś skromne przyjęcie tylko dla rodziny. Tam też mam być.

Zastanawiam się, ile powinnam włożyć do koperty. Z tyłu głowy wciąż mam to, ile dostałam od niej.

A nie dostałam dosłownie ani grosza. W kopercie była tylko kartka i to nawet bez podpisu. Doszłam do tego drogą eliminacji, bo pozostali zachowali się w porządku. Przyznam, że trochę mnie to zabolało, ale zapomniałam o temacie.

Zobacz również: LIST: „Dałam chrześniakowi 200 zł na komunię. Teraz jego rodzice się mszczą”

Do teraz. Zastanawiam się, czy powinnam być mądrzejsza od niej i pokazać klasę. A może lepiej byłoby jej utrzeć nosa i zrobić dokładnie to samo. Ja bym się jednak podpisała, żeby wiedziała, kto jej nie dał kasy.

Może to by ją czegoś nauczyło... Ogólnie jestem zdania, że nie można się dawać pomiatać. Jak ktoś ma cię gdzieś, to odpłać tym samym. Mówiłam o tym mężowi, ale on daje mi wolną rękę.

Jestem ciekawa Waszego zdania. Powinnam jej dać pustą kopertę?

Gosia

Zobacz również: Młoda mężatka zdradza, ile pieniędzy znalazła w kopertach od gości. Do niektórych ma żal

74 % tak
26 % nie

Polecane wideo

Panny młode, które skompromitowały się na własnym ślubie
Panny młode, które skompromitowały się na własnym ślubie - zdjęcie 1
Komentarze (26)
Ocena: 4.85 / 5
gość (Ocena: 5) 24.09.2019 15:57
Ja bym zrobiła tak samo- sama kartka bez podpisu Rozumiem ludzi biednych, ale jak ktoś ma 2 dzieci to raczej nie jest na tyle biedny, żeby kompletnie nic nie dać, nawet 200 zł przy 4 osobach, a na wesele dla całej rodzinki autorka pewnie dała z 200-250 zł za talerz. Nie mówię, że wszystko ma się zwrócić, że kogoś może nie stać, ale to jak nie stać cię, żeby dać 200 zł za osobę to daj chociaż 150 Nie ma nic bardziej nietaktownego niż pusta koperta albo zbędny sprzęt domowy
odpowiedz
Lola (Ocena: 5) 03.06.2019 12:53
Pusta koperta to żenada, bo może cię obgadywac i zaprzecza, że sama to zrobiła.. Po prostu nie idźcie na ten ślub i proste.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.06.2019 11:02
Może po prostu zapomniała włożyć pieniędzy? Albo jej facet zrobił to specjalnie? Lubicie się?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 03.06.2019 09:38
Kasy absolutnie bym nie dała, ale wręczanie pustej koperty to chamstwo i nie wypada tak robić osobie z klasą. Kupiłabym jakiś mały prezent i tyle. Na przykład 2 zwykłe, białe filiżanki ze spodeczkami (w 50 zł się wyrobisz). I nie dla tego że nie przynieśli kasy na wesele (zrozumiałabym gdyby ktoś nie miał czy coś), ale właśnie dlatego że dali pustą i niepodpisaną - dla mnie takie zachowanie jest jak podarowanie komuś papierka po czekoladzie bo na czekoladę już nie stać.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.06.2019 13:29
Daj symboliczne 10 zł. Ona będzie wiedziała skąd taka kwota, a do Ciebie nikt się nie będzie miał prawa przyczepić że przyszłas z pustą 👍
odpowiedz

Polecane dla Ciebie